Skocz do zawartości
ronuch

wymiary garażu dwu stanowiskowego

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka!

Jak w temacie szukam wymiarów jakie powinien miec garaż dwustanowiskowy, i jaki wymiar powinna miec brama garazowa jednoczesciowa zeby dalo sie tam wjechac i jakos kozystac z garazu.

Milewidziana informacja tez co tam parkujecie i moze jakies foto ile jest miejsca po zaparkowaniu aut.

Szukuje sie do budowy domu a garaz to wazne miejsce wiec wole zapytac jak macie zrobione i jak sie wam to uzytkowuje

pozdrawiam

 

no jak panowie nikt nie chce sie podzielic wymiarami garazu?

Edytowane przez ronuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość motocyklista

Osobiście zamontowałbym dwie bramy (min. 2,40 do 2,70). kombinuj tak abyś wysiadając z jednego samochodu nie uderzał drzwiami o drugi. lub ścianę. Jak na 2 Passaty to jakieś 3, 6 m na jeden na moje oko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie niestety bryla domu nie pozwoli mi na wieksze wymiary jak 575 dlugi i 510 szeroki. Passat jest chyba 170 szeroki wiec mysle ze tyle wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 5,5m długi i 5,2m szeroki. Brama 4,75x2,25.

Auta stoją lewymi stronami do siebie i jest 1,2m miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie garaż powinien mieć ok. 6m długości. Z tego wymiaru odchodzi jeszcze w granicach 10cm na głębokość bramy garażowej. Jeśli jest krótszy niż 6m, tracimy możliwość swobodnego otwarcia bagażnika i/lub musimy dojeżdżać do samej ściany przednim zderzakiem. A z racji, że często wejście do garażu jest właśnie przed samochodem, to automatycznie uderzamy drzwiami w zderzak. Reasumując, 6m długości to wymiar podyktowany rozsądkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie o to mi chodzilo - dzieki za wymiary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności