Skocz do zawartości
cycu

Czy mozna przewozic tablice rejestracyjne w innym pojezdzie?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak się ma przewozenie tablic rejestracyjnych oczywiscie z dokumentami z samochodu w innym pojezdzie??

Nie umiem znalezc jasnej odpowiedzi i mam sprzeczne informacje. Pytalem sie w firmie ktora rejestrowala pojazd czy moge, powiedzieli ze kiedys nie moznabylo ale teraz to nie wiadomo. Wyslalem zapytanie na lotnisko (Katowice-pyrzowice) gdyz tablice posiadaja ostre krawedzie i teoretycznie nie moga byc przewozone w bagazu podrecznym. W odpowiedzi otrzymałem: " Jest możliwość przewiezienia tablic rejestracyjnych w bagażu podręcznym, pod warunkiem posiadania dowodu rejestracyjnego bądź umowy kupna/sprzedaży samochodu. ". NO i jak to w koncu jest? Auto stoi w niemczech, legalnie kupione, mialo niemiecki przeglad takze do rejestracji potrzebne byly tylko dokumenty, auto jest ubezpieczone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na logikę - można przewozić, bo w przeciwnym razie musiałbyś iść z nimi pieszo...

Pytanie ile km - 1, 10, 100, 1000...?!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można przewozić. Przynajmniej na terenie polski. Z mazur na podkarpacie wiozłem koledze nowe blachy do autka, miałem 2 kontrole i 1 mandat... Zapytali o te tablice bo leżały na siedzeniu i na tym się skończyło. Zero wniku jak masz na nie dokumenty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawie tysiac km musze je wiezc , na terenie niemiec autko stoi. Normalnei to bym nie zwrocil na to uwagi gdyby nie pani w firmie co rejestruja auta z zagranicy, no ale jak na lotnisku zezwolili a tam sa dosyc rygorystyczne przepisy wiec chyba w autobusie nie powinno byc problemy w razie kontroli...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiozlem ze swojego auta i tez podczas kontroli nikt sie niedoczepil (w niemczech), przeciez masz papiery do tablic i jedziesz wyrejestrowac auto co nie jest zabronione, a tak dla informacji auto mozesz wyrejestrowac np. zaraz za granicom, niekoniecznie tam gdie bylo rejestrowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz papiery na te blachy to wieź je śmiało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak masz papiery na te blachy to wieź je śmiało.

tak zrobie :)

dzieki panowie za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego w 2006 roku jechałem autobusem do ACHEN właśnie po auto. Znajomy z którym tam się udałem wiózł właśnie nowe tablice do auta które jeszcze tam stało, zero kontroli zero przyczepiania się. Inną sprawą jest jak je zarejestrowałeś, niezgodnie z przepisami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jechałem autobusem do achen

 

aachen...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności