Skocz do zawartości
rzulu

Uszkodzenie nagrzewnicy przez serwis ?

Rekomendowane odpowiedzi

n

Taka zabawa to nie dla mnie

Parowanie szyb znaczaco ustalo - jest jeszcze delikatna mgielka ale juz to nie przeszkadza.

Samo sie nic nie naprawi wiec co ejst grane ? mozliwe ze plyn chlodniczy mogl siedostac w inny sposob do nawiewow ?

 

raczej nie jest możliwe żeby płyn dostał się do nawiewów w inny sposób, jedynie nagrzewnica,a może parowało ci po prostu bo gdzieś woda ci się dostała dużo wilgoci i w aucie będą parować szyby , bo nagrzewnica sama by się nie zrobiła ,a jak mówisz ze już ci nie paruje,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, sprawa powolizaczyna sie wyjasniac. dzisiaj jak za "starych dobrych" czasow autko odpalilo i troche potelepalo na pozcatku. Jak jechalem przed momentem nagle zaparowalo mi caly samochod. Nie wiem czy to to ale na przednim prawym przegubie (tam gdzie os wychodzie ze skrzyni (?)) bylo wilgotno cos ewidetnie na to kapie. No i final ... maslo pod korkiem oleju. Wiec prawdopodobnie uszczelke sie zejbala znowu a co wiecej serwis cos zjebal i dodatkwoo paruja mi szyby... Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, sprawa powolizaczyna sie wyjasniac. dzisiaj jak za "starych dobrych" czasow autko odpalilo i troche potelepalo na pozcatku. Jak jechalem przed momentem nagle zaparowalo mi caly samochod. Nie wiem czy to to ale na przednim prawym przegubie (tam gdzie os wychodzie ze skrzyni (?)) bylo wilgotno cos ewidetnie na to kapie. No i final ... maslo pod korkiem oleju. Wiec prawdopodobnie uszczelke sie zejbala znowu a co wiecej serwis cos zjebal i dodatkwoo paruja mi szyby... Pozdrawiam

 

 

 

jak już bedziesz pewny to napisz co i jak było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzona uszczelka potwierdzona przez serwis... w czwartek poczatek zabawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uszkodzona uszczelka potwierdzona przez serwis... w czwartek poczatek zabawy

 

 

 

więc miałem racje co do uszczelki,przypilnuj zeby splanowali ci glowice ,czego mogli nie zrobć przy poprzedniej wymianie dla tego znowu ci ją wywaliło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byla planowana ... przynajmniej tak powiedzieli ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Byla planowana ... przynajmniej tak powiedzieli ...

 

to jak była to ok ,tak czy inaczej coś zrypali że ci ją wydmuchało po paru miesiącach znowu, oby teraz ci dobrze zrobili i miał już spokój

Edytowane przez bolo02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam totalnie ch...we wiesci.

Podobno jest pekniety tlok czy cos tam cos z 3 cylindrem i przez to dostawal sie plyn. uszczelka i block silnika jest ok

Jedyne rozsadne roziwanie to teoretycznie wymiana silnika ..

Prosze o rade.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam totalnie ch...we wiesci.

Podobno jest pekniety tlok czy cos tam cos z 3 cylindrem i przez to dostawal sie plyn. uszczelka i block silnika jest ok

Jedyne rozsadne roziwanie to teoretycznie wymiana silnika ..

Prosze o rade.

 

Pozdrawiam

dziwne ze tłok pękł tak sam od siebie na pewno nie lepiej zmień zakład bo wyjdzie na to że będzie taniej sprzedać ci auto i kupić drugie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 3 cylindrze jest peknieta sciankna. Teraz pytanie jest czyt jak robili uszczelke to nie bylo tego widac ? I czy to tak sobie moglo pęknąc ?

DOdam, ze zle ustawili mi rozrzad po wymianie uszczelki, czy to mogla byc przyczyna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na 3 cylindrze jest peknieta sciankna. Teraz pytanie jest czyt jak robili uszczelke to nie bylo tego widac ? I czy to tak sobie moglo pęknąc ?

DOdam, ze zle ustawili mi rozrzad po wymianie uszczelki, czy to mogla byc przyczyna ?

tak to mogło być przyczyną pęknięcia a dokładnie uderzenie zaworu w tłok ale to powinno zawory też pogiąć a tłok można wymienić razem z kompletem pierścieni na wszystkie tłoki tylko nie wiem co wyjdzie taniej czy tłok z pierścieniami czy inny słupek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaworow chyba nie pogielo bo silnik chodzil bez zarzutow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zaworow chyba nie pogielo bo silnik chodzil bez zarzutow.
to teraz oblukaj ile kosztuje słupek a ile części i podejmi decyzje co robić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie to byla przyczyna gotowania wody za pierwszym razem. Nie obejrzeli bloku i dlatego zrobili uszczelke pod glowica wierzac ze to byla przyczyna - bo nie ukrywajmy w 85% tak jest. Teraz zlokalizowali usterke i chca sie wykrecic. Poniosles niepotrzebne koszty za pierwszym razem ot tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jozko: ale to przez 5 miesiecy bylo wszystko ok. Nic sie nie dziala plynu chlodniczego bylo caly czas tyle samo jak wlali po wymianie uszczelki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno jest pekniety tlok czy cos tam cos z 3 cylindrem i przez to dostawal sie plyn. uszczelka i block silnika jest ok

 

 

najpierw mówią ci ze pękniety tłok i przez to ci sie płyn dostawał i nie wiadomo jak bo co ma pęknięty tłok do płynu ,następnie piszesz że mówią że pęknięta ścianka czego cylindra???raczej też nie możliwe a jak by ci żle ustawili rozrząd to byś kolego nie jeżdził wogóle przy pierwszym przekreceniu by ci zawory pogieło a co tu wogóle mówić o jeżdzie , a ty jezdziłeś wiec sami nie wiedza co tak naprawde jest albo wiedzą że zje..li ci auto i musza sie jakoś wybronić , bo sporo by to ich kosztowało a tak to lepiej zwalic na lklijęta który według nich sie nie zna i łyknie to co powiedzą , ja bym sie poradził sie jeszcze innego mechanika

 

---------- Post added at 17:07 ---------- Previous post was at 17:01 ----------

 

jozko: ale to przez 5 miesiecy bylo wszystko ok. Nic sie nie dziala plynu chlodniczego bylo caly czas tyle samo jak wlali po wymianie uszczelki
kolego cos ty sam sie gubisz w tym co mówisz teraz piszesz ze płynu ci nie ubywało , a wczesniej piszesz ze ci ubywało wiec sam juz cie nie rozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyprostujmy sprawe.

Powiedzieli mi, ze jest peknieta scianka cylindra

Rozrzad zle ustawili byl przestawiony o jeden zabek. Czyli dalo sie jezdzic ale byl mulasty.

Po dwoch dniach ustawili mi poprawnie.

 

 

Po naprawie uszczelki przez 5 miesiecy bylo ok. Od tamtego czasu minelo 6 miesiecy gdzie przez ostatni miesciac ubywa mi plynu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minelo kilka miesiecy i ubylo mi plynu ze zbiorniczka wyrownawczego + problemy z odpalaniem. POjechalem do serwisu gdzie byla wymieniana uszczelka cos tam porobili. Ale to nic nie dalo wrocilem po 2 dniach ... znowu cos porobili ... i sie zaczelo. Na drugi dzien zauwazylem , ze paruja mi szyby w aucie. Odnosze wrazenie, ze zaparowuja bardziej jak stoje (np na swiatlach). Co wiecej plynu ubylo, nie tak duzo jak ostatnio ale jest mn

 

a tu piszesz ze ci ubywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bolo to jest juz po tych 5 miesiacach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podobno jest pekniety tlok czy cos tam cos z 3 cylindrem i przez to dostawal sie plyn. uszczelka i block silnika jest ok

 

zmien mechaników mówia ale sami nie wiedzą co,najpierw pękniety tłok pużniej ścianka cylindra weż do innego mechanika auto niech sprawdzi jeszcze raz a jak masz pęknietą tuleje cylindra to masz po silniku bo to nie ciągnik że wymienisz tuleje a blok zostaje tutaj tuleje śa wstawiane na stałe i jedynie wymiana bloku , ale najpier zasięgnij opini innego mechanika, ,, a kolego peknieta tuleja czy ścianka cylindra jak wolisz to by była ostatnia rzecz na jaka bym stawiał to nie pea sobie od tak o

Edytowane przez bolo02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności