Skocz do zawartości
Groszek_6

Dźwięk jak z telefonu - grają tylko gwizdki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Mam komplet 8 oryginalnych głośników, jakiś czas temu tylne 4 zaczęły grać ~70% ciszej. Miesiąc temu przestał grać przedni lewy (bas), a teraz przedni prawy (również bas).

Tak więc obecnie tył gra cichutko, a z przodu tylko gwizdki.

 

Podmieniałem radio, wszystkie połączenia ok, opór głośników 4,5 Ohm.

Po podłączeniu vag'a, zero błędów, wszystkie głośniki status OK.

Co jest grane? :debil

Edytowane przez Groszek_6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź membrany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całe, bez uszkodzeń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to wygląda na jakieś zwarcie z masą. Skoro podmieniałeś radio to oznacza, że jest ono w porządku i nie masz spalonej końcówki mocy. Musisz podejść do sprawy z "drugiej strony". Podłącz jakiś głośnik 4 Ohm małej mocy (max 40 W znamionowej) pod oryginalną instalację i zobacz czy nadal jest tak samo. Jeśli tak to problem będzie tkwił w instalacji, jeśli nie to w głośnikach.

Albo inaczej - podłącz oryginalne głośniki ale poprzez obejściową instalację i zaobserwuj zmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość matas

Witam panowie podepne sie pod temat kupiłem auto od handlarza z niemiec radio mfd zmieniarka jest wzmacniacz kiedyś był pewnie handlarz wyciagnął . Co jest dla mnie dziwne mam głosniki w wszystkich drzwiach do ktorych sa podłaczone orginalne przewody ale przy radiu nie mam zadnych przewodow ktos kupił wtyczke do radia na głosniki i puscił przewody do bagaznika i tam podlaczyl sie pod przewody od wzmacniacza i graja glosniki przod dziwne jest dla mnie dlaczego nie ma orginalnych przewodow do głosnikow przy radiu czy jest mozliwe ze wszystkie glosniki byly podlaczone przez wzmacniacz ?? jak mam to podłaczyc z gory dziekuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie w aucie był system DSP. Wtedy głośniki podłączone są do procesora dźwięku w bagażniku, a z procesora do radia idzie tylko jedna wiązka bo sygnał wysyłany jest cyfrowo. Poczytaj więcej na temat systemu DSP, może Ci rozjaśni sytuacje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności