Skocz do zawartości
wojtek1211

brak kontrolek- rozrusznik kręci AVB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem świeżo po zakupie kolejnego juz paska b5, tym razem jest to FL 2002r z silnikiem Tdi 101ps oznaczenie AVB. Autko kupiłem z uszkodzonym silnikiem( najprawdopodobniej zatarty)

Oprócz wymienionej usterki wszystko było ok - po przekręceniu stacyjki kontrolki zapalały sie i silnik kręcił ale z metalicznym dźwiękiem. holując auto od sprzedającego rozładował mi sie akumulator i kontrolki zaczęły wariować a następnie zgasły na dobre.

Kiedy Pasior był juz u mnie w domu naładowałem aku i ku mojemu zdziwieniu po przekręceniu kluczyka na zapłon kontrolki nie zaświeciły sie a co najlepsze -rozrusznik kręci. Ogłólnie jestem zielony w elektronice, ale kumpel podpiął Vega i nawet sie nie połączył. Pozatym nie działa klimatron i elektryczne szyby (4X) a centralny z pilota działa. sprawdziłem bezpieczniki są ok i podmieniłem ECU bo miałem pod ręką zero zmian.

Dodam ze auto ma fabryczny alarm

 

z góry dzieki za pomoc pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kostka stacyjki podmieniona i dalej to samo....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silnik najprawdopodobniej zatarty, a Ty go uruchamiasz??????? co to się porobiło, niedługo będą pisać, że samochód uruchomił się mimo w ogóle braku silnika.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce uruchomic silnika tylko zdiagnozowac usterke elekryczną!!! przed holowaniem wszystko było ok kontrolki licznika zapalały się teraz jakby prądu nie dostawał ze stacyjki

Musze to zrobic przed wymianą silnika bo potem juz nie dojde z nim ładu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem rozwiązany - poprzedni właściciel zamontował odcięcie zapłonu po wielkich katorgach udało sie wywalic zabezpieczenie:dobrze

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

mozna zamknac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności