Skocz do zawartości
luccass

2.0 CR DSC 170 KM - rezonans lekkie drżenie całej karoserii

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

stoję przed kupnem passata 2.0 CR 170 KM DSG przebieg org 160 tyś przebiegu rok 2008

auto chodzi bardzo dobrze, automat super przerzuca biegi, przyśpiesza,

jedyny problem który mnie zastanawia to że na P i na N na całym aucie wyczuwalny jest lekki rezonans jakby mrowienie,

silnik trochę mocno drży, nie mam porównania z wieloma bo widziałem jeszcze inną i tam tego nie było.

Mrowienie wyczuwalne jest na praktycznie każdym elemencie auta, wydaje się ze moze to być od silnika,

brak dodatkowych dzwieków, tłuczenia, moze jedynie od silnika jakby słychać bardziej basowy dzwiek,

nigdy nie miałem CR możecie coś podpowiedzieć?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz to dwumasa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobnego tylko że 2006r. na pompowtryskach. Obecnie 284tyś przebiegu i powiem Ci że dwumas lub DPF daje podobne objawy

U mnie koło dwumasowe zaczeło się odzywać przy około 180tyś, lecz wymieniłem dopiero przy 240tyś. DPF zapchał się przy jakiś 250tyś, wyrzuciłem go fizycznie i programowo przy jakis 270 tyś a i jeszcze padły wtryski przy jakiś 200tyś. Dodam że jeźdze głównie na długich trasach a Paska mam od nowości.

Jeśli jeździsz dużo to diesel Ci sie opłaci, lecz jeśli robisz mniej niż 30tyś rocznie pomyśl o TFSI. Bo koszty napraw 2.0 TDI potrafia nieżle szarpnąć po portfelu.

Edytowane przez Andreus1979

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co piszesz to dwumasa
no ja jestem po wymianie dwumasy, gdzieś pisałem i zaraz po wymianie miałem to coś ... mrówki w dup.... podczas dodawania gazu, a przy obrotach i skręcaniu w lewo drżenie zanikało (i tylko wtedy).

Okazało się, że podczas montażu poduszka (łoże skrzyni) przy skrzyni, pod akumulatorem, zmieniła swoje położenie, wystarczyło przesunąć na fasolkach (1 cm) cały motor ze skrzynią w lewo i problem znikł całkowicie :)

Może u Ciebie ta poducha siadła ?

Jak dwumas, to nie kupuj sachsa.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak dwumas, to nie kupuj sachsa.

takie pytanie czemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
takie pytanie czemu?
chciałem, żeby coś lepszego było, bo niby droższy od LUK-a, no i kuźwa, zaoszczędziłem :P

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php/92472-op%C3%B3r-przy-wrzucaniu-bieg%C3%B3w?p=1490423&viewfull=1#post1490423 i kilka postów dalej.

Jak by co to sprzedam komplet sachsa jako uszkodzony ;) z łożyskiem.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chciałem, żeby coś lepszego było, bo niby droższy od LUK-a, no i kuźwa, zaoszczędziłem

http://forum.vw-passat.pl/showthread...=1#post1490423 i kilka postów dalej.

Jak by co to sprzedam komplet sachsa jako uszkodzony z łożyskiem.

Pozdrawiam

ja się z kolei spotkałem z telepaniem na Luk'u w audi a3, więc to nie jest regułą, zawsze można to reklamować, kolega w opisie ma dsg, więc tylko ori dwumasa:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności