Skocz do zawartości
Gość budzik27

Instrukcja do komputera;)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość budzik27

Witam. Szukałem ale nie znalazłem postów, które mi wyjaśnią moje wątpliwości. Czy ktoś może mi podać opis poszczególnych wyświetlaczy w kompie Passat B5 '98 1,6 benz.

Chodzi mi o to co oznaczają poszczególne wyświetlacze po ich zmianie na manetce wycieraczek (jest tam m.in. zegar. temperatura, średnie spalanie itd.) ale nie znam tego dokładnie. I jeszcze nie wiem jak ustawić zegar:( Może mi to ktoś wyjaśnić??? Bedę wdzięczny. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi się uda :rotfl:

1. normalnie masz wyświetlany zegar

2. naciśniesz raz - i masz czas jazdy

3. następny raz - i masz średnia predkość

4. następny raz - i masz srednie spalanie

5. następny raz - i masz spalanie w danej chwili :ok:

A na dole manetki masz podłużny przycisk. I jak na wyświetlaczu z lewej strony w rogu pali sie 1 to opcje masz te, co opisałem. A jak naciśniesz z jednej, bądź drugiej strony - to przełączy ci sie na 2. A przy opcji 2 jest ciut inaczej, bo ona zlicza całkowite wartości, czyli całkowity czas jazdy do następnego tankowania (jeśli oczywiscie po tankowaniu zresetujesz ustawienia :zdziwko: ), całkowitą liczbę przejechanych kilometrów, spalanie ... itp :ok: RESET robisz poprzez dłuzsze przyciśnięcie całego dolnego przycisku na manetce. No i jeszcze jedno. Wartości w opcji 1 po około 2 godzinach postoju auta - zerują się same :ok:

 

ps: oczywiście opis dotyczy wyświetlacza z lewej strony - na liczniku obrotów :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość budzik27

Wielkie dzięki:). Pozostało jeszcze jedno nie wyjaśnione pytanie. Jak ustawić zegarek. Próbowałem wszystkiego i nic. A dziś rano przez te mrozy przy odpalaniu mi się wyzerował:(.

Z góry dzięki za podpowiedź:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustaw na manetce zagarek,na szybce od zegarow po lewej stronie jest taki koleczek pokrec nim w prawo ustawi sie godz .w lewo minuty i juz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość budzik27

Właśnie i w tym jest problem. Bo ten kołeczek jest unieruchomiony. Nie mogę go wcisnąć ani przekręcić. Jest na sztywno i daltego myślałem, że może inaczej się ustawia ten zegar. No ale teraz muszę coś przy nim pokombinować.

Dzięki. :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przekrec go i przytrzymaj moment

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michal-115

Ten kołeczek się nie przekręca.Jak go przekręcisz np. w lewo i poczujesz opór , to

przytrzymaj chwlę. :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem jeszcze dodac (jeśli nie wiesz), ze kasowanie tych wartosci należy robić oddzielnie - tzn. najpierw ustawiasz na 1 i RESET, a potem na 2 i RESET (czy 1 czy 2 - w jakiej kolejnosci - to oczywiscie nie ma znaczenia). Bo jak nie przełączysz sobie MFA, to zresetujesz tylko jeden z tych dwóch "liczników" :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość budzik27

Wielkie dzięki za wszystkie podpowiedzi. Częśc z nich już się przydała :hurra: . Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam sluchajcie a mam takie pytanie czy wszystkie passaty byly wyposażone w komputer pokladowy???

Jesli nie to czy istnieje mozliwość zamontowania seryjnego komputera.

Czy to wiąże sie z wymianą zegarów.

Czy każde zegary maja funkcję "ukrytą" komputera pokładowego.

No wiadomo manetka ulega wymianie z automatu.

Czekam na info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak danek powinno pójsc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , powie mi ktos jak jest z wyswietlaniem informacji na wyswietlaczu FIS ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności