Skocz do zawartości
lukaszcl

Dylemat Audi A6 C6 3.O TDI czy Audi A4 B8 2.0 TDI ??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki dylemat ,postanowiłem sprzedac Passata B6 i kupic Audi ,tylko teraz mam problem z wyborem czy A6 z lat 2006 czy możę Audi A4 z 2008 roku , pod uwagę biorę tylko sedana , A6 tylko 3.0 tdi lub 2.7 tdi , A4 niestety tylko 2.0 tdi ,3.0 jest bardzo drogie w A4 b8 ,jakie jest wasze zdanie co wybrać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A6.

Po pasku A4 będzie wydawało Ci się za ciasne. Jeśli jeździ sam/we dwójkę to A4, ale z kolei będzie za słabe w stos do tego co chcoałoby się wyciągnąć z zawieszenia.

Ale to Ty będziesz tym jeździł, więc to nie mój wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem oba, dla mnie zdecydowanie a4 różnica wizualna w porównaniu do c6 wizualnie przepaść, swoją droga a4 młodsze i w porównując do a) 3.0 na pewno mniejszy przebieg i tańsza eksploatacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do A6 C6. Jesli zamierzasz kupić diesla... czy to 2.7 czy 3.0 to wiedz że te silniki z pierwszych lat produkcji posiadają wadliwe rozwiązanie przeniesienia rozrządu. Chodzi o łańcuchy i ślizgi które to miały być "dożywotnie". Dopiero po 2009 roku.. poprawiono tę usterkę. Jesli masz zamiar kupić taki starszy samochód to musisz się liczyć z tym że wymiana rozrządu to właściwie tyle kasy co passat B5 ( trzeba silnik wyjmować z samochodu). Ja miałem plana zmienić na taki wózek... ale odpuściłem bo ceny jak narazie dla mnie zaporowe (2009 w górę).

 

2.7 silnik to bardzo dobra konstrukcja. Oczywiście nie licząc mechanizmu napędu rozrządu. Sama hydraulika (wałki, hydroregulatory,dzwigienki ułożyskowane) są wykonane w identycznej technologi jak silniki 2.5 V6 spotykane w passatach B5 (silniki BDG BDH BCZ ... oraz najlepiej wykonany BAU << choć mechanicznie to te same silniki ... do grupy silników Bxx nie mozna zaliczyć BFC który to jest starej konstrukcji). Wracając do 2.7 czy 3.0. Można trafić taki samochód z już wymienionym rozrządem... Ale mało kto takie auto sprzedaje gdyż po wymianie tychże elementów... jednostka będzie pracować przez następne 500 tys bezproblemowo lub do końca swoich dni, jak kto woli ;)

 

 

Jeśli chcesz naprawdę się rozejrzeć za takim autkiem... zapraszam na forum A6 gdzie jest obszerny wątek na temat silników Diesla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A BMW E60 3.0 D to dobra opcja ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A BMW E60 3.0 D to dobra opcja ?

:oksam kiedyś myślałem o takiej w manualu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:oksam kiedyś myślałem o takiej w manualu

Dlaczego w manualu ? Lepiej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie lepiej, delikatny sofcik i 275hp a można iść dalej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie stać mnie na takie gabloty, ale obiema jedziłem dość dużo (C6 3.0tdi i E60 3.0d ). Samochody teścia...:D Moje spostrzeżenia:

E60:

-rewelacyjna automatyczna skrzynia biegów

-świetne prowadzenie lato

-materiały wykończenia wnętrza wysokiej jakości

-małe spalanie jak na tak duży silnik

-mało awaryjna jednostka napędowa

A6:

-quattro + zima = :D

- dużo kłopotów z motorem (rocznik 2004)

- kiepskiej jakości skórzana tapicerka

- karbon zchodzi z elementów wnętrza, tak samo guma na plastikach drzwi i tunelu środkowego

Samochody te kosztują podobne pieniądze, a wykonanie to już inna bajka.

Gdybym to ja stał przed wyborem kupna to napewno E60.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak ,znalazłem ładną A4 B8 sedan ,srebrna , biksenon +led przód ,dobrze wyposażona ,navi ,nagłośnienie concert ,2.0 Tdi 143 Km CR , auto ma 145 tys/km -sprawdziłem wygląda ze nic nie kręćone , Cena ostateczna 48 tys /zł ,czy to nie mało jak na takie auto ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności