Skocz do zawartości
Adix62

Passat B6 czy A4 B7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jako, że przychodzi czas zmiany mojego B5 zastanawiam się nad zmiana na Passata lub Audi, które z wyżej wymienionych byście polecili? Według tego co obserwuję Audi ma lepsze opinie i wydaje mi się, że jest to kontynuacja starej dobrej B5ątki. Interesują mnie silniki 1.9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A4 b7 to bardziej spory lifting b6, niz kontynuacja b5. Samochody bardzo dobre, polecam naped quattro. Jak silniki diesla nie wiem, ale to konstrukcje vw, wiec bez problemu z serwisem itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytaj sobie o 1.9 w b6 to już nie to co np AWX czy AVF

jest sporo o korbowodach w BXE i innych

A4 mniejsze i drogie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam dylemat. Ze względu na walory użytkowe wybrałem B6. Mam 179 cm wzrostu i w A4 kiedy fotel kierowcy ustawię pod siebie to przesiadając się na na tylną kanapę wypycham kolanami przedni fotel. W passacie mam jeszcze dobre 10 cm luzu, czuć miejsce. Bagażnik większy, schowki, itp. Nie ma co porównać, A4 słabo wypada. Już nie wspomnę o wyglądzie wnętrza, w passacie czuje się że jest to młodsza konstrukcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A4 B7 3.0 TDI Quattro. dziękuje dobranoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał z 2.0 TFSi, nie mniej jednak:

Jakość materiałów mimo wszystko przemawia za Audi

Napęd quattro tak samo

 

Wielkość auta - Passat. Pytanie, czego głównie od auta oczekujesz i do czego ma służyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś wyzej wspomniał :D Bierz 2.0TFSI :D Ja też miałem dylemat i jednak wolę Audi niż VW B6, bo jest po prostu nudny :kwasny:

W kwestii przestronności wnętrza, to powiem tak: może Audi i jest ciut mniejsze wewnatrz, ale ja nie zamierzam jeździć na tylnym siedzeniu, więc kolanami wypychać siedzeń nie będę a mam 188 cm, czyli więcej niz kolega :P

Wnętrze.... Audi ma o wiele ciekawszy środek i lepiej wykonany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, jak ktoś ma 4-osobową rodzinę, to jednak chyba Pasek. Dla 2-3 osób Audi. Przynajmniej ja bym wybrał, gdybym miał taki wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 osobowa rodzina, czyli z tyłu jeżdżą dzieci. Więc zapewne nie mają 180 cm wzrostu i na pewno będą miały sporo miejsca.

Poza tym.... wystarczy popatrzeć :D Te parę cm mniej w środku,rekompensuje wygląd i wykończenie :D

 

Ja wybrałem coś takiego :D

 

Audi A4 B7 --- klik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo słusznie.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja myślałem że kolege interesuje 1.9 zastanawia się tylko w jakiej budzie...

może 4.2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiary są zbliżone :D Więc nie rozumiem, po co robić raban o te 3-4 cm, które giną z powodu sposobu zabudowy wnętrza.

 

wymiaryvwiaudi.jpg

 

Wczesniej w B4 miałem mnóstwo miejsca, bo w środku było jak było - wiadomo. Jak wsiadłem do B5, to wydawał mi się ciaśniejszy. I teraz podobnie :bry2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak napisałem wcześniej - coby to nie było, jeśli Audi, to gorąco polecam napęd quattro, zwłaszcza, że jest prawdziwy, a nie jakiś haldex jak w VW, czy Audi A3...;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności