Skocz do zawartości
marcin07

Pomocy, co to jest VAG

Rekomendowane odpowiedzi

witam nie bardzo rozumiem co znaczy skrot VAG czesto piszecie ze jak cos poszlo to podlacz go pod vag-a a pokaze co jest grane domyslam sie ze to jakis komputer.Mam jeszcze jedno pytanie jakie funkcje powinien pokazywac komputer mam na mysli ten na desce rozdzielczej. Bo moj chyba szwankuje.Sory za takie pytania ale mam passata dopiero 2 miesiace dzieki za wyjasnienie pozdrawiam.

 

//zmieniłem temat - kuczlaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Najprościej tłumacząc VAG to osprzęt, oprogramowanie, narzędzie diagnostyczne do samochodów z grupy VAG (VW, Audi, Seat, Skoda). Często używaną wersją tego osprzętu można nazwać zwykły laptop lub PC, kabelek [(złącze komputera) COM, USB >> OBD, OBDII (złącze w samochodzie)], oraz program VAG-COM instalowany na laptopie lub PC.

 

Jakich funkcji się spodziewasz że ma pokazywać komputer (MFA), po czym sądzisz że coś Ci szwankuje?? Ogólnie na takim wyświetlaczu powinny sie wyświetlacz w zależności od wyboru:

chwilowe spalania, spalania średnie, czas jazdy, średnia prędkość, ilość przejechanego dystansu, ilość km ile można jeszcze przejechać na paliwie w zbiorniku, temperatura na zewnątrz, w wersji ze skrzynią automatyczną obecne przełożenie. Jeżeli jedziesz na rezerwie powinien się pojawić komunikat o tankowaniu, tak samo jak będzie za mało jakiegoś płynu (stryskiwaczy, hamulcowego ...) lub oleju (chociaż lepiej sprawdzać manualnie - elektronika jest zawodna - zawsze może być przypadek że czujnik zawiedzie). Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokazuje mi tylko ilosc przejechanych kilometrow, ilosc pozostalych kilometrow do przejechania i jkies cisnienia nic na temat spalania predkosci itd. w starej astrze mi to pokazywalo i stad moje podejrzenia .dzieki za odpowiedz.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam..

rozumiem że próbowałeś przełączać tymi małymi przyciskami (góra / dół) co się znajdują na szczycie manetki do przełączania, np. wycieraczek.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaciekawił mnie twój opis w podpisie ... SPORT TIPTRONIC ... co to za skrzynia, jakaś wzmacniana czy jak a może 6 biegowy tiptronic ?? A jeżeli chodzi o komputer to napewno masz coś nie tak że pokazuję tylko ilość przejechanych kilometrów, do przejechania i jakieś ciśnienia - może ciśnienie doładowania na turbawce ?? albo w oponach ;) ... zadzwoń albo podjedź do ASO może bedą wiedzieć co to jest z tym MFA twoim :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam nie to nie jest 6-cio biegowy tiptronic normalny 5-cio mam tak napisane w dowodzie rejestracyjnym nie znam sie na tym zabardzo wydaje mi sie ze jest to wersja sportowa bo siedzenia ma sportowe i z naklejki w bagazniku wyczytalem ze zawieszenie tez jest sportowe no i odejscie jak na automat tez jest zadziwiajace.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności