Skocz do zawartości
Pjotrm

Zmiana dostawcy energii elektrycznej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy ktoś z Was zmienił dostawcę energii elektrycznej ? Jak dużo oszczędności to przyniosło oraz czy w późniejszym okresie nie było problemów typu : długi czas usuwania awarii, przerwy w dostawie itp.

Czekam na Wasze opinie :padam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpinam sie ..

 

ja mam tauron i mam zamiar zmienic dostawce na .. enea albo cos tam innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko pamiętajcie, że mimo zmiany dostawcy, nadal będziecie płacić Tauronowi za przesył, przynajmniej tak mi się wydaje ;) a to chyba z 30zł jest dodatkowo do rachunku u innego dostawcy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telefon z dziś

 

- nazywam się jakoś tam chciałam panu zaproponować zmianę dostawcy energi na enea

- ja - przebije pani PKP Energetyka???

- życzę miłego dnia

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, tak wlasnie placi sie za przesył i są ukryte koszty, norma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jakiej racji płaci się za przesył? Nowy dostawca korzysta z sieci głównego dostawcy, ale to oni się dogadują i jeśli my rezygnujemy z jednego to z drugim nie mamy nic więcej do czynienia. Ja też na dniach będę zmieniał dostawcę bo obecny leci w ciula, i nic nie wyczytałem że za przesył będę płacił nadal staremu dostawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj będziesz płacił:) dobrze sobie to policz czy się opłaca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś te "druty" na słupach zamontował i nie zamierza ich oddawać innemu. Jeśli jakiś inny "dostawca" proponuje niższą cenę za samą energię to jest to w porządku, ale za samą energię. Ludzie się na to nabierają i podpisują umowę , a później jest zgrzyt i zgrzytanie zębami, bo wychodzi drożej niż poprzednik. Zawsze powinno się zapytać o całkowitą cenę jednej kilowatogodziny wraz z przesyłem od nowego dostawcy.Jak piszę " druty" napowietrzne są czyjąś własnością i nikt nie odda ich za darmo. Najpierw pytamy dokładnie o ceny kompletne, a później podpisujemy umowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oj będziesz płacił dobrze sobie to policz czy się opłaca

No oczywiscie, ze najpierw policze wszystko dokladnie;)

 

@kardynalski - rozumiem Twoj punkt widzenia, ale w cenniku (obecnym) mam czytelnie napisane ile kosztuje kWh w danym abonamencie i ile kosztuje przesyl, i takiej samej tabeli bede oczekiwac od konkurencji. Poza tym, te "druty" zazwyczaj naleza do firmy panstwowej a nie prywatnej, i na mocy roznych rozporzadzen musza je udostepnic (oczywiscie za odpowiendia oplata - ale to juz miedzy soba) innym dostawcom energii - podobnie jak w przypadku operatorow GSM - ja przynajmniej tak dedukuje.

No ale niedlugo przekonam sie na wlasnej skorze co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko dokładnie przeczytaj na jaki okres zwiążą Cię umową, i czy dzisiejsza stawka za kwh jest stała przez cały okres trwania umowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ma w sobie jakiś haczyk, mam internet z t-mobile na lini tp miało byś super a jest h.... z prędkościa ale pomijając to - muszę płacić do tp za utrzymanie łącza gdybym chciał zrezygnować z numeru stacjonarnego a kwota była by wyższa niż obecny abonament.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dragonit

ja zmienilem swojego dostawce w swojej firmie na energie dla firm i faktycznie mam dwie faltury jedna od sprzedawcy a druga od dostawcy i jak je zsumowalem raz czy drugi o to mi wyszlo, ze i tak mniej place niz wczesniej za jeden rachunek. Wiec zalezy to pewnie od sprzedawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega jest przedstawicielem w Enerdze (firma z Gdańska) jeździ do firm które płacą miesięcznie powyżej 30tys za prąd. I jak mi powiedział ile te firmy mogą rocznie zaoszczędzić na prądzie to się uśmiałem. Ja płace 120 zł na 2 m-ce za prąd w domu. Jeśli bym podpisał umowę z kolegą to m-cznie bym zaoszczędził 3zł.

Jedyny plus tej całej zmiany operatora to to że dają gwarancję stałej ceny do końca 2014.

W TV jesteśmy straszeni że prąd będzie drożał a podpisanie umowy ma nas uchronić przed podwyżką.

 

ps. pracuję w pewnej firmie telekomunikacyjnej i z doświadczenia widzę jak ludzie wychodzą na tych zmianach. Jak weszło Tele 2 na preselekcję to płakali że 2 rachunki przychodzą i płacą więcej niż wcześniej a miało być taniej- w prądzie jest teraz to samo.

 

---------- Dodano o 16:18 ---------- Poprzednia wiadomość o 16:18 ----------

 

kolega jest przedstawicielem w Enerdze (firma z Gdańska) jeździ do firm które płacą miesięcznie powyżej 30tys za prąd. I jak mi powiedział ile te firmy mogą rocznie zaoszczędzić na prądzie to się uśmiałem. Ja płace 120 zł na 2 m-ce za prąd w domu. Jeśli bym podpisał umowę z kolegą to m-cznie bym zaoszczędził 3zł.

Jedyny plus tej całej zmiany operatora to to że dają gwarancję stałej ceny do końca 2014.

W TV jesteśmy straszeni że prąd będzie drożał a podpisanie umowy ma nas uchronić przed podwyżką.

 

ps. pracuję w pewnej firmie telekomunikacyjnej i z doświadczenia widzę jak ludzie wychodzą na tych zmianach. Jak weszło Tele 2 na preselekcję to płakali że 2 rachunki przychodzą i płacą więcej niż wcześniej a miało być taniej- w prądzie jest teraz to samo.

 

---------- Dodano o 16:21 ---------- Poprzednia wiadomość o 16:18 ----------

 

ps. całe te zmiany doprowadzą tylko do tego że prąd jeszcze bardziej podrożeje bo firmy energetyczne, aby utrzymać klientów będą musiały zatrudnić przedstawicieli handlowych, telemarketerów i w ogóle zbudować działy sprzedaży,m a to są ogromne koszta.

Kolega dostał 4tys netto podstawy, nowego hundaia i30, laptopa i komórkę.

Pamiętajcie dziś prąd jest jeszcze tani

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marin

zgadzam się z tym, że jak na razie to prąd mamy tani. niestety cała polityka państwa zamiast prowadzić do oszczędności jest ukierunkowana na wyłudzanie od obywateli coraz większych ilości pieniędzy. tylko patrzeć, jak ceny skoczą, bo nie mamy żadnych alternatyw na powiększenie dostaw, więc szybko staną się reglamentowane, bo zużycie stale wzrasta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina886

A ktos ma jakies propozycje jaki dostawca energi jest najtanszy na rynku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności