Skocz do zawartości
emdania

zamek klapy

Rekomendowane odpowiedzi

witam. czy ktos mial taki problem, ze po zamknieciu klapy tylniej w kombi, juz nie mogl jej otworzyc? I teraz moja prosba o podpowiedzi jak mozna to zrobic? Z tego co patrzylem od srodka bedzie ciezko, gdyz srubki od odkrecania obudowy sa po bokach, ciezki dostep. Czy jest jakis inny sposob, bez zdejmowania obudowy? Dodam, iz po pilocie slychac jak sie zamyka i otwiera, po kluczyku nic sie nie dzieje, klamka do otwierania jest luzna, nie stawia zadnego oporu. Wczesniej mialem powodz w aucie, ale wysuszylem i dzisiaj byl drugi dzien na dworze, nie padalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Na początek postaraj się mocno docisnąc klapę do zamka i potem próbować silnie pocignąć. Najprawdopodobniej jak wszystko chodzi to poprostu jest brak smarowania. Jak nie pójdzie przy klamce to dociskaj mocno przy zamku przy zderzaku i potem mocno do góry. Być może będzie Ci potrzebna druga osoba. Ostatnio tak otwarem klapę bagaznika w sedanie. Niestety był to problem braku smarowania zamka.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielki dzieki hha!! nie moge powiedziec, ze nie probowalem tak otworzyc wczesniej, ale jak zeslizgnela mi sie reka i palcami zachaczylem o zew. listwe, zaprzestalem, balem sie, ze za nastepna proba zostanie mi kawalek auta w rece. ale teraz podszedlem z tym nastawieniem pewnie, ze MUSI sie otworzyc! i jeszcze raz dziekuje. ps. jak teraz zabezpieczyc to? rozkrecic i nasmarowac? jezeli tak to czym?wd40?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 4MOTION_LBN

Z tego co wiem WD40 nie jest najlepszy do elektroniki, chyba lepiej załatwić sobie porządny smar. Możesz psiknąć WD40 ale z umiarem bo niszczy elektronikę. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NAJLEPSZY DO ZAMKÓW JEST SUCHY SMAR ale tylko troszkę do zamka nie za dużo

żadne WD czy inne świństwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Do takich elementów możesz sobie sprawić jakiś smar w aerozolu ale dobrej firmy, najlepiej takiej która produkuje środki smarne. Zapuść to na te zapadki w zamku i już. Najprawdopodobniej bez rozkręcania sie obejdzie :)

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki a jaka to dobra firma? jakies silikony tez odpadaja? przepraszam za moja upierdliwosc ale w tym kraju nie ma tak jak w polsce w kij smarow i sklepow z nimi. tak prawde mowiac nawet nie wiem gdzie sa jakies motoryzacyjne. a te co sa pracuja tak jak ja, czyli nie zdaze nic kupic bo juz zamkniete.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Jakiś z Mobila albo z Liquy Moly :)

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam też firme WURTH, mają całą gamę wysokiej jakości areozoli dosłownie do wszystkiego :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha
Polecam też firme WURTH, mają całą gamę wysokiej jakości areozoli dosłownie do wszystkiego :ok:

 

 

Tak jest, to oczywiste a ja poprostu zapomniałem :ok:

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odswierze troche temat. dzisiaj chcialem otworzyc tylnią klape(kombi b5) przekrecilem kluczykiem, slychac ze sie otworzylo, naciskam te klamki i nie otwarly bagaznika tylko zostaly juz tak i nie wrocily w swoje polozenie. probowalem dociskac klape, delikatnie te klamki podwazalem i nic.jaka moze byc przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytalem to kolego czytalem tylko ze nie moge znalezc takiego przypadku jak ja mam. a tapicerki nie sciagalem jeszcze bo dopiero wrocilem do domu takze jutro sie tym zajme. tylko martwią mnie te klamki ze nie powrocily.a ten zamek w klapie jego otwieranie dziala mechanicznie czy elektrycznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też klamka nie odskakiwała - jak już zdejmiesz tapicerkę to zobaczysz powód. Winowajcą jest czas - zaśniedziały także od być może lekko cieknącego płynu do spryskiwaczy. Ale to zobaczysz jak juz zdejmiesz tapicerkę. Po prostu przeczyść klamkę, sprawdź mikrostyk (ewentualnie skoryguj jego położenie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czytalem to kolego czytalem tylko ze nie moge znalezc takiego przypadku jak ja mam. a tapicerki nie sciagalem jeszcze bo dopiero wrocilem do domu takze jutro sie tym zajme. tylko martwią mnie te klamki ze nie powrocily.a ten zamek w klapie jego otwieranie dziala mechanicznie czy elektrycznie?
najpierw to ty sciagnij tapicerke a nie baw sie w wrozke moze ci ciegno spadlo a ty na forum piszesz problemy wymyslasz wrzodow zoladka sie nabawisz a tam drobnostka sie stala wiec najpierw zobacz co sie stalo a potem bedziemy myslec co dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności