Skocz do zawartości
arkady375

Kodowanie ECU passat silnik AHU

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy. Mam do was pytanie znajomy bawił się VAG-iem a jako że jest w tem zielony troszku nabroił. Wyłączył sygnalizacje informująca o braku płynu w zbiorniczku spryskiwacza. Próbowałem mu to przywrócić lecz nie udało się zapewne pokombinował cos z kodowaniem. Moja prośba jest taka, potrzebuje ponownie zakodowac sterownik tak jak było to zrobione fabrycznie. Pomoze ktoś. W ASO kosmiczne pieniądze sobie życzą za taka usługę. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Vag'u 17-instruments, 07-recode i w pierwszym polu: XX140 1- Europa,4- 4 cylindry, 0- diesel)

XX to suma liczb wyposazenia dodatkowego, tj.:

01-wskaznik zuzycia okladzin hamulcow

02-wstaznik o braku zapiecia pasow bezp

04-wskaznik niskiego poziomu plynu w spryskiwaczu

16-navi

 

czyli jak chcesz miec wskaznik zuzycia okladzin hamulcow i wskaznik niskiego poziomu plynu w spryskiwaczu to 01+04=05

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/50756-Opis-blokow-quot-Instruments-quot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W Vag'u 17-instruments, 07-recode i w pierwszym polu: XX140 1- Europa,4- 4 cylindry, 0- diesel)

XX to suma liczb wyposazenia dodatkowego, tj.:

01-wskaznik zuzycia okladzin hamulcow

02-wstaznik o braku zapiecia pasow bezp

04-wskaznik niskiego poziomu plynu w spryskiwaczu

16-navi

 

czyli jak chcesz miec wskaznik zuzycia okladzin hamulcow i wskaznik niskiego poziomu plynu w spryskiwaczu to 01+04=05

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/50...struments-quot

 

 

Kolego zanim napisałem tego posta dokładnie prześledziłem forum i to co mi podałes także znalazłem. Niestety pomimo zakodowania np 04140 wiele kodów wpisywałem i napełnieniu zbiornika woda nadal kontrolka się świeci. Pytanie mam tu do użytkowników co posiadają paska z takim silnikiem aby sczytali mi swoje kodowanie z bloku Instruments-coding-wartość z pierwszego wiersza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie mam tu do użytkowników co posiadają paska z takim silnikiem aby sczytali mi swoje kodowanie z bloku Instruments-coding

Z jakim silnikiem,bo tego nigdzie nie napisałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z jakim silnikiem,bo tego nigdzie nie napisałeś.

 

W samym tytule tematy Rychu jest ----- silnik AHU--------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i napełnieniu zbiornika woda nadal kontrolka się świeci.
To mi nie wskazuje na wyłączenie kontrolki spryskiwacza,a na uaktywnienie jej,przy braku czujnika poziomu w zbiorniczku. Próbowałeś np.01140?

 

---------- Dodano o 15:24 ---------- Poprzednia wiadomość o 15:17 ----------

 

W samym tytule tematy Rychu jest ----- silnik AHU--------

Co ślepemu po oczach?:bleble

Edytowane przez riccardoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To mi nie wskazuje na wyłączenie kontrolki spryskiwacza,a na uaktywnienie jej,przy braku czujnika poziomu w zbiorniczku. Próbowałeś np.01140?

 

Sprawdzane ale niestety kontrolka cały czas się świeci nawet jak płyn jest na maxa w zbiorniczku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem. Kolega chciał aktywować tempomat i urządzeniem VAG 5053 wpisał w 01-silnik 11-kodowanie kod 11463 i wtedy zaczęła migać kontrolka świecy żarowej. Na tym urządzeniu wyskakuje kod błędu 005703 Check Coding of ECUs on Powertrain Data Bus sp. Na zegarach Engine fault workshop. Proszę o pomoc co można zrobić!

Autko Passat CC 2008 silnik CBAB 2.0 tdi CR 140KM DSG:przestraszony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności