Skocz do zawartości
azymut38

Prośba o ocenę danych z przeglądu 3BG, komentujcie.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym usłyszeć wasze komentarze odnośnie stanu mojego auta. Ostatnio robiłem badanie okresowe (przegląd) i załączam wydruk.

 

Powiedzcie jak według was należy ocenić hamulce i zawieszenie.

Czy zalecacie ew. wymianę jakiś elementów?

 

Co do hamulców, to mam wrażenie, że trochę ostatnio słabiej chodzą.

 

Przy okazji pytanie: kiedy wymieniać płyn hamulcowy, w moim aucie od 2003 nie był wymieniany.

 

Z góry dziękuję za wszelkie pomocne komentarze.

 

Pozdrawiam.

 

Dane z przeglądu:

 

passat001k.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie za duża różnica na przodzie jeśli chodzi o hamulce,natomiast amortyzatory nie najgorsze:ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Według mnie za duża różnica na przodzie jeśli chodzi o hamulce...

 

co może być przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy okazji pytanie: kiedy wymieniać płyn hamulcowy, w moim aucie od 2003 nie był wymieniany.

 

Jeżdżąc po Lublinie krzywdy sobie nie zrobisz, ale czas wymienić. Teoretycznie powinno się wymieniać co 2 lata. Płyn hamulcowy jest higroskopijny, więc woda obniża jego temperaturę wrzenia.

 

Co do różnicy w sile hamowania to pewnie trzeba by obejrzeć zaciski. Może tłoczki czas wyczyścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżdżąc po Lublinie krzywdy sobie nie zrobisz, ale czas wymienić. Teoretycznie powinno się wymieniać co 2 lata. Płyn hamulcowy jest higroskopijny, więc woda obniża jego temperaturę wrzenia.

 

Co do różnicy w sile hamowania to pewnie trzeba by obejrzeć zaciski. Może tłoczki czas wyczyścić.

 

Rozumiem, że tłoczki można wyczyścić przy okazji wymiany płynu hamulcowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł lecz płyn hamulcowy można sprawdzić ;przyrządem do badania zawartości wody w nim:noniebardzo.Co do czyszczenia tłoczków to polecałbym kupić dobre reperaturki i zamontować do zacisków,dobrze odpowietrzyć i mieć spokój:ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobry pomysł lecz płyn hamulcowy można sprawdzić ;przyrządem do badania zawartości wody w nim

 

Sprzeczać się nie będę, ale po 10 latach ten płyn raczej nie nadaje się już do niczego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności