Skocz do zawartości
Mirom

[B5] Instalacja LPG

Rekomendowane odpowiedzi

Instalacja BRCsq32 zamontowana. W piątek odebrałem auto więc miałem okazje je przetestować w weekend. Zrobiłem trasę 300km i cały czas auto jechało na gazie. Co prawda instalacja jeszcze bardzo świeża i wniosków żadnych wolę nie wyciągać ale chyba powinno być wszystko ok. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja dorzucę coś od siebie:

Reduktor:

Niestety ale producenci mają bardzo dużą tendencję do koloryzowania mocy jaką obsługują ich reduktory. Bezpieczną metodą jest przyjmowanie mocy podanej przez producenta w kW należy czytać jako moc w KM.

Wtryskiwacze:

Kiedyś była moda na Hana 2001 teraz jest moda na barracudy - wtryskiwacze tanie są więc byle wyrabiały wydajnościowo i zaczną się rozjeżdżać to kosza.

 

Filtr fazy lotnej zdecydowanie odstojnikowy.

 

Sterownik:

I tu się robi ciekawie, miałem w rękach sterowniki KME, STAG i LPG-TECH

STAG - bardzo stare i słabe sprzętowo oraz programowo sterowniki

LPG-TECH - sprzętowo najprawdopodobniej to samo co STAG (może szybsze CPU, pasują do wiązki od STAGA), programowo lata świetlne przed STAGIEM, natomiast brakuje kilku opcji dostępnych w KME

KME NEVO - sprzętowo najlepszy sterownik, programowo porównywalny z LPG-TECH

 

Miałem w swoich samochodach: KME Nevo, STAG 300-6-ISA2 którego wymieniłem na LPG-TECH-326-OBD

 

STAG - taki stary głuchy mułek, wkładany do instalacji robionych po taniości

KME - trochę wolne nanoszenie korekt "OBD", super opcja diagnostyki wtryskiwaczy (które mają fabryczny rozrzut wydajności od 7 do 15 %), strojenie podobne do staga

LPG-TECH - szybko nanosi korekty OBD, super przejrzysty sposób strojenia instalacji, brakuje kilku detali dostępnych w KME (np diagnozy wtryskiwaczy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę już wody upłynęło, pytanie jak Ci się instalacja spisuje? Masz może jakieś foto by ocenić montaż? Ile przejechałeś km?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do kogo pytanie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2018 o 23:08, Terrys napisał:

Trochę już wody upłynęło, pytanie jak Ci się instalacja spisuje? Masz może jakieś foto by ocenić montaż? Ile przejechałeś km?

Jeżeli chodzi o moje BRC to póki co nie mam co narzekać. Nie miałem jeszcze żadnej awarii, ani problemów z instalacją. Przejechane mam na niej 4 tys km. więc też bez szału ale wydaje mi się, że nie powinno się już nic dziać. Pierwszy przegląd mam po 15 tys km więc zobaczy się co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności