Skocz do zawartości
lowelas90

Budowa skrzyni basowej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich zakupilem oto taki glosnik:http://www.caosunlimited.com/home_audio_car_hi_fi/subwoofer_phantom_15.html do skrzynki i mam zamiar ja zbudowac tylko nie wiem czy ma byc zamknieta czy z otworwm wentylacyjnym z glosnikiem dostalem zalaczona karteczke na ktorej pisze ze skrzynka ma miec 62-63litry czy ktos moglby mi obliczyc jakie wymiary ma miec ta skrzynka z gory wielkie dziekiIMG_1201.jpg

IMG_1199.jpg

IMG_1202.jpg

IMG_1200.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z symulacji jakiej zrobiłem wynika ze jezeli zalezy ci na niskim zejsciu to optymalna bedzie obudowa B-R czyli jak to nazywasz z otworem.

objetos wewnetrzna 43L, 2 rury o srednicy wewnetrznej 5cm i dlugosci po 12cm lub jedna fi10cm dlugosci 25cm.

Jezeli wolisz szybszy bass nie schodzący tak nisko to obudowa zamknięta bez otworu o objetosci ok 45L.

 

Projektujac skrzynke musisz uwzglednic ile objetosci zabiera sam glosnik i rura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to aby bas byl strasznie donosny zeby kazdy slyszal jak gra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w calej wsi czy w samochodzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że wariant z obudową B-R bedzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprostu chcialbym zebyscie podali mi wymiary w cm jaka skrzynke mam zbudowac.a myslalem jeszcze o skrzyni z bass reflex cos takiego;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie, a dla głośnika o mocy max 1200 W i mocy RMS 320 W ilo litrową skrzynie bym potrzebował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xartur212x

witam. potrzebowal bym pomocy w budowie skrzybi do glosnika SOUNDSTREAM XPRO 12 z obliczen w programie WinIsd wyszlo 53l w skrzyni wentylowanej ale nie wiem czy dobrze to obliczylem i nie wiem jak dopasowac rurki. prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie może mi ktoś obliczyć czy ta skrzynia da rade i czy BR bedzie potrzebny i gdzie a oto dane

hjy6.jpg

 

SW 3251

Speaker type subwoofer

Max power W 200

Rated input power W 80

Rated impedance ohm 4

Rated frequency range Hz 32-5000

Sensitivity dB 92

Outer diameter mm 286

Mounting depth mm 112

Thiele's-Small's

parameters Fs [Hz]=37

Vas [dm3]=98

Re [Ohm]=3.4

Qts [-]=0.42

Bl [Tm]=7.3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności