Skocz do zawartości
Gość jacue

Tiptronic; wymieniac olej?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jacue

No i znowu zwatpilem.

Stanowczo pytalem odwiedzajac jedno aso i dzwonioc do dwoch innych czy w mojej skrzyni nalezy wymienic olej.

Wszedzie byla ta sama sytuacja tzn. najpierw powiedziano mi ze nalezy wymienic, ale gdy podalem szczegolowe dane samochodu dowiedzialem sie, ze w moim przypadku olej sie jedynie uzupelnia ale nie wymienia i ze nawet w tej wlasnie skrzyni nie ma wymiennego filtra.

 

Zadzwonilem do Nadarzyna, a tam mi powiedziano ze olej nalezy wymieniac we wszystkich skrzyniach i nie interesowaly ich zadne oznaczenia silnika czy nry nadwozia. Odnioslem wrazenie bardzo ogolnego podejscia do tematu.

 

Mam nadzieje, ze to jednak aso ma racje, gdyz jak narazie to aso wydalo sie bardziej przekonywujace i przy ostatnim przegladzie tylko uzupelnili mi olej w skrzyni dolewajac 1,5 l.

_________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Prawdę mówiąc byłbym zdziwiony gdyby w jakimś jednym przypadku nie trzaba byo wymieniać oleju w automacie a szczególnie w Tiptronic'u

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 4MOTION_LBN

Ja po zakupie zmieniłem olej i filtr w szkrzyni, bo na tych rzeczach się nie zaoszczędzi. Radziłbym to wszystkim bo jak stanie tiptronic to ja pozdrawiam wszystkich tych którzy żałowali na olej, tymbardzie że ostatnio jego cena znacznie potaniała. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jacue

Wlasnie rozmawialem z Aso i okazalo sie ze zmienili stanowisko.

Stwierdzili ze producent przesadzil nie zalecajac wymiany oleju i ze jako serwis radza wymienic pomimo iz dotychczasowe zalecenie bylo ze olej sie jedynie uzupelnia.

 

W aso wymieniaja 4 l gdyz pozostale 3 l zostaja w ukladzie z ktorego nie da sie spuscic, czyli w/g aso nie ma mozliwosci wymienic 7 litrow jak to chce zrobic serwis z nadarzyna.

 

I teraz pytanie: kto wie lepiej aso czy nadarzyn?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Zadzwoń i zapytaj ale napewno w jakiś ciekawy sposób to wypompowują :)

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 4MOTION_LBN

U mnie zostało wymienione 7 litrów, przez pracownika z ASO po godzinach. Przy zmianie byłem prawie cały czas ale nie zaobserwowałem jakiś dziwnych czynów mających na celu spuszczenie oleju z układu. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jakee

Tez zamierzam wymienic olej w tip tronicu, auto mam od niedawna wiec nie wiem jaki olej powino sie wlac do skrzymni ? I jaki mniej wiecej moze byc koszt wymiany oleju w serwisie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jacue

warianty dla mojego samochodu:

w/g aso w Lodzi: 4l x 65.00 zl + 180,00 zl robocizna

w/g serwis w Nadarzynie: 7l x 75,00 zl + 80,00 zl robocizna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mol8

do tej skrzyni idzie olej o specyfikacji vw:G 052 162 A2 lubG 052 162 A1(A2 . A1 oznacza pojemnosc opakowania -jesli sie myle to poprawcie )

mozesz kupic febi 14738 -koszt do 50zl/l

filtr oczywiscie tez do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xmarcinox

VWitam , jeżeli chodzi o ilość wymienianego oleju to wiąze się to z rodzajem wymiany . Jedna polega na odkręceniu korka , spuszczeniu oleju i dolaniu nowego do stanu a druga na równoczesnym płukaniu skrzyni i wymianie oleju zresztą zobacz to http://www.automat.pl/infoserwis/oleje/tech/index.html . :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
druga na równoczesnym płukaniu skrzyni i wymianie oleju

 

ooo i to jest to i filterek obowiazkowo do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jacue

Jednak pojechalem do Nadarzyna na wymiane oleju i niby wszystko super ale jakos podswiadomie czuje sie zrobiony w bambuko.

 

Jak dzwonilem tam 5 dni wczesniej to mialo to kosztowac: 7 x 75 l oleju + 180 robota + filtr i uszczelka.

 

Jak spuszczali olej (na oko jakies 7 l), myli miske, zakladali nowa uszczelke i filtr sam widzialem.

Pozniej byl problem (i to juz mi sie nie podobalo ze dopiero po spuszczeniu oleju a nie przed moim przyjazdem albo chociaz przed spuszczeniem) z ustaleniem jaka dokladnie skrzynia co faktycznie wlac.

Miedzyczasie szef doszedl czym zaleja i zawolal pracownika na strone aby mu wytlumaczyc jakas specjalna metode (pomimo tego ze bez plukania - spuszczenie i zalanie) na to co dalej. Zaraz po tym zostalem zaproszony do biura gdzie szef tlumaczyl mi o olejach i dlaczego to bylo takie skomplikowane.

Pozniej wyszedlem razem z szefem z biura aby przejechac sie z podlaczonym komputerem, samochod juz stal przed warsztatem (czyli nie widzialem ani co ani ile wlali).

W/g komputera wszystko bardzo dobrze. Samochod jezdzi tak samo dobrze jak przed wymiana. Szef warsztatu powiedzial ze nastepna wymiana za 100.000 km.

 

Do zaplaty wyszlo 980 pln (czas operacji 2,5 g. w tym 1 g. czekania az ostygnie).

 

Ile was kosztowala wymiana oleju w skrzyni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcino

Witaj,

ja zapłaciłem u nich 780...pamiętam też, że weszło 7 litrów oleju. wszystko odbyło się przy mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja po zakupie auta zwlekałem z wymianą i pewnego poranka wycofałem z garażu i wrzuciłem na ,,D,,i nagle mnie krew zalała,niestety niezdążyłem z wymianą.Koszt spory ,bo starej skrzyni się nie dało naprawić były jakieś aluminiowe części połamane(ale to inna bajka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

813 zł w Skodzie[6l oleju,siatka,uszczelka]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności