Skocz do zawartości
grajek1979

Sharan AUY 1.9 TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam następujący problem po przegazowaniu około 5-6tys obrotów z rury wydobywa się niby niebieski dym intensywnie i daj dymi do momentu postoju na wolnym gazie również. Kiedy jeżdżę zmieniając biegi normalnie w okolicy 2 tys obrotów nie dymi silnik pali ładnie i pracuje też ładnie co to może być niedawno wymieniłem olej i turbinę po regeneracji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam następujący problem po przegazowaniu około 5-6tys obrotów z rury wydobywa się niby niebieski dym intensywnie i daj dymi do momentu postoju na wolnym gazie również. Kiedy jeżdżę zmieniając biegi normalnie w okolicy 2 tys obrotów nie dymi silnik pali ładnie i pracuje też ładnie co to może być niedawno wymieniłem olej i turbinę po regeneracji
a sprawdzałeś stan oleju ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oleju trochę dużo cała miarka ale to może mieć wpływ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oleju trochę dużo cała miarka ale to może mieć wpływ?
a jaki on jest jaki kolor jaka konsystencja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolor czarny niedawno wymieniany przy turbinie, pełny syntetyk dla pompo wtrysków rzadki . Shella

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam upuściłem olej około 0,3 l i niby wszystko w porządku tak jak by przestał kopcić nie miałem czasu testować na maxa bo z dziećmi jechałem ale jak co to dam znać jak to się zakończyło niby prze gazowałem do 4 -5 tys i dymu jak by znikomo. Mam pytanie jeśli to od za dużej ilości oleju to skąd mógł się dostawać w wydech i czy czegoś nie rozsypało rozszczelniło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diesla kręcisz do 5-6 tysięcy, żeby zobaczyć czy dymi no no... ale nie ważne przecież to twój samochód każdy jeździ jak umie.

A za wysoki stan oleju ujemnie wpływa na uszczelniacze na zaworach i tamtędy mogło mu polecieć albo filtr powietrza do wymiany, gość od turbin mi powiedział, że nawet nowa turbałka pociągnie oliwę jak filtr powietrza jest zabity.

PS Mam pytanie ile to pudło pali Ci w mieście (tylko miasto)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mało mam ten silnik 115km i koło 9,max 10l Nie kręcę normalnie tak wysoko tylko sprawdzałem jak turbo się zachowuje czy nie wpada w awaryjny bo mam jeszcze gwarancje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety nie mało mam ten silnik 115km i koło 9,max 10l Nie kręcę normalnie tak wysoko tylko sprawdzałem jak turbo się zachowuje czy nie wpada w awaryjny bo mam jeszcze gwarancje

Zawirusuj go spalanie pozostanie takie samo, a wrażenia z jazdy - bezcenne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znasz się na tym zwykłym kablem to zrobię? Myslałem o wirusiku ale muszę rozeznać temat glębiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znasz się na tym zwykłym kablem to zrobię? Myslałem o wirusiku ale muszę rozeznać temat glębiej

Trzeba zapłacić-zwykłym kablem nie da rady.

PS Nie znam się na tym, ale jeżdżę ponad rok z wirusem i mam dużego banana na twarzy, może gdyby nie to spalanie (sharan 115 konny to shit)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności