Skocz do zawartości
Toczek

MFD2 dvd + sub

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie chcialbym zamontowac do mojej b6 suby z tylu we wnekach w bagazniku. moje pytanie brzmi czy da rade podlaczyc to do oryginalnego radia mfd2 ??? Jakies przejsciowki czy jak ? no i nie mam zmieniarki a chcialbym zeby tez sie tam znalazla jak ja podlaczyc?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz konwerter z allegro za całe 30zł, bierzesz sygnał z tylnych głośników i masz już RCA. Resztę sterujesz wzmakiem. Na zakładałem się już tego trochę hehe. W razie czego służę pomocą tym bardziej, że nie masz do mnie daleko :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie do dogadania na spocie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będę miał tylko chwilę jak najbardziej. Robię jako kierowca autobusu i ciężko z czasem wolnym hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest mozliwosc nie brania sygnal z tylnych glosnikow i podpiecie tego wprost pod radio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no sygnał bierzesz z przewodów głośników. A czy weźmiesz go z końca przewodu czy od razu za radiem na jedno wyjdzie. Czemu z radia chcesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno zmiana radia w gre nie wchodzi a mysle ze takie rozwiazanie beddzie pewniejsze :P Moge sie myslic zawsze nie wiem robie taki zabieg 1 raz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie stracisz na jakości jeżeli o to Ci chodzi. Konwerter bierze tylko sygnał, który przekazuje dalej wzmacniaczowi i później tylko wzmakiem sterujesz jak to ma grać. Pozakładałem tego trochę :D W poprzednim BMW miałem 3 wzmaki, połączone ze sobą (wszystkie miały wyjście in i out) pod konwerter (zestaw 2 suby i 2 dodatkowe głośniki) i pięknie grało. Zresztą został mi ładny trapez na sprzedaż z wzmakiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krys323 w takim razie wszystko do dogadania na spocie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posram się zjawić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie dołączam do wątku, bo przekopałam Internet i nie znalazłem konkretów, a tylko podpowiedzi. W B6 mam MFD2 DVD potrzebuję głośnomówiący i wyprowadzenie do wzmacniacza pyle pla300. Wzmak ma wejścia LO i HI. Mój typ padł na adapter Blaupunkt Bluetooth z usb robiący za zmieniarke, bo głośnomówiący z centralką może powodować problemy z subwooferem. Czy może mi ktoś podpowiedzieć, jak mądrze zrobić to podłączenie nie robiąc "rzeźby" w złączkach. Nie wiem jeszcze jakie kable ma adapter, nie znalazłem dokumentacji. Nie namierzyłem również rozpiski złącz MFD2 DVD.

Jak zakończę temat, to obiecuję zrobić przewodnik takiej instalacji.

Pozdrawiam

 

Pozbierałem trochę więcej informacji.

W MFD2 DVD jest złącze ISO2 / FAKRA, opis można znaleźć tutaj.

Instrukcję do adaptera bluetooth/USB Blaupunkt udało mi się znaleźć wpisując w wyszukiwarkę część numeru dla VW "7 607 545 550" bez 001 na końcu.

Instrukcja adaptera

Niestety zawiera tylko obrazek poglądowy.

Blaupunkt adapter.jpg

 

Odnośnie wzmacniacza subwoofera, to kupuję konwerter poziomów sygnału.

Instrukcja konwertera.

 

Muszę teraz tylko znaleźć sposób na wpięcie konwertera w sygnały z głośników.

 

W ramach ciekawostki znalazłem taki wynalazek jako alternatywne rozwiązanie dla wzmacniacza i skrzyni.

Ciekawostka

200W RMS pod tyłkiem i max112dB brzmi ciekawie ;-)

Edytowane przez BayerB
upgrade v2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego najlepsze rozwązanie to wzmak z wej higend i z kazdego głosnika tylnego podać sygnał i bedzie gites ja mam blaupunkta GTA i działa spoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem swój wzmacniacz PYLE PLA300 załączony przez wejścia HI i nie spisywał się zbyt dobrze. Przeprowadzenie kabli głośnikowych od radia do wzmacniacza w bagażniku moim zdaniem jest gorszym rozwiązaniem, niż konwerter poziomu sygnału i grube kable z wtykami RCA. Co do podłączenia konwertera, to raczej nie mam wyboru i będę musiał rozciąć przewody z wiązki Blaupunkta i tam zrobić rozgałęzienie na szybkozłączkach. Instalacja auta będzie nienaruszona, a cały układ łatwo demontowalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności