Skocz do zawartości
soboliero

skrzynia biegów padła

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Akurat dzisiaj w drodze na majowy weekend pod Toruniem na światłach samochódvstracil moc,zaczął ryczec a nie chciał jechać do przodu. Zapaliła się żółta kontrolka silnika. Mechanik podpiął go do podrecznego komputera i wyświetlił mu błąd skrzyni biegów,brak wysprzeglenia bodajże. To jest automat. Czy ktoś się z tym spotkał,wie co mogło się stać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uuu współczuje , sam mam automata i sie modlę by nic nie padło bo kochom te moją furmanke :-). A tak serio to daj znać jak bedziesz wiedział co i ile naprawa.

 

Ps. Wymieniałeś wogóle olej? Ile kilometrów przejechane jak padło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uuu współczuje , sam mam automata i sie modlę by nic nie padło bo kochom te moją furmanke :-). A tak serio to daj znać jak bedziesz wiedział co i ile naprawa.

 

Ps. Wymieniałeś wogóle olej? Ile kilometrów przejechane jak padło?

 

Olej wymieniłem w październiku. Dostałem zastępczy samochód i czekam do poniedziałku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile masz przejechane? Ja usiebie wymieniałem 1.5 roku temu i śmiga bez problemu i oby tak dalej. A jeszcze jedno, auto masz po chipie czy na standardzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma przejechane około 120 tysięcy. To amerykańska wersja. Nic nie był chipowany. A co wymieniałeś,skrzynię?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe nie , skrzyni nie ale olej. Wachałem się przez dłuższy czas bo różne opinie były że niby nie wymieniać, a ja wymieniłem i nie mam problemu dłuższy zas wiec sie zastanawaim czy twoja wymiana ma coś wspólnego z awarją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o wymianę olejów w skrzyni to nie wymieniałem...Mechanik dolał 1,5 litra. Wychodzi na to że skrzynia padła. Co się bardziej opłaca,regeneracja starej,czy wymiana? Koszt regeneracji to około 5 tysięcy. A za ile można kupić używaną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko naprawa starej, jak kupisz używana to nie wiesz ile pojeździ, a na naprawę zawsze jakąś tam gwarancję dostaniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No,ale jeśli ma się w miarę pewne źródło,chyba bardziej opłaca się wymienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś wie,czy można moją skrzynie o symbolu GMR wymienić na inny model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy regeneracja skrzyni to lepszy pomysł niż kupno innej używanej. Na alledrogo skrzynie chodzą (przynajmniej fev) po ok. do 2000 zł. Za 5000 zł masz dwie skrzynie z montażem. Jeśli przyłożysz się do weryfikacji skrzyni i jest jeszcze na używkę gwarancja rozruchowa, to regeneracja swojej nie ma sensu.

Jeśli natomiast kupisz i obie skrzynie Tobie padną (czyli w sumie z Twoją 3) tzn, że masz pecha i auto należy sprzedać :papa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jest problem,bo swojej skrzyni GMR nigdzie nie mogę dostać a nie wiem,czy można zamontować w tym samochodzie inną? Więc pozostaje,albo regeneracja,albo przeróbka na manuala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności