Skocz do zawartości
Pablo-MK

Zablokowane drzwi z dwóch stron

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam nietypową sytuację - w zimie zerwała mi się /chyba/ linka w drzwiach tylnych od strony kierowcy i drzwi się nie otwierają /lużna klamka/ a pare dni temu przewożąc brzdąca w foteliku przy otwartych drzwiach przekręciłem zabezpieczenie przed dziećmi /otwarcie drzwi podczas jazdy/ i zamknąłem je. I w tym samym momencie pomyślałem jaki to wspaniale sobie zrobiłem - mogłem od środka sobie te drzwi otworzyć a teraz mam zablokowane zupełnie ani od zewnątrz ani od środka nie moge otworzyć.

Jaka jest na to rada? co można zrobić???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

miałem ten sam problem musisz po kolei rozebrać tapicerkę od środka, a następnie odblokować blokadę rodzicielską, na forum znajdziesz krok po kroku, jak to zrobić, chyba że sam odnajdę wówczas dam Ci link. Jakaś godzinka roboty z piwkiem :)

 

Znalazłem link: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=97620

 

z tego co pamiętam wyglądało to następująco:

 

1. Wywal tylną kanapę

2. Odkręć tapicerkę w drzwiach ( kup zapasowe klipsy, zawsze jakiś się wyłamie)

3. Odkręć listwy w progach

4. odkręć plastiki przy drzwiach gdzie schowane są pasy

5. Wyjmuj uszczelkę w drzwiach *wystarczy że wyjmiesz tam gdzie jest blokada rodzicielska ( wysokość zerknij na drzwiach otwierających się )

6. Przygotuj drut ok 0,5 cm szerokości, ale płaski i ok 20 cm szerokości.

7. Musisz drut włożyć w blokadę rodzicielską i przekręcić

 

i drzwi otwarte :)

 

Powodzonka, daj znać jak coś

Edytowane przez m_siwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za instrukcję!, spróbuje jutro zadziałać - chce dotrzeć do tej blokady. Dam znać jak poszło

THX!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie musisz rozbierać,

 

normalnie po odblokowaniu wszystkich drzwi musisz miec możliwość otwarcia ich od zeewnątrz. jeżeli to nie działa,

to zdjejmij zaślepkę z klamki i kluczykem otwórz drzwi (manualnie), jeżeli to nie zadziała to dopiero rozbieranie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to są drzwi tylne - tez mają taką możliwość jak przednie? - i czy aby na pewno to jest rozwiązanie? bo pod zaślepką nie widać wejścia na grot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jak zablkowalem tak drzwi dzieciaka i nie chciały się otworzyć z zewnątrz, to zdjąłem zaślepkę w drzwiach kierowcy i kluczem otworzyłem,

wtedy otworzyły się się u dzieciaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nie miałeś problemów z otwarciem z zewnątrz /np. zerwanie linki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z zewnątrz nie mogłem otworzyć, ale nie była to zerwana linka, tylko coś innego (sam nie wiem co, bo następnego dnia wróciło do normy).

 

Taka sama sytuacja zdarzyła mi się też kiedyś, gdy podczas zamykania z pilota auta, żona pociągneła klamkę od drzwi kierowcy. Klamka zaczęła się zachowywać jakby zerwała się linka. Zamykanie pilotem, otwieranie, nic nie pomagało, nawet próba otwarcia od środka nie dawała rezultatu. Dopiero manualne zamknięcie auta i otwarcie z użyciem klucza naprawiła problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed chwila próbowałem tym sposobem u siebie - niestety, nie otworzyłem... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

było tu już wiele tematów ja akurat miałem dzwi pasażera ale potem po szarpnięciu póściły!!

Może serwis cię poratuje?!

 

Pozdr i życzę powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety, sam tego nie zrobię, można /jak pisano wcześniej/ od środka - ale nie chcę połamać plastików zdejmując listwy przy drzwiach bo nigdy tego nie robiłem.

Chyba czeka mnie podróż do ASO....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, ja bardyo szybko roywiayalem problem jakies 20 min. rozebrac boczki z kanapy o wyciagnac uszczelke i potrzeba wyobrazni by wygiac drut. i wytrychen przekrecic zabezpieczenie na dzieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a te boczki jak się zdejmuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

miałem ten sam problem musisz po kolei rozebrać tapicerkę od środka, a następnie odblokować blokadę rodzicielską, na forum znajdziesz krok po kroku, jak to zrobić, chyba że sam odnajdę wówczas dam Ci link. Jakaś godzinka roboty z piwkiem :)

 

Znalazłem link: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=97620

 

z tego co pamiętam wyglądało to następująco:

 

1. Wywal tylną kanapę

2. Odkręć tapicerkę w drzwiach ( kup zapasowe klipsy, zawsze jakiś się wyłamie)

3. Odkręć listwy w progach

4. odkręć plastiki przy drzwiach gdzie schowane są pasy

5. Wyjmuj uszczelkę w drzwiach *wystarczy że wyjmiesz tam gdzie jest blokada rodzicielska ( wysokość zerknij na drzwiach otwierających się )

6. Przygotuj drut ok 0,5 cm szerokości, ale płaski i ok 20 cm szerokości.

7. Musisz drut włożyć w blokadę rodzicielską i przekręcić

 

i drzwi otwarte :)

 

Powodzonka, daj znać jak coś

 

 

Niestety, podchodziłem dwa razy,rozebrałem wszystko bez problemu ale nie udało mi się "wytrychem" przekręcić blokady....

Może jakieś inne rozwiązanie?, ktoś może mi pomóc?, chętnie dojadę

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności