Skocz do zawartości
dtambor

samochód służbowy -przewóz osób i badania psychotechniczne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w pracy czasami korzystam z samochodu służbowego głównie w ramach zaopatrzenia lub innych załatwień (nie pracuje na stanowisku kierowcy), ale czy mam prawo do przewozu innych osób (w roli kierowcy) jeżeli nie posiadam badań psychotechnicznych. Dodam że chodzi o instytucję państwową gdzie prowadzona jest wszelka dokumentacja - karty drogowe, delegacje. Samochód osobowy.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale czy mam prawo do przewozu innych osób (w roli kierowcy) .

 

Nie masz. Również nieraz w pracy jeżdżę busem jeśli kierowca ma wolne a wożę dzieci i takie badania są nieodzowne.Kosz takich badań to około 100zł refundowane przez pracodawcę, należy ci się na nie dzień wolny w pracy, no chyba że jak u mnie były w sobotę to nie. Czas około 5 godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie masz. Również nieraz w pracy jeżdżę busem jeśli kierowca ma wolne a wożę dzieci i takie badania są nieodzowne.

dzięki, to będę musiał zgłębić temat bo wcale nie mam zamiaru takich robić i byłoby mi to bardzo na rękę ;)

 

Tylko czy to akurat nie tyczy się pojazdów do przewozu powyżej 9 osób, bo mi chodzi o osobówkę.

 

pzdr

Edytowane przez dtambor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każde służbowe auto a ściślej jego kierowca jest zobligowany do posiadania takich badań. Jeśli sam byś jeździł to nie ma potrzeby. Każda choć jedna osoba na pokładzie służbówki sprawia że musisz takie badania posiadać. No chyba że jesteś przedstawicielem handlowym oni to chyba mają swój kodeks :D Ja akurat pomykam busem ale na 99% jestem pewny że osobówek w instytucjach państwowych też to dotyczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra będę drążył, bo zaczęło mnie to już trochę wku@#$, "daj palec to wezmą cała rękę" i tak z przysługi stało się to wręcz moim niepisanym obowiązkiem. Jeszcze raz dzięki.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie masz tego wpisanego w zakres obowiązków to masz atut do podwyżki. Ja tak zrobiłem i zawsze to parę złotych na passata więcej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności