Skocz do zawartości
Michal.Enter

Antena do telewizji DVBT - wewnętrzna ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Jako że studiuje w Warszawie i nie bardzo mam możliwość wiercenia w nie swoim mieszkaniu dziur w ścianach chciałem się dowiedzieć jak skołować sygnał telewizji naziemnej. Puki co mam antene tego typu http://nokautimg3.pl/p-2c-ba-2cba29a0b94dd0d5d3262f5bcbe25c9d500x500/antena-pokojowa-tv-siatkowa-tap-02.jpg

 

oczywiście ze wzmacniaczem. I działa, ale sygnał jest niestabilny i często urywa się. Mniej wiecej pół na pół tv działa - tv sie tnie. Czy anteny wewnętrzne wogóle jakoś zdają egzamin ? Czy lepiej zamontować na balkonie zwykłą siatkową (z tym ze musiałbym przez pół mieszkania ciągnąc kabel - co mi się nie uśmiecha). Co możecie polecic zeby działało tak jak należy ?

 

Pozdr :)

 

P.S Jeżeli to istotne to dekoder mam taki https://www.incom.pl/products/description/symbol/TVEOTZB20060/tuner-hd-dvbt-evolve-arcadia-z-mozliwoscia-nagrywania.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego szczerze Ci polecam ta antenę Opticum AX-800 , jest dostępna w rtv euro agd, jest ona zewnętrzna ale u mnie odbiera przez okno ustawiona na parapecie, w rtv kosztuje 119 PLN a ja gdzieś ją znalazłem za ok 100 z przesyłką w jakimś sklepie internetowym. odbiór na niej jest bez najmniejszego zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał, zamiast wiercenia możesz zastosować coś takiego:

http://dvbsklep.pl/pl/p/Przejscie-okienne/133

do przejścia przewodu przez okno bez wiercenia i kombinowania. A dalej antena zewnętrzna np. na balkon i poziom sygnału zapewne będzie większy niż przy wewnętrznej.. (adres sklepu i cena zupełnie przypadkowe)

 

A na początek to co masz spróbuj wyrzucić na zewnątrz, tylko kierunek dobrze obadaj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Sprzedaje sprzęt TV. Bardzo dobre i nie duże anteny WIWA AN-200. Bardzo duże wzmocnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje koledzy za odpowiedzi :) Kupiłem w sklepie w Cz-wie antene producenta ANPREL ELECTRONICS - model LAMBDA. Co ciekawe Made in Poland ;) Dla ciekawskich cena 50 zł. Polecam dla innych, którzy mają blisko do nadajnika.

 

Działa wyśmienicie, tak jak powinno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja sie podepne, bo mam taki problem.

Moj tesc mowi, ze od przyszlego roku w Polsce trzeba bedzie miec TV z wbudowanym MPEG4 albo kupic specjalny dekoder.

Ich TV nie ma MPEG4 (tv 32pfl 5322/10) a TV maja z dekodera cyfrowego, lokalnego dostawcy - czyli co - musza kupic zewnetrzny deoder MPEG4 teraz czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli korzystają z kablówki lub satelity to najprawdopodobniej nie musza kupować dekodera DVBT. Sytuacja dotyczy tylko osób które korzystają z dawnej tv analogowej (obecnie cyfrowej), za którą sie nie płaci (płaci się w abonamencie radiowo telewizyjnym)

 

P.S od 28.11 juz w okolicach Poznania mają podobno wyłączyc tv analogową i zastąpić ją cyfrową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może i ja się podepnę

potrzebuje dobra antenę zewnętrzną, ale nie kierunkową bo rożne programy zbieram z różnych nadajników :|

wcześniej miałem antenę WIWA AN-220 łapała wszystkie dostępne kanały, ale często były zakłócenia takie jak robią telefony komórkowe

antena będzie wisieć na ścianie bardzo starego budynku(grubość ścian około 90 cm dlatego wewnętrzna odpada całkowicie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności