Skocz do zawartości
felek30

Lepszy jest leasing operacyjny czy finansowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Razem z ojcem prowadzę firmę.W najbliższym czasie będziemy chcieli kupić do niej trochę sprzętu. Zastanawiamy sie jaki leasing będzie bardziej opłacalny. Operacyjny czy finansowy. Może ktoś z Was korzystał w przeszłości z tej możliwości i może doradzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ale jak się ma to w praktyce? Która opcja będzie najlepsza z mojego punktu widzenia? Jako właściciela firmy? Leasing finansowy czy operacyjny? CO będzie tańsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musicie sobie też odpowiedzieć na pytanie, czy chcecie dłużej mieć ten sprzęt, czy planujecie sukcesywną jego wymianę co kilka lat. Jeśli macie księgowego/księgową, to najlepiej niech on/ona odpowie na to pytanie.

Jak wspomniał kolega, wszystko zależy od charakteru firmy. Jakieś 90% udzielanych leasingów w Polsce to leasingi operacyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Musicie sobie też odpowiedzieć na pytanie, czy chcecie dłużej mieć ten sprzęt, czy planujecie sukcesywną jego wymianę co kilka lat.

Tylko imho dłuższe trzymanie auta w firmie to niezbyt rozsądne posunięcie, a przynajmniej mało opłacalne.

 

Czy leasing operacyjny czy finansowy to znane zapytanie z google i nie ma na to odpowiedzi. Trzeba przeliczyć ile auto będzie spłacane, jakie są perspektywy dla auta, a przede wszystkim konsultować się z księgową.

Jeśli samemu musisz się martwić o tego typu rzeczy to zmień firmę, której powierzasz swoje finanse i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

To wiem :) Sam sobie już wcześniej wyczytałem jakie są mniej więcej różnice tylko chciałem wypytać się tutaj jak to wygląda w praktyce bo byc może ktoś z Was wiedział mniej więcej jak to się liczy. Na razie prowadzimy rozliczenia sami przez internet ale firma się trochę powiększyła tak więc faktycznie trzeba będzie poszukać jakiegoś biura księgowego.Tam może się dopytamy.

Edytowane przez felek30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o sprzęcie pt. auto czy coś innego? Bo wszystko inaczej się amortyzuje. Ponadto piszesz na forum samochodowym, więc raczej uzyskasz odpowiedź dot. leasingu auta, ale niekoniecznie może się to pokrywać z leasingiem maszyn.

I zanim pomyślisz na temat leasingu odpowiedz sobie na 2 pytania:

-czy stać mnie, aby kupić to za gotówkę;

-jeśli tak to czy kupując sprzęt za gotówkę więcej zyskam niż kupując w leasingu.

Znam ludzi, którym mimo dużego stanu konta opłaca się brać leasing- gotówkę obracają zyskując więcej niż tracą na leasingu. Ale są też i tacy, którzy biorą leasing bo mają taką fanaberię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności