Skocz do zawartości
Gość service

MOCY DODAJ - POMOCY

Rekomendowane odpowiedzi

Gość service

Witam nie wiem czy w dobrym dziale zamieszczam mój post ale potrzebuję pomocy. W mojej B5 1,9 tdi nagle brakło mocy. Właśnie scholowałem go pod dom i nie wiem co się stało nagle przy zjeżdzie z autostrady po przejechaniu bez problemó 100 km auto nie reaguje na pedał gazu, weszło na 1200 obrotów i miga lampka od świec żarowych. Proszę o pomoc bo jest mi niezbędne sprawne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez diagnozy komputerowej cięzko dokładnie określić - kontrolka świec żarowych mruga przy błędach z układu zasilania paliwem, ale nie pamiętam czy tylko z tego powodu... Rozumiem, że chodzi o silnik 1.9TDI AFN? Może podaj też rocznik itp...

 

P.S.

Czy sytuacja ulega poprawie po wyłączeniu zapłonu i ponownym uruchomieniu silnika choć na chwilę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość service

Silnik 1,9 tdi 110 km 1997r po ponownym uruchomieniu nie ma poprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość voss

@service

 

najprawdopodobniej blad czujnika polozenia gasu G79 wskazuja na to te podwyzszone obr. + migajaca kontrolka.

Albo sam G79 albo kabelki od niego do ECU

 

pozdr.

voss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość service

witam kolegów właśnie wróciłem do domu po wizycie u elektryka na kompie deltascan znalazł dwa błędy w silniku

1. 777 czujnik pozycji przepustnicy G79 nieprawidłowy sygnał, usterka sporadyczna

2. 626 kontrolka świec żarowych K29 obwód otwarty lub zwarcie do B-

Doda auto stało nie ruszane od 24 do 15 dzisjaj wsiadłem po południu i bez problemów odpaliłem i nie był awarii po skasowaniu kompa w aucie do 21 nie pojawiła się więcej.

Wielu na tym forum stwierdza, że przyczyną takiej awari w wielu przypadkach jest wilgoć. I chyba w moim przypadku jest podobnie. w środę wymieniałem rozrząd i nie założyłem obudowy pod silnik, wczoraj u nas padał śnieg i myślę, że coś mi zamokło.

Mam pytanie o urządzenie zamontowane na lewej podłużnicy od spodu kiedy dzisjaj je zobaczyłem nie jest niczym osłonięte i podłączone są do niego grubsze przewody może przyczyną było zamoczenie tego ustrojstwa. :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariusz G.

witam.mialem dokladnie to samo.po wykasowaniu bledow i poruszaniu wtyczki przy pedale gazu wszystko jest ok.vag pokazal tylko 777,ale kontrolka od swiec tez mrugala.bylo to w deszczowy dzien i podobno moglo sie to zdarzyc z powodu wilgoci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności