Skocz do zawartości
rzulu

Uszkodzenie nagrzewnicy przez serwis ?

Rekomendowane odpowiedzi

nie doczytalem ze uszczelke robili Ci pare miesiecy temu.

 

Jedna odpowiedz masz pecha. Kupuj drugi slupek i nie sluchaj rad zeby naprawiac ten.

 

Bolo - mozna robic tuleje ale to sie nie kalkuluje.

Edytowane przez jozko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co ? Serwis wymienil uszczelke ... wszystko bylo ok i po pol roku uszkodzil sie cylinder ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozliwosci jest duzo - moze za pierwszym razem blok tez dostal a wyszlo to dopiero teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli co ? Serwis wymienil uszczelke ... wszystko bylo ok i po pol roku uszkodzil sie cylinder ?
może przy uszczelce nie zauważyli mikro pęknięcia tłoka i złożyli a tłok pękł teraz do końca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może przy uszczelce nie zauważyli mikro pęknięcia tłoka i złożyli a tłok pękł teraz do końca

 

mielke czytaj uwazniej - pekł blok- podczas pierwszego przegrzania musialo sie gdzies dołowi dostac - jesli by sie tlok rozlecial to wody raczej nie zdazyloby zagotowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jozko: tylko, ze silnik nigdy nie byl przegrzany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz gaz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam gazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciezko jest szukac przyczyn usterki w tym przypadku. Bede trzymal sie tego co wczesniel pisalem. Nie wiem co Ci radzic. Osobiscie wymienilbym slupek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jozko dzieki :) - nie znam sie na tym wiec chcialme wiedziec czy to mozliwe jest miec takie pecha jak ja ... jak widac mozliwe ;).

Trudno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym starał się o zwrot kosztów i naprawę zrobił bym w innym warsztacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie moge to zrobic ? Serwis zrobil uszczelke i jak widac to nie ich wina ze jest pekniety cylinder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na jakiej podstawie moge to zrobic ? Serwis zrobil uszczelke i jak widac to nie ich wina ze jest pekniety cylinder

na podstawie nie dopatrzenia lub złej diagnozy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz, ze cylinder mial pekniecia juz podczas wymiany uszczelki ( pol roku temu ) i teraz to wyszlo ?

 

apropo - jak moge sprawdzi czy serwis mowi prawde. W poniedzialek tam jade. Te pekniecia na cylindrze bedzie widac bez problemu ? Gdzies wyczytalem ze mozna sprawdzi czy to beda pekniecia czy zarysownia przy pomocy kredy i nalania w kanaly cieczy. Smaruje sie te zarysowania/pekniecia a potem nalewa cieczy do kanałow i patzy czy kreda zmienai kolor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sugerujesz, ze cylinder mial pekniecia juz podczas wymiany uszczelki ( pol roku temu ) i teraz to wyszlo ?

 

apropo - jak moge sprawdzi czy serwis mowi prawde. W poniedzialek tam jade. Te pekniecia na cylindrze bedzie widac bez problemu ? Gdzies wyczytalem ze mozna sprawdzi czy to beda pekniecia czy zarysownia przy pomocy kredy i nalania w kanaly cieczy. Smaruje sie te zarysowania/pekniecia a potem nalewa cieczy do kanałow i patzy czy kreda zmienai kolor

sugeruje że podczas zmiany uszczelki zrobili to na odpier... nie sprawdzając reszty a może już wtedy widzieli to pęknięcie tylko nie powiedzieli o tym bys do nich wrócił na grubszą robotę to co teraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

milke: na samym poczatku bralem takie cos pod uwage ale ... Po wymiane uszczelki byla wyrazna poprawak i naprwade przez 5 miesiecy nie mialem zadnych problemow z silnikiem.

Zastanawiam sie nad mozliwoscia, ze faktycznie oni cos zle zrobili i to jest wlasnie przyczyna tego pekniecia. Istnienie pekniecia podczas naprawy uszczelki raczej wykluczam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
milke: na samym poczatku bralem takie cos pod uwage ale ... Po wymiane uszczelki byla wyrazna poprawak i naprwade przez 5 miesiecy nie mialem zadnych problemow z silnikiem.

Zastanawiam sie nad mozliwoscia, ze faktycznie oni cos zle zrobili i to jest wlasnie przyczyna tego pekniecia. Istnienie pekniecia podczas naprawy uszczelki raczej wykluczam.

mam nadzieje ze nie byli tacy zdolni by tę uszczelkę wkładać na sylikon który mógł przytkać jeden z kanałów wodnych lub uszkodzenie mogło powstać teraz przy naprawie

radze im podziękować i zabrać auto stamtąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mielke co ty opowiadasz? jakie odpierd... sie? Przeciez jesli bylo pekniecie w momencie wywalenia uszczelki to po zalozeniu nowej wody by dalej ubywalo. Cala ta sytuacja to przypadek. Mozliwe ze te dwie usterki pojawily sie jednoczesnie ale wtedy napewno nie bylo to jeszcze pekniecie. Nie ma co plakac nad rozlanym mlekiem. Zadne reklamacje nie wchodza tu w gre - przeciez przez 5 miesiecy bylo wszystko dobrze. Kazdy majacy glowe na karku mechanik wie ze niemozliwe jest jest jezdzic z peknieta scianka cylindra przez 5 miesiecy. Przelicz koszty remonty tego i kupno golego slupka i wtedy zdecyduj. Pamietaj nie jestes pierwszy i ostatni :) Sam cos o tym wiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego nie wiem. TO czy uszkodzenie nie powstalo teraz jak zdjeli glowiece tez mnie martwi, bo napewno sie nie przyznaja bo nie dosc ze nie zarobia to jeszcze starca.

Ja juz jestem w plecy kilaset zloty. Policzyli mi za sprawdzenei glowicy ktora okazala sie dobra + robocizna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mielke co ty opowiadasz? jakie odpierd... sie? Przeciez jesli bylo pekniecie w momencie wywalenia uszczelki to po zalozeniu nowej wody by dalej ubywalo. Cala ta sytuacja to przypadek. Mozliwe ze te dwie usterki pojawily sie jednoczesnie ale wtedy napewno nie bylo to jeszcze pekniecie. Nie ma co plakac nad rozlanym mlekiem. Zadne reklamacje nie wchodza tu w gre - przeciez przez 5 miesiecy bylo wszystko dobrze. Kazdy majacy glowe na karku mechanik wie ze niemozliwe jest jest jezdzic z peknieta scianka cylindra przez 5 miesiecy. Przelicz koszty remonty tego i kupno golego slupka i wtedy zdecyduj. Pamietaj nie jestes pierwszy i ostatni :) Sam cos o tym wiem :)
byś się zdziwił jakie wałki robią jak widzą klienta mało kumatego a z mikro penknięciem da się jeździć wiem z autopsji (test)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności