Skocz do zawartości
ARKO

Problem z odtwarzaniem DVD filmów w RNS 510

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM WSZYSTKICH.

Mam duzy problem i szukam pomocy, a mianowicie. Mój RNS 510 a dokładnie DVD odtwarza filmy i teledyski lecz obraz jest rozmazany i skacze. Tak to wygląda

 

2.jpg

 

Dodam, że płyta dvd była sprawdzana w innym RNS i wszystko było :ok. Został też wgrany starszy soft do 3810 a później zmieniony do nowszego na 4120 , a mało tego wszystkiego został podmieniony napęd.

Co to może być :hmm i proszę o wszystkie sugestię a zarazem pomoc :rozpacz

1.jpg

3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy nawigacja nie jest przestawiona w tryb NTSC .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pada pamięć dekodera MPEG. Lepiej raczej nie będzie. Próba wgrania softu z nowym programem dekodera MPEG może skończyć się jego całkowitą blokadą i konieczne będzie wyłączenie dekodera MPEG w systemie bo inaczej system będzie się blokować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pada pamięć dekodera MPEG. Lepiej raczej nie będzie. Próba wgrania softu z nowym programem dekodera MPEG może skończyć się jego całkowitą blokadą i konieczne będzie wyłączenie dekodera MPEG w systemie bo inaczej system będzie się blokować.

 

To nie dobra diagnoza. A tak po polsku to co trzeba zrobić żeby było :ok

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Sprawdź czy nawigacja nie jest przestawiona w tryb NTSC .

 

Rafał jak będę przy aucie popołudniu to sprawdzę. A jak to w ogóle się sprawdza :hmm

Edytowane przez ARKO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem ciekaw jak to się sprawdza... Z moich informacji - czasami pomaga wgranie od nowa zawartości dwóch kości pamięci (S29AL016 i S29GL032) z innej działającej jednostki o takim samym hardwarze. Częściej trzeba te kości wymienić i dopiero wgrywać dumpa. Jesli nadal nie pomaga to niestety płyta główna :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tez jestem ciekaw jak to się sprawdza... Z moich informacji - czasami pomaga wgranie od nowa zawartości dwóch kości pamięci (S29AL016 i S29GL032) z innej działającej jednostki o takim samym hardwarze. Częściej trzeba te kości wymienić i dopiero wgrywać dumpa. Jesli nadal nie pomaga to niestety płyta główna :(

 

Dzięki wielkie za podpowiedź lecz sam z tym sobie nie poradzę. Man nadzieję, że to jest problem o którym napisał rrafalek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie bardzo wiem o czym rrafalek pisze ale ponieważ człowiek całe życie się uczy to czekam na bardziej szczegółowe informacje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Generalnie nie bardzo wiem o czym rrafalek pisze ale ponieważ człowiek całe życie się uczy to czekam na bardziej szczegółowe informacje...

 

Ja tez czekam na jakąś instrukcję o której mowa :hmm

Edytowane przez ARKO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś jeszcze jakieś pomysły :hmm Dodam ze kamera cofania a obraz na RNS jest :ok

POMOCY :halo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kamera cofania nie ma z tym nic wspólnego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem - a siedzę w tych sprzętach dość głęboko - programowo nie da się nic zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem - a siedzę w tych sprzętach dość głęboko - programowo nie da się nic zrobić.

 

Paweł a podesłałbyś jakiś schemacik bądź instrukcję jak to naprawić :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz narzędzia i doświadczenie w lutowaniu układów scalonych i odpowiedni programator?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A masz narzędzia i doświadczenie w lutowaniu układów scalonych i odpowiedni programator?

 

Mam kogoś kto jest na miejscu we Wrocku, ma narzędzia i zna się na lutowaniu układów scalonych :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choć znam źródło problemu to osobiście nie zajmuję się programowaniem i, niestety, nie jestem Ci w stanie pomóc :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności