Skocz do zawartości
zoneezonee

Jak zresetować komputer/dziwne spalanie/rozrząd B5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przeszukałem różne fora łącznie z tym ale nie znalazłem jednej konkretnej dobrej metody resetowania komputera - jedni różne metody odradzają inni zalecają itd.

 

Nie mam wyświetlacza komputera na wskaźnikach - do sprawdzania parametrów auta używam adaptera OBD2 Bluetooth oraz Telefonu z aplikacja Torque oraz DashCommander. Problem polega na tym iż zmieniłem rozrząd ( teraz jestem 300 km po wymianie ) i po tym auto na wskaźnikach spalania pokazuje "Średnie 15 l/100km a chwilowe nawet 20-40 l/100km" ( Kiedy jadę np 90 km/h na piątym biegu i puszczam gaz to wskazania chwilowe 6 l/100km poprzednio to było 2 l/100km ) . Wcześniej wskazania były poprawne "średnie 8-9 l/100km a chwilowe do 14 l/100km". Auto wydaje mi się że pali normalnie u mnie to 8 litrów w mieście.

 

1.Teraz pytanie czy mogą być to błędne wskazania komputera ?

2. Czy reset może przywrócić normalne wskazania spalania ?

3. Jak zresetować komputer i czy warto ?

4. Jakie konsekwencje zresetowania komputera tj. co np. z alarmem, imobilajzerem czy auto wstanie bez problemów czy może coś się nie podnieść ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek to wyrzuc w cholere ten Torque

Zainwestuj w kabel vag i wszystko bedziedz mial jasne

 

Po kazdej wymianie rozrzadu trzeba zawsze sprawdzic kat zaplonu/wtrysku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok - sprawdzę te kąty - powiedz mi tylko jeszcze czy po rozrządzie trzeba mu dać z 500 km aż się ułoży czy od razu powinien chodzić perfekt ?

 

ps. Ten reset kompa nie przydał by się ? Nie wiesz jak to zrobić ? Metod jest kilka:

 

1- Odpiąć obie klemy i zewrzeć na 20s

2- Odpiąć (+) i przekręcić stacyjkę na kontrolki

3- Odpiąć (-) i wcisnąć pedał stop

 

Czy te metody mają coś wspólnego z rzeczywistością ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odrazu musi pracowac perfekt

Oczywiscie mpga byc rozbierznosci ustawieniu kąta ale po skorygowanou msi byc ok

Reset kompa mozna zrobic ale kak ma bledy to odczytac na VAG i wyeliminowac usterke

Wskazania MFA idzie ustawic w adaptacjach ale o tym poszukaj juz tu na forum bo bylo kilka razy o tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odrazu musi pracowac perfekt

Oczywiscie mpga byc rozbierznosci ustawieniu kąta ale po skorygowanou msi byc ok

Reset kompa mozna zrobic ale kak ma bledy to odczytac na VAG i wyeliminowac usterke

Wskazania MFA idzie ustawic w adaptacjach ale o tym poszukaj juz tu na forum bo bylo kilka razy o tym

 

 

Ale u mnie spalanie chyba jest w normie a jedynie wskazania komputera są zawyżone - właśnie zalałem do pełna zrobię 100 km doleję i zobaczę ile realnie pali.

 

Wtedy sprawdzę kąty wtrysku.

 

Powiedz mi tylko czy wiesz jak bezpiecznie zresetować komputer ? I czy to nie rozkoduje czegoś ala imobilajzer, alarm itp ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja też mam problemy po wymianie rozrządu, komputer w korkach pokazje mi średnie spalanie 15 l silnik avx 2001 r 130km, co moze być przyczyną??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Podobnie jest u mnie w motorze 1.8 ADR. Wymieniałem rozrząd i napinacz bo niestety klepał razem z łańcuszkiem i po tej operacji pracuje jakby "twardziej" . Klepanie ustało, silnik od razu odpalił akumulator odłączony na trzy dni. W związku z tym pytanie: w jaki sposób dokonać korekty kąta zapłonu bo nigdzie na forum nie mogę trafić na te informacje jaka jest procedura dla silnika benzynowego i czy to jest tak naprawdę wymagane, bo przyznam się nie słyszałem o takiej procedurze dla benzyniaka bo co innego dla diesla. A może to się z czymś innym wiążę a nie z zapłonem?

Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności