Skocz do zawartości
Gość BSLULG

Praca w kurierce albo cos wiecej.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość BSLULG

Witam wszystkich, mam takie pytanie które chodzi mi po głowie już od pewnego czasu, a więc skończyłem szkolę i chce isc do pracy na kuriera lecz wysłałem juz kilkaset Cv i nic, pewnie dlatego ze mam zero doświadczenia. I pomyślałem aby założyć swoja działalność i iść na podwykonawstwo do którejś z firm kurierskich ewentualnie gdzieś do spedycji. Chce wziąć busa w leasing do 20 tys i pracować. Wyczytałem w internecie, ze niektórzy zarabiają na jednym samochodzie na czystko 5 tys a niektórzy 10 tys, już nie wiem czy piszą prawdę czy nie. Jak myślicie opłacalne w dzisiejszych czasach ? Zdaje sobie sprawę, ze trzeba się napracować jak wól ale coś za coś niestety. Liczę na wasza pomoc ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasada jest prosta jeśli jest jakiś biznes na którym można dobrze zarobić to nikt Ci na pewno na forum nie powie o tym i nie będzie robić sobie konkurencji, kurierka to ciężki kawałek chleba kurierzy za 2000-2500 zasuwają często po 10-14 godzin dziennie od 5 rano gdzie stawiają się na załadunku, więc wątpię abyś 1 samochodem jako podwykonawca ( o ile w ogóle znajdziesz zleceniodawce ) zarobił te 5-10 tysięcy :doh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pracowałem jako kurier 3 lata szef to mój dobry znajomy i wiem jaką miał na koniec miesiąca fakturę i jak to wszystko wygląda jeśli chodzi o auto itd. jest to zależne od rejonu jaki będziesz miał

 

zarobił te 5-10 tysięcy

masz rację na jednym aucie ciężko jest dojść do 5 tyś. na tz. czysto marzec i grudzień może w tych miesiącach dojdziesz do 6 tyś. bo styczeń nie masz żadnych zysków.

więc im więcej aut tym większe zyski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz zamiar pracować u kogoś jako kurier to zarobisz grosze.

Jeśli masz zamiar sam na siebie robić (własna działalnośći) to bankowo auto za gotówkę (abyś na kredyty nie zapi...) w miarę młode i najlepiej zwykły diesel . No i główna podstawa dostać dobry rejon a z tym jest już ciężko bo na początku bankowo będziesz dostawał największe paści rozp..... po kilku miastach obok ciebie.

 

Ja robiłem prawie 6 lat jako kurier więc coś o tym wiem. A czy zarobić idzie, no idzie ale tak jak koledzy piszą trzeba zapier....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BSLULG

Zdaje sobie sprawę, ze będę musiał zapier... nic na darmo sie nie dostanie. Dzięki wszystkim za opinie ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurier którym wysyłam cały czas paczki pracuje od około 6 rano, często jest tak że u mnie zabiera paczki o godzinie 18 a na magazyn ma jeszcze około 60-70 km, a więc nie powiem nic nowego: to nie jest lekka praca po 8 h. Trzeba busa zarzucić całego, zrzucić i zarzucić na powrót zbierając paczki. Tak jak on zna teren, dogaduje się z ludźmi (zwożą mu w jedno miejsce czasem 20-30 paczek wpisując różne adresy (gdyby wszystko szło z jednego punktu dostałby za te 30 paczek tyle co i za jedną), wysyłając rzecz 1 kg wpisujemy mu 30 kg - bo ma też płatne podobno od kg)) to mówi, że zarobić można tylko nie ma kiedy tego wydać...

I też jest człowiek, bo u niego można nadać paczkę 40 kg, zderzak, drzwi za 16,49 zł :) nie robi problemów z gabarytem i każdy chce nadawać u niego, a więc i paczek na powrót ma pełnego busa.

 

A myślałeś w jakiej firmie chcesz wystartować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BSLULG
Kurier którym wysyłam cały czas paczki pracuje od około 6 rano, często jest tak że u mnie zabiera paczki o godzinie 18 a na magazyn ma jeszcze około 60-70 km, a więc nie powiem nic nowego: to nie jest lekka praca po 8 h. Trzeba busa zarzucić całego, zrzucić i zarzucić na powrót zbierając paczki. Tak jak on zna teren, dogaduje się z ludźmi (zwożą mu w jedno miejsce czasem 20-30 paczek wpisując różne adresy (gdyby wszystko szło z jednego punktu dostałby za te 30 paczek tyle co i za jedną), wysyłając rzecz 1 kg wpisujemy mu 30 kg - bo ma też płatne podobno od kg)) to mówi, że zarobić można tylko nie ma kiedy tego wydać...

I też jest człowiek, bo u niego można nadać paczkę 40 kg, zderzak, drzwi za 16,49 zł :) nie robi problemów z gabarytem i każdy chce nadawać u niego, a więc i paczek na powrót ma pełnego busa.

 

A myślałeś w jakiej firmie chcesz wystartować?

 

Myślałem nad siódemką albo K-EX. Jeszcze planuje pojeździć po innych i sie popytać co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej robic prawko na C. i zarabiać dobrą kaske ;d pracowałem jako kurier i caly czas zapier. ;d a kasa marna raczej za to ile robisz ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BSLULG
lepiej robic prawko na C. i zarabiać dobrą kaske ;d pracowałem jako kurier i caly czas zapier. ;d a kasa marna raczej za to ile robisz ;p

 

oczywiście ze lepiej na C ale potrzebny wiek 21 i od zarąbania kasy na kurs i pozwolenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Tobie koledzy pisali : jeżeli chcesz kupić auto to tylko za gotówkę,żadnych kredytów,lyzyngów i innych gówien bo sobie w łeb strzelisz jak zobaczysz ile zysku Tobie zostało. Z busami jest kłopot w kraju,bo to najprostsza metoda pracy w transporcie ,nie potrzebujesz licencji tylko OCP i jedziesz z koksem,ale...no właśnie,jest ale. Busów jest tyle na rynku,że zostają tylko najmocniejsi ,ze znajomościami,złodzieje ,oszuści i kombinatorzy,poganiacze i przeginacze ,nic już chyba z uczciwości nie zostało na rynku. Podam prosty przykład : mam ośmiopaletówkę w kredycie :wmorde robiłem,jeździłem po kraju,nie przeładowywałem ,po prostu uczciwie.Robotę miałem z pierwszej ręki z trzech firm (nie bawiłem się w kurierkę) i po roku padło na mordę wszystko,nikt umowy nie chciał podpisać,wszedł inny ze stawką o 40% niższą niż ja,firmy przestały płacić i efekt jest taki,że Sprinter stoi pod płotem ,a ja wróciłem na duże zestawy i latam na zachód :wmorde. Jak chcesz to Ci opitole Sprintera ze zniżką dla forumowicza (link w dziale Giełda) :P

 

Dobrze się zastanów czy na tyle kochasz i uwielbiasz transport ,żeby się w niego ładować,bo to robota dla masochistów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no nieźle. Praca jako kurier wymaga bardzo dobrej znajomości topografii miasta albo rewelacyjnego urządzenia GPS :) Prawdziwym wyzwaniem jest praca kierowcy w Warszawie :) [/url]

w Warszawie to poruszanie się po mieście samochodem bywa wyzwaniem, niekoniecznie trzeba być zatrudnionym jako kierowca.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już bez przesady. Sześć lat jeździłem po Wawie jako przedstawiciel i uważam że to nic strasznego.

Wiadomo jak ktoś z innego miast przyjedzie to wydaje mu się straszna.

 

Odnośnie kurierki.

Jak nie możesz znaleźć pracy jako kierowca to czemu uważasz że możesz zostać podwykonawcą. Prawko i Busa to każdy głupi może mieć. Tak jak wszędzie liczą się znajomości. Bez urazy, ale takie są realia w tym kraju.

Kolega woził meble z pod ikei i też mu padło.

Musisz się gdzieś zakręcić, odkładać kasę na kat C i jak będziesz miał już odpowiedni wiek to zrobić te prawko.

 

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prawdziwym wyzwaniem jest praca kierowcy w Warszawie

 

Jeździłem zawodowo po Wawie ponad 3 lata, a odkąd zrobiłem prawo jazdy (jakieś 15 lat temu) jeżdżę prawie codziennie. Obecnie mniej, ale kiedyś naprawdę sporo (nawet nie zawodowo). Jak dla mnie nic strasznego. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BSLULG

temat można zamknąć. Ponieważ na razie odpuszczam sobie temat gdyż znalazłem w końcu prace jako kurier ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to powodzenia w nowej pracy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności