Skocz do zawartości
szymin89

ADR i wypalajace sie swiece.

Rekomendowane odpowiedzi

Generacja IV

Lecho SEC eko

Valtek typ 34, Valtek 3Ohm do niedawna.

Zavoli zeta N

Wypala swiece, szarpie nazimnym pali 4 litry wiecej niz benzyny.

 

Mam nie mala zagwozdke z moim ADRem. Okolo 5 kkm temu wymienialem swiece na irydowe bo poprzednie sie wypalily i chodzil jakby chcial a nie mogol. Gaz zalozony jest od ok 20kkm. Spalanie wychodzi mi ok 13l gazu, wczesniej z tego co pamietam bylo to deko ponad 9l benzyny. W tej chwili objawy znowu sie pokazuja, zaczyna podszarpywac na benzynie a na gazie zanim sie nie rozgrzeje to lepiej uwazac przy zmianie biegow czy dodawaniu gazu.

Nie wiem jakie mam dysze ale autoadaptacja przechodzi bez problemow. Cisnienie gazu ok 1,6-1,7 bara.

 

Czy wypalane swiec moze powodowac za bogata mieszanka? To ze uboga to wiem ale przy tak podwyzszonym spalaniu wychodzi ze jest za bogata. Sonda lambda ok, przeplywomierz rowniez. Nieszczelnosci wdolocie nie zauwazylem, przewody gazowe nie zalamane i szczelne. Czujniki pokazuja prawidlowo.

Wracajac do cisnienia gazu, powinno byc nizsze?

Pomoze mi ktos rozwiazac ten problem? Dwoch gazownikow poleglo, z tego jeden tylko autoadaptacje przeprowadzil. Trzeciemu placic zanic nie bede.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja tam specjalista od LPG nie jestem, ale ciśnienie gazu masz za wysokie.

Tlumaczylo by to spore spalanie.

 

Valteki to też nie rewelacja niestety. Mogą sie zapętlać. Trzeba by podejrzec podczas jazdy co pokazuje sonda lambda.

 

pozdrawiam

Edytowane przez herflik-00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna bylo by o jakies 0,2 bara obnizyc.

Sonde najlepiej w vagu podejzec nie? Cos jeszcze mam zlogowac? Mam jutro troche czasu to moge sie pobawic puki mnie cholera nie strzeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W vag-u albo programie do gazu. Jak będzie ubogo tzn że wtryski się zapętlają (a żeby troche to ograniczyć gaziarz ustawił wysokie cisnienie).

 

Ja mam na parowniku OMVL i wtryskach HANA ustawione ciśnienie cos okolo 1.2.

 

Masz kabel do gazu ?

Może wrzuć mapy, to będzie wiadomo co i jak.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam oba kable.

Cisnienie pare juz zmniejszane bo bylo ok 1,9, sprobouje jeszcze raz. Zaadoptuje, zbiore obie mapki i wrzuce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to świece wypalają sie z powodu złej mieszanki - zbyt bogatej lub zbyt ubogiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie. Wygalada na to ze jest za bogata. Tak jak pisalem spalanie jest wyzsze niz 20%,ktore moglo by wystepowac. Dzisiaj wymienione swiece i zminejszone cisnienie gazu na 1,5bara, nizej sie nie dalo. Po przejazdzce na benzynie a pozniej na gazie mapy sie pokrywaja. Zobaczymy co bedzie za jakis czas. Niedlugo mam trase 800km to wyjdzie co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności