Skocz do zawartości
Gość mte

sprzęgło

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mte

witam

mam chyba problem ze sprzęgłem, jadąc w sobotę do Zakopanego stałem w korku chyba z godzinę posuwając się "krok po kroku" pod koniec tej męczarni przy ruszaniu zaczęło mi szarpać samochodem jak gdyby kończyło się sprzęgło /tzn. tylko w chwili ruszania/.

potem już nie miałem takich objawów, nie mam ich dzisiaj. Pedał sprzęgła bierze mi w połowie skoku, sprzęgło nie ślizga ani przy ruszaniu ani przy gwałtownym przyspieszaniu na wysokich biegach, co prawda wydaje mi się, że zmieniając biegi wyczuwam jak bieg "wskakuje" ale poza tym jest OK.

proszę o poradę czy ktoś może miał taki przypadek, myślę, że mogło to być np od rozgrzania się sprzęgła, ale nie jestem pewien.

znajomy mechanik mówił mi, że to może koło dwumasowe ale nie jestem do tego jakoś przekonany, bardziej stawiam jednak na sprzęgło

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo i też nie wiem co to jest ,jak autko pojeżdzi w korku to poszarpuje w innym przypadku tego nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość olred

miałem to samo zmieniąc tarczę mechanik zauważył iz zepsute jest łożysko gumowe, na wałku skrzyni jest takie łozysko z metalową podkładką u mnie wymiana rozwiązała problem. Nie wiem jak fachowo się to nazywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze olred !!!

Powiedz kolego nie wiesz czy da sie to zweryfikować bez rozbierania sprzęgła?

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość olred
Powiedz kolego nie wiesz czy da sie to zweryfikować bez rozbierania sprzęgła?

 

Nie stety nie trzeba wyjąć cała skrzynie i rozebrac przy tym pół auta, jedno co jest pewne to, to że nie trzeba zdejmować wózka wystarczy podwiesić silnik, robota na ok 1,5 H w warszatacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jkeca

Ja bym panowie skłaniał się ku hydraulice, czyli pompie sprzęgłowej i wysprzęglikowi. Działa to na zasadzie takiej samej jak hamulce. Dużo osób wymieniając płyn hamulcowy zapomina o sprzęgle. Ja bym zaczął od wymiany tam płynu i odpowietrzeniu. Długa jazda w korku powoduje podniesienie temp. płynu a jeżeli jest stary to ma w sobie dużo wody, która wrze i powoduje niedokładne wysprzęglanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mte

witam

rzeczywiście na zdrowy rozsądek to raczej może to być kwestią hydrauliczną niż mechaniczną ponieważ u mnie stało się to w korku częste ruszanie mogło spowodować nagrzanie się płynu, mechaniczne zużycie powinno powtarzać się częściej.

gdybyś mógł podpowiedzieć gdzie i w jaki sposób zmienia się płyn w ukł. sprzęgłowym /no i jaki to ma być płyn/ to go wymienię zaraz po niedzieli i dam znać na forum czy pomogło, u nas na szczęście /w tym przypadku/ korków nie brakuje

pozdrawiam

wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurcze z tym płynem to logicznie brzmi ,zaczne od tego ale powiem szczerze że jak narazie ten cały problem nie jest specjalnie uciążliwy

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jkeca

Mte nigdy tego nie robiłem w Passacie ale w BMW E30 to przy wysprzęgliku jest odpowietrznik taki sam jak przy zaciskach. Przy zbiorniczku płynu hamulcowego jest rurka z boku nie mająca powiązania z pompą hamulcową. Wystarczyło odpompować stary płyn ze zbiorniczka i wlać świeży DOT-4. I postępować tak samo jak przy wymianie płynu w układzie hamulcowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności