Skocz do zawartości
Groszek_6

Falujące obroty podczas jazdy - 2.0 TDI-PD i DSG

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Drodzy Koledzy,

Dzisiaj walczę z kolejnym problemem u przyjaciela.

Silnik 2.0 TDI na PD, skrzynia DSG - całość ma przelatane ok. 230 kkm.

 

Podczas jazdy falują obroty w zakresie +/- 50-100 obr./min.

Dzieje się tak tylko od obrotów jałowych do ok. 2000 i kiedy silnik nie jest (z tego co mi się wydaje) obciążony, czyli np. przy hamowaniu silnikiem, kiedy jadę po płaskim ze stałą prędkością albo hamuję.

Podczas normalnego przyspieszania nie ma żadnych problemów.

DSG nie omija żadnego z biegów, płynnie je zmienia, nie zrzuca bez potrzeby.

Podczas ruszania czasem startuje płynnie, a czasem mocno szarpnie budą i tak jakby od razu ruszał z 1700 obrotów.

Obroty falują na wszystkich biegach. Nie zależnie od trybu jazdy (D czy manual).

Zero błędów w sterownikach.

 

Nie wiem czy tak powinno być, ale do 10% wychylenia pedału gazu obroty w ogóle nie reagują, dopiero gdy wcisnę pedał powyżej 10% obroty zaczynają się podnosić. Poza tym potencjometr nie wydaje się przycinać, płynnie rosną procenty.

Dodam, że na tempomacie też te jaja z obrotami występują.

 

Bardzo proszę o jakieś podpowiedzi, może ktoś już się z tym spotkał...

Pozdrawiam

Edytowane przez Groszek_6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pomogło czyszczenie zaworu EGR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, odgrzewam ale mam dokładnie taki sam problem. Ponąć to skrzynią, ktoś rozwiązał problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem... generalnie autko śmiga mi dobrze (kupiłem paska cc 2.0 tsi 200km tydzień temu) i wczoraj zauważyłem, po przejechaniu nim około 250 mil, że przy dodawaniu gazu między 1500-2000 obrotów zaczął mi się delikatnie dławić, tak jakby nie dostał wystarczającej ilości paliwa ?! Po przekroczeniu 2000 obrotów mija to, albo jak mu dam w palnik to też leci aż miło... jak się rozgrzeje tego problemu nie ma. Czy ktoś miał podobny problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności