Skocz do zawartości
Pablo-MK

Stuki podczas zmiany biegów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od pewnego czasu /tak ze 2 tyś km już przejechałem/ mam dziwne objawy - nie wiem na ile to grożne i czego one dotyczą:

- jak zmieniam bieg z 4 na 5 słyszę taki metaliczny ślizg/stuknięcie trwające z 1 - 1,5 sekundy

- jak spuszczę nogę z gazu podczas jazdy i ponownie wcisnę gaz słyszę stuknięcie,

- jak ruszam z jedynki, auto trochę wpada w "wibracje" i koła prawie zawsze zamielą przy ruszaniu

- jak silnik zimny to słychać rytmiczne stuki

Nie wiem, czy to wszystko jest ze sobą powiązane - po prostu napisałem, bo może sa to jakieś wskazówki, jeżdzę autem dużo, mam 2 lata, przejechane 201tyś km /prawdziwy przebieg/, ściągnąłem go sam z niemiec jak miało 150tyś km i do tej pory nie było żadnych z nim problemów.

Prosze o wskazówki - co to może być ??

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MI to wygląda na padającą dwumasę czyli standard w paskach koszt z robocizna około 1800 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 1800 zł koło+robota? Powiedz gdzie i jakiej firmy ten dwu-mas bo nie uwierze, mi w serwisie powiedzieli ponad 4 tysiące, grubo ponad...

MI to wygląda na padającą dwumasę czyli standard w paskach koszt z robocizna około 1800 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/kolo-dwumasowe-sprzeglo-audi-a3-2-0-tdi-oryg-i1992469216.html

robocizna 350-400zł w zależności od mechanika jak chcesz przepłacić to lec do salonu a dostaniesz to samo twój wybór pamiętaj serwis jest po to by dilera utrzymać a co wsadzisz ( sachs , luk)to nie ma znaczenia byle tylko cały zestaw podaje linka do manuala pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jednak miałeś racje, zwracam honor!!

http://allegro.pl/kolo-dwumasowe-sprzeglo-audi-a3-2-0-tdi-oryg-i1992469216.html

robocizna 350-400zł w zależności od mechanika jak chcesz przepłacić to lec do salonu a dostaniesz to samo twój wybór pamiętaj serwis jest po to by dilera utrzymać a co wsadzisz ( sachs , luk)to nie ma znaczenia byle tylko cały zestaw podaje linka do manuala pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wszystko ok! ale czy na 99% to jest to????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na postoju, słyszysz takie stukanie? od czasu do czasu co 1-3 sekudy?

Witam!

Od pewnego czasu /tak ze 2 tyś km już przejechałem/ mam dziwne objawy - nie wiem na ile to grożne i czego one dotyczą:

- jak zmieniam bieg z 4 na 5 słyszę taki metaliczny ślizg/stuknięcie trwające z 1 - 1,5 sekundy

- jak spuszczę nogę z gazu podczas jazdy i ponownie wcisnę gaz słyszę stuknięcie,

- jak ruszam z jedynki, auto trochę wpada w "wibracje" i koła prawie zawsze zamielą przy ruszaniu

- jak silnik zimny to słychać rytmiczne stuki

Nie wiem, czy to wszystko jest ze sobą powiązane - po prostu napisałem, bo może sa to jakieś wskazówki, jeżdzę autem dużo, mam 2 lata, przejechane 201tyś km /prawdziwy przebieg/, ściągnąłem go sam z niemiec jak miało 150tyś km i do tej pory nie było żadnych z nim problemów.

Prosze o wskazówki - co to może być ??

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, jedynie jak zimny na postoju i jak staję nim na światłach /zimnym silnikiem/ - tak przez ok 3 sek i póżniej ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odświeżamm..

 

 

 

teraz juz słysze stuk przy każdej zmianie biegów i jak zimny to słychać stuki do momentu, jak wcisne sprzęgło.

Chodzi mi czy to na pewno dwumasa i ew. sprzegło kpl do wymiany? - tak ostatecznie by nie "bić juz piany"...

Pozdro all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności