Skocz do zawartości
pawelekm

Rower - buty SPD + pedały SPD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam pytanie do aktywnych rowerzystów.

Chciałem spróbować jak się jeździ w butach z systemem SPD.

Na początek chciałem spytać jakie są zalety, wady tego systemu ?

Jaka jazda ? : szuter, piasek, las, pola, afsalt. Z przewagą lasu, asfaltu.

 

Chciałbym na początek kupić coś takiego:

http://allegro.pl/pedaly-spd-shimano-pd-m520-czarne-bloki-nakladki-i2524227915.html

 

oraz

 

http://allegro.pl/20rowerowe-buty-mtb-gorskie-vemont-spd-spining-42-i2541580861.html

 

Czy to jest dobry zestaw na początek ? Czy te buty są kompatybilne z tymi pedałami ?

Nie miałem dotąd do czynienia z takim zestawem, a chciałbym "wciągnąć jazdę na wyższy poziom".

Nie musi to być mistrzostwo świata. Jeżdżę sam, amatorsko. Dla formy.

Nie chcę rejestrować się na jakimś "dziwnym" forum rowerowym, żeby zadać jedno pytanie.

Może ktoś z was ma doświadczenie i mi podpowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buty są kompatybilne-SPD to system Shimano'wski więc :ok widać zresztą po oferowanych w komplecie pedałów blokach.

Same kliki są dobre jak na początek-wystarczą Ci,nie musisz mieć lepszych.Do lekkiego Crossu czy freeride są dobre i w zupełności Ci wystarczą.Jeżeli zaś chodzi o buty-nie polecałbym ich,szukaj jakichś nieco wygodniejszych na wiązanie i jeden rzep.Na ostrych podjazdach czasami trzeba zejść z rowera i poprowadzić,a nawet wnieść go jakić kawałem,a wtedy są takie buty naprawdę o wiele wygodniejsze.Ja kupowałem z firmy Sidi i mogę ją polecić.Testowałem także Shimano czy Scott i Sidi mi najbardziej przypadły do gustyu.Szukaj poprostu wygodnych dla Ciebie butów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Buty są kompatybilne-SPD to system Shimano'wski więc :ok widać zresztą po oferowanych w komplecie pedałów blokach.

Same kliki są dobre jak na początek-wystarczą Ci,nie musisz mieć lepszych.Do lekkiego Crossu czy freeride są dobre i w zupełności Ci wystarczą.Jeżeli zaś chodzi o buty-nie polecałbym ich,szukaj jakichś nieco wygodniejszych na wiązanie i jeden rzep.Na ostrych podjazdach czasami trzeba zejść z rowera i poprowadzić,a nawet wnieść go jakić kawałem,a wtedy są takie buty naprawdę o wiele wygodniejsze.Ja kupowałem z firmy Sidi i mogę ją polecić.Testowałem także Shimano czy Scott i Sidi mi najbardziej przypadły do gustyu.Szukaj poprostu wygodnych dla Ciebie butów...

 

Dzięki za opinię. Z drugiej strony ciężko kupić buty przez allegro i zrobić przymiarkę ;)

Jakoś będę musiał sobie poradzić.

W sklepach u mnie w mieście mają taką przebitkę na tego typu rzeczy, że szok.

Po prostu bardziej (ba ... o wiele bardziej) opłaca mi się kupić w necie.

OK. Poszukam Sidi (szczerze - nie słyszałem o tej firmie nigdy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.sidisport.com/eng/index.php ;)

 

Lepiej pojeździj po sklepach...Wydaj trochę kaski i przymierz te buciory :hyhy oszczędzisz sobie niepotrzebnych problemów-pamiętaj o tym,że o ile pedały mogą być w innym kolorze niż zamówiłeś ( :P) to buty musisz już mieć idealnie dopasowane do stopy.Ja bym nie ryzykował na Twoim miejscu.Adidas robi też ciekawe buty,ale cena przeraża...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem - to nie ma być mistrzostwo świata. Sport uprawiam amatorsko - dla siebie.

Nie chciałbym wydać na buty więcej niż 200 zł (a im mniej tym lepiej).

Pedała w granicach 90 zł.

 

Np. wynalazłem taki zestaw:

http://allegro.pl/rowerowe-buty-gorskie-vermont-spd-obuwie-43-rower-i2521436483.html

 

i

 

http://allegro.pl/shimano-pd-m505-pedaly-spd-bloki-model-2012-rt-i2528551160.html

 

Co do butów to Sidi będą dla mnie za drogie. A o ostrych podjazdach w moich okolicach

raczej nie ma mowy, więc na 98% nie będę schodzić z roweru podczas jazdy.

Edytowane przez pawelekm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zestawik mozesz brać,skoro takie buty chcesz to kupuj-to Ty będziesz w nich jeździł ;)

Ale jak już mówiłem-warto jednak przymierzyć.Pedały Shimano są dobre,te są jak większość z regulacją siły wpinania/wypinania więc możesz ten zestawik "brać"

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto kupować pedały SPD, które z drugiej strony są "normalne"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te akurat są dwustronne :hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rok temu zakupiłem swój zestawik - buty SIDI MTB Eagle oraz bloki/pedały Authora z regulacją siły wypinania. Musiałem się troszkę przyzwyczić. Po krótkiej nauce nóżki same się kręciły. Polecam Sidi. Mierzyłem również buty innych firm, ale te najlepiej leżały na stopie, były najwygodniejsze i dobrze się w nich chodzi. Mam 3 piętra do wniesienia/zniesienia sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Warto kupować pedały SPD, które z drugiej strony są "normalne"?

Zalecam a polecam. Ja mam przy trekingu i bardzo dobrze się sprawdzają: jak jadę z zamontowanym fotelikiem do przewożenia rozgadanego bagażu, to biorę normalne buty, a jak jadę sam sam to biorę te z blokami. Wady: trzeba się przyzwyczaić/nauczyć szybkiego wypinania w razie upadku. Zalety: dużo lżej się jedzie się pod wszelkiego rodzaju wzniesienia, a zwłaszcza w terenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Ja tez posiadam buty spd Shimano + pedały dwustronne Wellgo.

Polecam takie pedały, fajna sprawa jak się chce jechać w zwykłych butach.

Z wpinaniem i wypina niem nie ma żadnego problemu, po kilku zapieciach dochodzi się do wprawy.

Ja bym się już na zwykłe pedały już nie zamienił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności