Skocz do zawartości
mars30

Swieca kontrolka Airbag

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zaświeciła się kontrolka Airbag w Audi A4 1,9TDI 2000r, po sprawdzeniu błedów pokazały się dwa : 01212 i 65535 proszę o pomoc co z tym teraz zrobić?

Wcześniej nic się nie paliło i ostatni samochód trochę postał i próbując ledwo odpalił i zapaliła się kontrolka. Proszę o pomoc i z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, Uwalony masz sterownik główny poduszek na co wskazuje błąd 65535,możesz go skasować kasownikiem do airbaga,a ten drugi też powinien zgasnąć.

1212 Zapalnik napinacza pasa, tylni strona pasażera

65535

Uszkodzony sterownik, Błąd jednostki kontrolnej lub modułu wewnętrznej kontroli. Błąd pamięci podtrzymującej (KAM) lub brak

zasilania jednostki kontrolnej lub zły kontakt z uziemieniem lub nie zapisano żadnych usterek (jeśli MIL nie jest podświetlony)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, wyskoczył mi błąd 1738-Czujnik wypadku przedniej poduszki powietrznej; strona kierowcy (G283), i mam pytanie w którym miejscu znajduje się ten czujnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podczas naprawy nieszczelności przy komputerze (woda w aucie) Passat B5, odłączylem akumulator i kostki od komputera.

Po złożeniu wszystkiego do kupy pojawiła się kontrolka AIRBAG-u, więc pojechałem ja usunąć pod komuterem i mechanik stwierdził że w komputerze błędu nie ma lecz trzeba poszukać go gdzieś na instalacji więc kontrolka dalej swieci...

Czy to możliwe że nie ma komunikatu o błędzie w pamięci komputera a kontrolka świeci?

co mogło spowodowac zapalenie kontrolki;

- odłączeni akumulatora,

- odłaczenie komputera,

- przerwa w zasilaniu?

Co mogłem s........ć?

Co moze być odłączone pod fotelem kierowcy bo zaglądałem pod wykladzinę żeby ocenić ilosć wody przy module komfortu?

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności