Skocz do zawartości
Slawis4

Blue Motion 1,9 TDI 105 KM 2008 r

Rekomendowane odpowiedzi

Jak sprawdzić czy mój pasek to zwykły TDI czy Blue Motion ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta wersja oszczędna jest w kilku miejscach oznaczona emblematami 'bluemotion'.

W polskich salonach pojawiła się w lutym 2009 a Ty z tego co napisałeś masz 2008r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co kiedys czytalem, to blue motion prawdziwe byly w wersji 1.6 tdi, a po za tym to zawieszenie nizsze o 15mm, mial oslone wiekszosci podwozia, nie tlyko silnika, mial dluzsze biegi, na 1 mozna bylo rozpedzic sie do ponad 50km/h a wiekszosc tdi to 40-45 i koniec, mial 5 biegow i na piatce przy 100km/h bylo tylko 1.500 obrotow, slyszalem tez o kontrolce, ktora podpowiada kiedy najlepiej bieg zmienic, ale tego nie jestem w 100% pewien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mój jest z 10.2008 r przywieziony z niemiec jest oznaczony tabliczkami blue motion ma ta kontrolkę od zmiany biegów o której mówisz. Nigdzie nie widze jednak informacji ze to ten model a chcę być pewny na 100 %

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a obroty jak wygladaja? skrzynia biegow jest taka dluga jak napisalem? no i przede wszystkim SPALANIE:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no spalanie na poziomie 6 - 6,5 litra w cyklu mieszanym z biegami trudno mi cokolwiek powiedzieć bo nie wiem jak się zachowuje manual dlatego ze wcześniej długo jeździłem automatem. A nie ma jakiejś opcji sprawdzenia po vin=ie np.??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj w internecie, moze akurat cos bedzie, ze po vin-ie mozna, w tym bluemotion niby w mieszanym bylo 5,5 max, a w trasie 4,2-4,4 i to nie wg VW tylko wg testujacych, to jak bedziesz jechac gdzies, rozpedz sie do 100km/h wrzuc piatke i zobacz jakie masz obroty.

Duzo marek teraz dodaje na swoich modelach te "ekonaklejki" bo prawde mowiac to jest modne, ale prawdziwy eko model jest rzadkoscia.

Podobnie merdeces np robi z tym "blue efficiency" nawet 300konne benzynowe v6 maja to, a spalanie tam wiadomo jakie jest, albo w bmw M-pakiet, mimo ze to 1.8 diesel to w nowm aucie moga zamontowac Ci w srodku, na zewnatrz, w kazdym mierjscu te znaczki.

Moze i w Twoim przypadku jest podobnie, bo skoro kolega kilka postow wyrzej pisal ze bluemotion wychodzily od 2009 i drugie, ze Ci pali 6,5 w mieszanym? PS. w mieszanym moj pasek pali 6,2-6,7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Volkswagen Passat BlueMotion wyposażony jest w dwulitrowy silnik TDI o mocy 110 KM. W modelu tym wprowadzono szereg zmian w stosunku do standardowej wersji, które ograniczają zużycie paliwa oraz emisję CO2. Samochód posiada m.in. wyjątkowo skuteczny w ruchu miejskim system Start - Stop, zmodyfikowaną przekładnię biegów, inne oprogramowanie silnika, obniżone zawieszenie, opony charakteryzujące się zmniejszonym oporem toczenia oraz bardzo lekkie koła ze stali kształtowanej metodą Flow-Forming. Grubość materiału tych obręczy jest w niektórych miejscach znacznie zredukowana, co wpływa na zmniejszenie masy. Dzięki obniżeniu zawieszenia (przedniego o 15 mm, tylnego o 8 mm) i obudowaniu spodu auta panelami, Passat może się pochwalić teraz znakomitym współczynnikiem oporu powietrza (0,27).

 

 

Passat BlueMotion dostępny jest w polskich salonach od lutego bieżącego roku. Oferowany jest w trzech wersjach wyposażenia: Trendline, Comfortline i Highline. Niezależnie od wersji, model ten jest droższy od standardowego Passata o 2000 zł.

tekst zapożyczony ze stronki v10.pl. Porównaj to ze swoim paskiem, może Ci to pomoze.

Tu dałem opis do silnika 2.0 tdi CR ale wcześniej wychodził z 1.9 TDI

Edytowane przez marcin_pesel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze i w Twoim przypadku jest podobnie, bo skoro kolega kilka postow wyrzej pisal ze bluemotion wychodzily od 2009 i drugie, ze Ci pali 6,5 w mieszanym? PS. w mieszanym moj pasek pali 6,2-6,7.

 

BM palą do max 5% mniej wg producentów, więc te Wasze różnice są pomijalne, bo wystarczy, ze kolega ma mocniejszą nogę, jeździ z towarzystwem lub więcej po mieście. Nie ma się co tym kierować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mowie po prostu co przeczytalem, swoja droga windowac cene o pare tys zl za zaledwie 5% roznicy w spalaniu? to by bylo nie odczuwalne praktycznie, taka roznice mozna samemu zrobic delikatniej gazem operujac...

sadze ze przynajmniej 20% chca zaoszczedzic stosujac te rozne rozwiazania w aucie, a nie 5%, bo klient kupujac nowe auto i doplacajac za blue motion i wiedzac ze to tlyko 5%, nie obrazajac nikogo, musial by miec nie po kolei w w glowie zeby za oszczednosc 0.2-0,3 litra/100km, doplacal 3-5 tys...

ps. ja jezdze duzo po poznaniu, a poza miastem to 40%, w trasie przy predkosciach 90-110 mam 5,3-5.8, a w meiscie do 9 max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo klient kupujac nowe auto i doplacajac za blue motion i wiedzac ze to tlyko 5%, nie obrazajac nikogo, musial by miec nie po kolei w w glowie zeby za oszczednosc 0.2-0,3 litra/100km, doplacal 3-5 tys...

 

niektórzy nie przeliczają tego :-)

Zobacz na vw.pl dla 1,4 TSI, "zwykły" pali w mieście wg spec. 8,1 a BM pali 7,8, różnica w cenie nówki to 2000 zł.

 

Dla disla tego się nie da porównać, bo teraz wszystkie disle to BM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mowie po prostu co przeczytalem, swoja droga windowac cene o pare tys zl za zaledwie 5% roznicy w spalaniu? to by bylo nie odczuwalne praktycznie, taka roznice mozna samemu zrobic delikatniej gazem operujac...

sadze ze przynajmniej 20% chca zaoszczedzic stosujac te rozne rozwiazania w aucie, a nie 5%, bo klient kupujac nowe auto i doplacajac za blue motion i wiedzac ze to tlyko 5%, nie obrazajac nikogo, musial by miec nie po kolei w w glowie zeby za oszczednosc 0.2-0,3 litra/100km, doplacal 3-5 tys...

ps. ja jezdze duzo po poznaniu, a poza miastem to 40%, w trasie przy predkosciach 90-110 mam 5,3-5.8, a w meiscie do 9 max

 

no u mnie na trasie przy tej prędkości to jest około 4,8-5,0 litra

 

---------- Dodano o 14:19 ---------- Poprzednia wiadomość o 14:17 ----------

 

a czy filtr cząsteczek stałych jest montowany teraz seryjnie we wszystkich dieslach ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebeq a powiedz mi jak wyglada spalanie w autach tsi o malej pojemnosci przy wiekszych predkosciach typu 160+, kraza plotki ze o wiele wiecej one pala prz tych predkosciach niz ich odpowiednik wolnossacy o tej samej mocy ale wiekszej pojemnosci?

 

Slawis- to az tak duzej roznicy nie ma miedzy moim a Twoim autem. Moj rekord to bylo 4,7 z 200km ale to 100% trasa, maly ruch i 80-90 max jechalem, jednak ze da sie uzyskac taki wynik.

A co do DPF to w wiekszosci aut jest montowany, trudno znalesc juz auto bez.

Edytowane przez triku88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sebeq a powiedz mi jak wyglada spalanie w autach tsi o malej pojemnosci przy wiekszych predkosciach typu 160+, kraza plotki ze o wiele wiecej one pala prz tych predkosciach niz ich odpowiednik wolnossacy o tej samej mocy ale wiekszej pojemnosci?

 

nie testowałem tego jeszcze, bo na razie mam przebieg ok 1500 km i staram się go jeszcze docierać.

Poza tym nawet nie miałem okazji jechać tak szybko, bo na razie 100% miasto.

I tutaj średnia 11/100 :-)

Co do tych plotek, to może być prawda, bo silnik ma jednak małą pojemność, a mała pojemność niezbyt dobrze wpływa na spalanie przy dużych prędkościach, chociaż nam niby V max 200 km/h, więc może nie będzie tak źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogladam Top gear i tam kiedys zrobili fajne porownanie co jest "oszczedniejsze", po ich torze jechala toyota prius 1.5 benzyna, a zania bmw m3 (4.0 v8), prius mial jechac po torze najszybciej jak tlyko mogl, a m3 miala zadanie za nim tylko nadazac, wyszlo ze prius srednio spalil 19 a bmw 14 litrow /100km, mniej wysilony silnik przy wiekszych predkosciach mniej pali, poniewaz nie musi miec tak mocno otwartej przepustnicy.

Ale juz koniec, bo zrobilismy OT :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wyszlo ze prius srednio spalil 19

 

mi Fabia 1,2i przy 150 km/h paliła ok. 14/100 :-)

 

A wracając do BM - ten system nie jest taki oszczędny, ponieważ jest cała masa wykluczeń, kiedy start/stop nie działa, np. jak jest włączone silne ogrzewanie lub ogrzewanie tylnej szyby lub klima itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra ,nie wytrzymałem i sprawdziłem po nr vin w serwisie i okazuje się ze faktycznie mam silnik blue motion a i na 5 biegu przy 100 km/h faktycznie jest na obrotach około 1,5 tys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z taka skrzynia to przy 200km/h masz zaledwie 3 tys obrotow(jak w Veyronie), pozazdroscic:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z taka skrzynia to przy 200km/h masz zaledwie 3 tys obrotow(jak w Veyronie), pozazdroscic:)

 

no ale koni 105 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja tez mam wersje bluemotion 1.9 105 koni (77kw) 5 biegowa skrzynia spalanie od 4.8 do 6 w zinie. Blue posiada ruwniez maly dodatek do komputera czyli proponuje na ktutym biegu jechac zeby bylo oszczednie, a w trakcie wybalania DPF-a spalanie wzrasta o okolo litre. I chyba tez mialy calkiem inne felgi ale tego niejestem pewien. pozdrawiam

Edytowane przez Andrzejxv106

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności