Skocz do zawartości
grześ1505732623

ABS sprawny a zapala się kontrolka

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas zapalania silnika zapalają się jednocześnie dwie kontrolki ABS oraz

15. [center:d7c12b1694]UKŁAD HAMULCOWY[/center:d7c12b1694]

*Lampka sygnalizująca zapala się po zaciągnięciu hamulca ręcznego oraz jeśli ów hamulec jest nadal zaciągnięty przy pręd. >6km/h, to dodatkowo słyszymy pojedynczy sygnał dźwiękowy oraz zauważamy info na komputerze.

*Lampka sygnalizująca zapala się przy zbyt niskim poziomie płynu hamulcowego .Płyn hamulcowy jest ok , ręczny opuszczony do końca .Hamowałem na piasku , ABS działa.Po kilku sekundach obie kontrolki gasną i wszystko niby jest ok. Dzisiaj byłem w salonie skody i fachman podłączył do komputera . Pokazało błąd 4b6 oraz 01282. Połączenie ze sterownikami ABS poszło bez problemu .Po diagnozie wydano opinie: na 90% jest to wina kostki przy stacyjce . Kostkę jutro wymienię , ale może ktoś ma inne opinie na ten mój problem.

Edytowane przez grześ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co koledzy nikt nie ma żadnych koncepcji na mój problem?Każda podpowiedz się liczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie. Po rozruchu zapalała się kontrolka abs i jakiś wykrzyknik oraz 3 sygnały dzwiękowe. Po chwili gasło i było ok. Pomogła wymiana stacyjki. Serwis skody dobrze mówi że to stacyjka.

 

PS. Ten sam problem miałem już 2 razy. Pierwszy raz jak troche odwlekałem szukania przyczyny tej awarii problemy zaczeły narastać do tego stopnia że licznik kompletnie oszalał, zrobiła się dosłownie choinka na nim, wskażniki raz chodziły raz nie a najlepsze że po wrzuceniu wstecznego auto gasło. Po wymianie stacyjki wszystko ustało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich którzy pomogli i nie pomogli rozwiązać mój problem , który został rozwiązany po wymianie kostki przy stacyjce. Chcę podziękować

bmateuszd , który jako jedyny napisał co może być przyczyną no i trafił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności