Skocz do zawartości
lukasz8011

Zwrot lub wymiana tv ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kupiłem telewizor samsung w którym po 2 dniach od zakupu pojawiły sie dwa cały czas świecące sie na niebiesko piksele.

Pojechałem więc do sklepu go wymienić (nie było z tym żadnego problemu).

Zadowolony wróciłem do domu z nowym :)

I tu sie pojawia problem.

Opakwanie było otwierane.W środku "woreczek" z instrukcją obsługi rozdarty,uchwyt do podstawy otwarty,kable używane a co ciekawe w fabrycznie nowym tv zaprogramowane polskie stacje.

Wkur.... zdenerwowalem sie i dzwonie do sklepu.

Sprzedawca mowi mi ze wszystkie tv o wartosci powyzej 3000PLN sa otwierane i sprawdzane.

ale po co to wszystko od razu otwierac??????? po co do pilota baterie wkladac????po co uchwyt rozpakowywac??

W pierwszym egzemplarzu wszystko było oryginalnie zapakowane.Na dodatek rysa z tyłu na obudowie wychodząca aż na ramkę.

Co na ten temat sądzicie?

Zwrócić im ten tv i żądać innego?

Może jest ktoś na forum kto się orientuje w prawach konsumenta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

towar nosi slady uzytkowania. wedlug mnie jak najbardziej oddac i poprosic o nowy, bez zadnych wad jak rowniez znakow uzytkowania.

co to za tlumaczenie ze tv powyzej jakiejs kwoty sa sprawdzane? do mnie to nie przemawia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko co zrobić jak w sklepie stwierdzą że tv był oryginalnie zapakowany??

nie nagrałem rozmowy ze sprzedawcą :/

Zwyczajnie czuję się oszukany.

Edytowane przez lukasz8011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko co zrobić jak w sklepie stwierdzą że tv był oryginalnie zapakowany??
rownie dobrze mozesz powiedziec, ze obraz ci nie odpowiada, bo skacze co 5min, i ma wade ukryta. jak to sprawdza?

 

to nie bylo widac jak odbierales tv ze pudelko bylo otwierane?

wydaje mi sie, ze mozesz oddac towar w ciagu kilku dni od zakupu bez podawania przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wydaje mi sie, ze mozesz oddac towar w ciagu kilku dni od zakupu bez podawania przyczyny.

to nie UK :)

 

 

to nie bylo widac jak odbierales tv ze pudelko bylo otwierane?

było zaklejone szeroką taśmą bezbarwna i wyglądało jak oryginał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzedali ci wystawkę.

oddaj , jeśli będą robili problemy zrób głośną awanturę , ale taką na maxa.

masz prawo dostać towar nowy! nikt nie sprawdza TV , robi to fabryka i na ich głowie ciąży problem jak coś nie działa.

jak będą robili problem to zrób reklamację:) tak jak pisał kolega powyżej.

 

ze zwrotami w PL ciężko to nie UK ;)

 

http://prawa-konsumenta.wieszjak.pl/zwrot-i-wymiana/84067,Zwrot-towaru.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprzedali ci wystawkę

tak też pomyślałem.może stał na wystawie i "świecił" 15h na dobę a pózniej zrobili podmianke żeby sprzedać go jako pełnowartościowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety takie praktyki są nagminne.

żeby jeszcze cena była "promocyjna" to warto kupić a oni np . w Eurortvagd dają mega bonus - 50 zł i to ma być cena za ekspozycyjny towar, który gra od świtu do nocy. najlepiej jednak wcisnąć ubezpieczenia, i przedłużoną gwarancję bo za to są PUNKTY :) do targetu.

na "zachodzie" taki towar za 30 % warotści a często i mniej się kupuje.

walcz z nimi, 100% ceny to i towar ma być 100% nowy

żenada

 

 

EDIT:

dla tych co posiadają takie ubezpieczenia od uszkodzeń mechanicznych , przeczytajcie OWU!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje że sklep będzie czynny w sobotę :D

Jak nie będą chcieli po dobroci to trzeba sie będzie udać do rzecznika albo sądu

Edytowane przez lukasz8011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wydaje mi sie, ze mozesz oddac towar w ciagu kilku dni od zakupu bez podawania przyczyny.
masz rację: Wydaje Ci się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ze zwrotami w PL ciężko to nie UK
a nie ma 7miu dni na zwrot? czy czegos takiego??

 

 

masz rację: Wydaje Ci się.
i po co ta uszczypliwosc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a nie ma 7miu dni na zwrot? czy czegos takiego??

z tego co juz wiem to mozna zwrócić towar jeśli został kupiony w sklepie internetowym itp

 

w przypadku kupna w sklepie jest możliwosc obejrzenia towaru na półce :D

a to co jest w pudełku często dowiadujemy się dopiero w domu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i po co ta uszczypliwosc
jaka? :P czyli nie wszyscy się jeszcze zdążyli do mnie przyzwyczaić? :D
a nie ma 7miu dni na zwrot? czy czegos takiego??
Nie, nie ma. Przy zakupach przez internet 10 dni na zwrot w nienaruszonym stanie. Przy zakupach w sklepie tylko i wyłącznie dobra wola sprzedawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy zakupach przez internet 10 dni na zwrot w nienaruszonym stanie. Przy zakupach w sklepie tylko i wyłącznie dobra wola sprzedawcy.
no widzisz, troche jest inaczej tu i tam ;)

 

z tego co juz wiem to mozna zwrócić towar jeśli został kupiony w sklepie internetowym itp
panowie, czlowiek uczy sie cale zycie - pamietajcie ;) (prosze o wyrozumialosc ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy zakupach przez internet 10 dni na zwrot w nienaruszonym stanie. Przy zakupach w sklepie tylko i wyłącznie dobra wola sprzedawcy.

Jaka dobra wola sprzedawcy? W większosci sklepów mówią od razu, zeby zabrać sprzęt do domu, sprawdzic i w ciągu kilku dni wrócić i podbić gwarancję, jeśli wszystko jest OK. Bo gdyby nie było OK, to:

- gdy gwarancja jest nieodbita, to towar wymienią od razu

- gdy gwarancja jest podbita, tonie dostaniesz nowego towaru, tylko twój reklamowany zostanie wysłany do reklamacji i wtedy poczekasz sobie....ileś tam dni ....

 

Tak więc - skoro sprzęt nosi ślady użytkowania, to trzeba go zwrócić, bo ostatnio kupowałem dwa telewizory i odtwarzacz i dają oryginalnie zapakowane i trzeba to sobie samemu sprawdzic w domu na zasadach, które opisałem wcześniej :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie, nie ma. Przy zakupach przez internet 10 dni na zwrot w nienaruszonym stanie. Przy zakupach w sklepie tylko i wyłącznie dobra wola sprzedawcy.

 

To oczywiście prawda :D

 

 

p.s

We Wrocławskim MediaExpert (ul.Krzywoustego) masz 7dni na zwrot--pytam za każdym razem i nic się nie zmieniło od roku (wymieniałem już parę gratów i nie było problemu.) W MM nie dla idiotów,też kupiłem sporo gratów przy remoncie,i też usłyszałem że mogę w przeciągu 7dni oddać. Spokojnie zadzwoń i zapytaj powinni wymienić :D

Edytowane przez Blop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
też usłyszałem że mogę w przeciągu 7dni oddać
a juz myslalem, ze faktycznie jest ze mna cos nie bardzo ;):lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed wyjściem ze sklepu zapytalem sprzedawce co jeśli coś znowu będzie nie tak.

Powiedzaino mi ze w razie czego mam zadzwonic (sklep jest ok 100km od mojego miejsca zamieszkania)

Zadzwoniłem ,powiedzieli że muszą zobaczyć tv żeby cokolwiek zdecydować

Tak więc zapłaciłem prawie 3500 zl za nowy tv który tak na prawde był używany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz oddać telewizor z tytułu niezgodności z umową i MUSZĄ ci dać nowy albo kase i to nie jest twój problem jak oni to[wade] znajdą tylko ich a i co najlepsze z wadą tzw ukrytą można na to się powoływać przez 6 miesięcy od daty zakupu, potem musisz to Ty udowodnić że taka wada zoastała zadajoną przed tobą. Powiedz że czasami znika obraz. My tak załatwialiśmy z telefonami o wartości ok 2000zł Jak znajde to dorzuce ci paragrawy odpowiednie.

 

@ EDIT link powinien Ci pomóc http://www.um.oswiecim.pl/pl_chemik/19_2002/articles/konsument.html

Edytowane przez Mihao

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiedz że czasami znika obraz
ja wcale do "zlego" nie chce namawiac, ale wlasnie o tym mowilem wczesniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności