Skocz do zawartości
kbc85

Stłuczka 206 - proszę o pomoc w diagnozie

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka. Dzisiaj wracając do domu z pracy dupowozem pug 206 wjechała we mnie kobiecina. Efektem czego uszkodziła mi lewy tył tj. zderzak, błotnik, felgę i oponę. Mam pytanie do mechaników. Jak wiadomo zawieszenie jakie mam na tyle to belka skrętna. Czy przy takim strzale mogła się uszkodzić w/w belka? Babeczka nie wyhamowała i uciekając uderzyła mnie swoim przodem tak że felgi się styknęły co raczej nie było lekkim spotkaniem dla nich.

 

Liczę na pomoc :)

 

IMAG0785.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wygląda to źle. Przy takich uszkodzeniach belka nie powinna się poddać. Zmień koło, skontroluj organoleptycznie belkę i w drogę na diagnostykę, sprawdzić geometrie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro podskoczę diagnostykę. Jak przejadę przez tą blachę na podłodze to pokaże coś jak tam geometria? Czy trzeba zakładać lasery na koła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jutro podskoczę diagnostykę. Jak przejadę przez tą blachę na podłodze to pokaże coś jak tam geometria? Czy trzeba zakładać lasery na koła?

 

Płyta to ściema. Belka jest dosyć sztywna i płyta może za wiele ,,nie zobaczyć,,

Niech założą sprzęt na koła to od razu po za geometrią będzie widać czy koło nie ma pochylenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem na diagnostyce ale nie mają terminu na razie na zrobienie geometrii a na poniedziałek ma przyjechać rzeczoznawca z TUW. Ciekawe co on wymyśli. Ogólnie delikatnie ściąga teraz w prawo zauważyłem. Dam znać jak się sprawa potoczy. Po danych kolesia wnioskuję że jest nowym nabytkiem TUW bo działalność założył 2014-01-07 pisze w necie. Po głosie wnioskuję że to jakiś młody typek - ciekawe jak z doświadczeniem w wycenach u niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiesz, jak ty masz zastrzeżenia/podejrzenia że coś się popsuło (geometria) po zdarzeniu to chyba on dokonując oceny powinien to potwierdzić/wykluczyć.

Więc jak dla mnie to jego zmartwienie aby znalazł warsztat który to sprawdzi i da opinię. On przecież tego nie sprawdzi oczami.

Ale Polska to dziki kraj i może być różnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już jestem po wycenie. Dali 1689zł. Przyjąłem propozycje bo spokojnie się wyrobie i jeszcze na Sylwestra zostanie :D.

 

 

PS: Miałem nadzieję że opona się uratuje ale niestety wybuliło ją po założeniu na nową felgę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z autem. Belka dostała coś? czy tylko koło do wyrzucenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Belka cała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim jak kiedyś dostałem strzał w błotnik tył i lekko poszło po kole po kołpaku (nawet nie spadł) to wypłacili kase za widoczne uszkodzenia, potem w zaprzyjaźnionym warsztacie sprawdzili geometrię i wyszło igła, ale zagadałem i dali mi wydruk i opis że niby w tym kole jest zwalone pochylenie.

Skan wysłałem do ubezpieczeni i po paru dniach dodali jeszcze prawie 800 pln do reszty :cool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh ja się z nimi teraz o kołpak jeszcze targuje bo dali mi 15zł za 1szt a gdzie ja kupie 1szt jak sprzedają po 4szt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności