Skocz do zawartości
przemekd2vip

Kontrolka poziomu oleju (zolta)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Problem polega na tym ze zapala mi sie kontrolka poziomu oleju a mam go max. Pomaga podniesienie maski ale tylko na 100 km i problem powraca. Wymienilem czujnik i dalej to samo. Co prawda czujnik uzywany bo nowy to zdzierstwo (350 zl) ale nie sadze zeby byl tez roz... zepsuty. Wszystko zaczelo sie po tym jak stanalem pod skosem tak ze tyl byl dosyc wysoko. Szalu mozna z ta kontrolka dostac. I teraz pytania:

- Jaki moze byc inny powod swiecenia sie tej kontrolki?

- Czy mozna to jakos wylaczyc? Tak zeby to calkowicie odlaczyc ewentualnie obejsc zeby oszukac kompa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego miałem podobną walkę z tą kontrolką.

U mnie problem zaczął się od wymiany oleju i filtra oleju.

Najpierw dolałem oleju do poziomu środkowego MAX na wskaźniku - także dość sporo.

Potem poruszałem wtyczką, która jest zaraz obok filtra oleju.

Przy jego wymianie trzeba ją zdrowo odchylić, więc myślałem, że może coś się poluzowało.

Poruszałem całą wtyczką, dolałem olej i od tej pory spokój. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta wtyczka jest odpowiedzialna za kontrolke? Chyba wiem o ktora chodzi. Musze sprawdzic. A co do wylaczenia tej opcji cos wiadomo? Nie jest mi to do szczescia potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam od jakiegoś miesiąca borykam się z tym samym a mianowicie co ok 100km kontrolka oleju żółta, na bagnecie ok zamykam klapę wchodzę do auta stacyjka odpalanie i znika komunikat o niskim poziomie oleju. co to może być? czy mogę to we własnym zakresie naprawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego prawdopodobnie czujnik poziomu oleju do wymiany. U mnie juz jest wszystko ok. Po prostu po zmianie czujnika zapalila mi sie ta kontrolka tylko raz i po podniesieniu maski juz sie nie zapala. Czujnik jest w misie od dolu. Wymienisz sam bez problemu, najlepiej przy wymianie oleju bo rzecz jasna trzeba go spuscic do wymianu czujnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam podobny problem z tą żółtą kontrolką oleju. Tylko że mam większy problem a mianowicie było nie duzo do kolejnej wymiany oleju i podczas jazdy zaświeciła się żółta kontrolka oleju. Wymieniłem czujnik poziomu oleju na nowy, wymieniłem czujnik ćiśnienia oleju na nowy, wymienilem odme oleju, wszystko wyczyszczone, sprawdzone, olej i filtr nowy, inspekcja oleju skasowana, poziom prawidłowy(3/4miarki-do max sie nie leje) i po tych wszystkich zabiegach kontrolka dalej sie świeci :( na skanerze obd2 nic nie znajduję żadnego błędu. wie może ktos co moze to być za przyczyna i co jeszcze można zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności