Skocz do zawartości
Michal1980

Kierowca ciezarowki - warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam, a ten zestaw ma 3 punkty łamania? Jeśli tak to szacun.

 

U mnie w końcu coś się dzieje.

W ciągu 10 dni zarysowane lusterko, urwany kabel ABSu, boczne lampki i 2 mandaty od policji i BAGu. W sumie bardzo mnie to rozsierdzilo ale dałem już na luz, tym bardziej że nic z ww rzeczy nie było całkowicie z mojej winy. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam, a ten zestaw ma 3 punkty łamania? Jeśli tak to szacun

 

w sumie to ma tylko dwa punkty łamania na ciągniku i pomiędzy naczepami:D

 

a lusterko to jeszcze nie jedno stracisz i od BAG-ów się nie uchronisz więc nie ma co się denerwować

pamiętam jak mój kolega kiedyś podczas rozczepiania zapomniał odpiąć wszystkie kable i pojechał :lol2

a potem był wielce zdziwiony jak on to zrobił:D

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

dodam filmik mojego autorstwa, jak przepchnąć tą małą naczepę tzw. (link) + podstawienie pod rampę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę z innej paki : jakie macie spodnie do roboty? Bo dzisiaj chce sobie coś zamówić firmowego (Engelbert Strauss) i pasują mi robocze jeansy tylko one są w 100 procentach z bawełny, podczas gdy inne robocze, mają dużo poliamidu w składzie. Chodzi o to, że już drugą parę swoich ulubionych jeansów masakruje (ścierają się na tyłku i udach) i chciałem kupić coś, co wytrzyma chociaż z parę miesięcy ale spodnie stricte robocze z 6000 kieszeni nie są mi potrzebne, dlatego wolałbym jeansy - ale jak już wspominałem - czy czysta bawełna będzie wytrzymałą czy to jakaś lepsza gramatura niż te cywilne jeansy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No...a Ty Lucjusz jesteś bootem i strasznie nam tu bałaganisz :wmorde:lol

 

 

Michał,kup jakieś mocniejsze jeansy i będzie git :P ja kupiłem na allegro z pół rtoku temu za psie pieniądze jakieś Wranglery i dziady nie chcą się powycierać ani podrzeć :lol a wozimy dziwne ładunki :P

 

WP_000208.jpg

 

Za co mandaciki wpadły? :>

WP_000642.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wranglery mam teraz i tez sie powoli scieraja. Wolniej niz poprzednie, ale jednak. Ale wymecze je do konca, az dzwon Zygmunta bedzie widoczny:))

Mandacik 20 za wjazd w ulice do 7,5t. Obie nawigacje nie daly znac, ale znak oczywiscie widzialem. Ale widzuialem tez, ze inne ciezarowki jada, wiec pomyslalem, ze nie bede frajerem, i nie bede jezdzil dookola do jednej firmy. Policjant na motorze zatrzymal od razu dwoch. Mily typ o dziwo. Zartowal, ze gdyby to byl BAG to pewnie na 20 by sie nie skoczylo.

3 godziny pozniej na autostradzie BAG. Na naczepe nie zagaldal tylko kontrolowal karte.

Nie mialem stresu z poczatku, bo wiedzialem, ze tylko raz pojechalem 6 minut dluzej, ale pozniej chcial ide mnie wszystkie dookumenty i nie wiedzialem, ze od naczepy sa na naczepie :/ Ale OK, dalem mu (co prawda ksero tylko) wiec OK.

Podchodze po chwili do Sprintera, a kolo mi mowi ze mam 1,40h przekroczonego czasu jazdy i 3 weekendy ze znakiem zapytania. Prawie sie poplakalem z wkoorwienia bo wiedzialem, ze tego syfu nie narobilem jak sam jezdzilem - i rzeczywiscie - wszystko w czasie gdy jezdzilem z takim kmiotkiem, ktory zle mi tlumaczyl robienie wpisow po weekendzie (nie wiem jak to po polsku sie nazywa - ale wiesz o co chodzi). Dziwi mnie tylko ta godzina 40, bo przeciez tacho by dalo komunikat, a nic nie widzialem nigdy. BAGowiec powiedzial ze po prostu zle wcisnalem pauze (albo ten kiep, z ktorym jezdzilem) - mimo to, trudno mi pojac to.

Pan wzial w reke dlugopis i kartke i zaczal mi tlumaczyc co i za ile mi sie nalezy - wyszlo 220... ale ze wzbudzilem litosc (chyba) dostalem tylko 30. Sczescie w nieszczesciu. I nawet, ze to nieduzo, to lepiej przepic niz wydac na mandaty.

W kazdym badz razie mam nauczke, zeby jezdzic przepisowo - trudno, bede zawalidroga, ale jak 60 to 60, jak 30 to 30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to najgorzej nie wyszło z mandatami :) Pierwsze koty za płoty :lol Niemcy wiadomo jacy są ,więc nawet ja po Rzeszy jeżdżę jak książka każe bez uprawiania rodeo na landówkach przez co kierowcy na niemieckich blachach posyłają mi pełne wściekłości spojrzenia gdy mnie wyprzedzają ,gdzie ja jadę przepisowo :P

 

Z tymi godzinami to fsaktycznie dziwna sprawa,bo przy takim przegięciu to tacho by się zagotowało na czerwono :haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może przy wrzuceniu kopertki skasowało Ci czas jazdy i nie zauważyłeś tego. Tacho widzi kopertkę jako pauzę, i po 45 minutach zeruje czas jazdy. Sam się tak prawie złapałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy warto byc kierowcą ciężarówek, chyba jest to praca dla osób, które nie mają rodzin, bo w sumie jesteś ciągle w trasie ciągle Cię nie ma? Jak wy sobie z tym radzicie wraz z rodzinami? czy można na tym zarobić?

 

____________________

Nie wierz w cuda-bądź realistą http://www.mmwroclaw.pl/blog/218770/geologisthobby.html sprawdz nas!

Edytowane przez Bobby89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość motocyklista

Najwazniejsza sprawa to masz kasę przynosić... a że Cię nie ma to nawet lepiej... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bez powodu się mówi że kierowca ciężarówki zawsze stoi jedną nogą w więzieniu ale z drugiej strony, trzeba też samemu zadbać o to, żeby być w pełni sprawny każdego dnia, tzn wyspanym. oczywiście wiele I zależy od firmy. Spedycja zarabia jak jeździ więc wysyłają ludzi non stop. U mnie na szczęście nie ma ciśnienia ale też bywam niewyspany ale w skrajnych przypadkach robie zjazd na parking i kima. Ostatnio prawie 2 godziny przespalem w południe i nawet nikt mi nie zadzwonił, mimo że chciałem pół godziny kimnac.

Co do roboty dla singla : przecież kierowca to nie tylko ten który jeździ całymi tygodniami po świecie. To akurat też nie dla mnie dlatego wybrałem opcje że codziennie jestem w domu. Zarobki mniejsze ale każdy sam musi decydować co jest lepsze dla niego.

Aha, I jednak stwierdzam że kierowcy zarabiają za mało :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz do tego doszedłes?I to w Rzeszy?! :doh . Praca kierowcy od zawsze nie była godziwie wynagradzana ,prócz skrajnych wyjątków ,ale takich jak na lekarstwo. ;)

Generalnie robota dla ludzi którzy nie maja równo pod sufitem w tym pozytywnym znaczeniu :lol a jeżeli ktoś "nie wytrzymał ,pracy ,zmęczenia ,rozłąki ) to po prostu nie można powiedzieć ze był urodzonym kierowca (zawodowym) ;)

 

Jeszcze dwa słowa na temat zmęczenia. Jeżeli ono występuje to jest to tylko i wyłącznie wina kierowcy lub pogody.Pogoda wiadomo,czasem jest dolujaca ,senna...Dlaczego kierowcy?Ano dlatego ze juz 99,99% kierowców jeździ w zgodzie z przepisami o czasie pracy i odpoczynku kierowcy wiec istnieje tylko aspekt niewyspania z powodu ....niewyspania :lol reasumujac :nikt mi nie wmówi ze odbywając nawet skrócony 9cio godzinny odpoczynek nie idzie sie wyspać ;) Historie o jeździe non stop (nie mowię o busach,tylko o normalnym transporcie) można włożyć miedzy bajki z przed 10-15 lat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze dwa słowa na temat zmęczenia

 

Dla mnie te dwa słowa to PRO PLUS czyli kofeina w tabletkach

na codzień nie pijam kawy więc jak czuję zmęczenie biorę jedną tabletkę

zawartość kofeiny w jednej tabletce taka jak w szklance kawy

i w moim przypadku działa rewelacyjnie Ci co piją kawę reguralnie pewnie nic nie poczują .

 

 

(nie mowię o busach

ciekawy jestem kiedy tam wprowadzą tacho ?!

bo busy/vany szczególnie na polskich tablicach rejestracyjnych wyrastają jak grzyby po deszczu w całej europie

praktycznie na każdym parkingu przy autostradzie w europie stoją renaulty z kurnikiem na dachu :D

 

Ja sam często robię trase około 13-15 godzin sprinterem

ale po tych 15 godzinach dojeżdżam do hotelu a tam kolacja piwko i cała noc przespana ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie ile teraz zarabia kierowca na samo C po kraju ? Pięć dni pracy w tygodniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ile teraz zarabia kierowca na samo C po kraju ? Pięć dni pracy w tygodniu.

 

raczej nie wiele:umm

musiał byś poszukać w ogłoszeniach takiej pracy i zacząć dzwonić.

 

 

P.S.

 

trochę się spociłem bo było jakieś 27 na plusie, ale się udało:) dla utrudnienia kontener 20' ważył jakieś 18t.

 

takie tam cofanko :P

IMAG0331.jpg

IMAG0329.jpg

IMAG0330.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten kontener z przodu jak się rozładowuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ten kontener z przodu jak się rozładowuje?

 

podczepiasz dodatkowy elektryczny kabel, naciskasz guzik i kontener jest przepychany za pomocą dużego siłownika do samego końca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie wiele to ile 2-3-4 tyś ?

raczej nie wiele:umm

musiał byś poszukać w ogłoszeniach takiej pracy i zacząć dzwonić.

 

 

P.S.

 

trochę się spociłem bo było jakieś 27 na plusie, ale się udało:) dla utrudnienia kontener 20' ważył jakieś 18t.

 

takie tam cofanko :P

[ATTACH=CONFIG]119662[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]119663[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]119664[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4k to myślę że z jakimiś nad godzinami ale myślę że 3k powinieneś zarobić, szukaj w ogłoszeniach w Twoim rejonie, dzwoń i się pytaj;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w radiu dzisiaj słyszałem we że francji chcą wprowadzić zakaz spędzania pauzy 45h w kabinie

kierowca ma być w hotelu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności