Skocz do zawartości
Ajku

Samochód sam przyśpiesza, sam hamuje, brak błędów na kompie. POMOCY!

Rekomendowane odpowiedzi

Dla potomnych:

 

Wymieniłem na nowy przegub, objawy minęły. Sprawa jednak nie jest taka oczywista ponieważ:

 

Na początku myślałem że przegub był po prostu źle dobrany, ale nie koniecznie... Koronka na najstarszym przegubie jest wg mnie identyczna jak na tym na którym auto wariowało.

 

Wyjaśnię na potrzeby dalszego wyjaśniania że jestem teraz szczęśliwym posiadaczem trzech przegubów. Pierwszy najstarszy który się zepsuł, drugi (na którym auto wariowało - samo przyśpieszało i hamowało) który został zamontowany aby wymienić ten najstarszy, oraz trzeci, nowy, który mam teraz na którym auto pracuje normalnie.

 

Koronka na pierwszym i drugim wygląda tak samo, tyle samo ząbków. Koronka na trzwcim wygląda troszkę inaczej, jest szersza, ale samochód zachowuje się prawidłowo. Skłaniam się więc ku teorii że drugi przegub został po prostu jakoś źle zamontowany.

 

Pytanie do was, czy można źle zamontować przegub (tak jak poniżej kolega napisał)? Ewentualnie jakiś konkret możecie podrzucić?

 

Generalnie wróżką miesiąca zostaje... RAVEN77!

 

Tak więc te samoistne hamowania może wynikać ze złego zmontowania wymienianego przegubu, tym bardziej że pisałeś że był wymieniany tylko jeden.

 

Oraz pietrek1969 bo w temacie który zapodałeś koledzy w więkoszści też trafnie w przegub celowali ;)

Edytowane przez Ajku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość towian

Witam a wiec mam passata b5 fl z silnikiem AVF i miałem dokładnie ten sam problem a dokładnie mój passat przyspieszał sam po wyłączeniu esp sie tak nie dzialo i oddałem do mechanika i okazalo sie ze do wymiany jest czujnik w kole od ABS wymieniony zostal i wszystkie dolegliwosci zniknęły i jezdzi jak nowy nadmienie ze oprócz wyzej wymienionych objawów mojemu passatowi załączał sie abs przy dojeżdzaniu do swiateł i przy małej predkosci ten objaw zniknął tez koszt mkojej naprawy to 100 zł wiec jesli macie taki problem to drobnostka tylko trzeba dobrego mechanika pozdrawiam mam nadzieje że pomogłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności