Skocz do zawartości
radeek

wałek rozrządu vr6

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć chłopaki!

po dłuższych męczarniach z czujnikiem położenia wałka rozrządu i błędem 515, jedyne co mi zostało to rozrząd do sprawdzenia. jutro mam zamiar rozbierać.

wydaje mi się tak:

impulsator na wałku się rozsypał. i tu jest taki myk, że nie wiem co tam siedzi na kółku od wałka.

opcja pierwsza: Kumpel ma vre rozebraną. na wałku 1,3,5, czyli tym przy czujniku, na kole jest jakaś wypustka, kosteczka, z tego podejrzewam zbiera czujnik. silnik jest z 94 roku. aaa. łańcuch jest podwójny.

Ale! ! ! opcja druga: Na necie znalazłem zdjęcie, że na kółku od wałka jest taki śmieszny bordowy plastik. W tym silniku z neta łańcuch jest pojedynczy szeroki.

I w tym problemos.

Nie wiem co siedzi u mnie, 96 rok. Przez dziure od czujnika dojrzałem numer kołka od wałka jest to 021 905 163. A że nie chciałbym rozebrać, żeby to stało, to chce się zaopatrzyć w ten śmieszny plasticzek wcześniej.

Pytania!

1. Czy jesteście w stanie określić co w moim roczniku było?

2. Jaki numer ma część- ten plasticzek?

 

Trzymajcie kciuki żeby się okazało, że wystarczy rozrząd ustawić :D:dobrze bez żadnych wymian :)

 

dodaję zdjęcie tego plasticzka (niebieska strzałka), chyba właśnie coś takiego siedzi u mnie, ale w dotyku to raczej jest metalowe... sam juz nie wiem... ale to by świadczyło, ze nic nie sypneło, tylko rozrząd do ustawienia

TimingChain14.jpg

Edytowane przez radeek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć chłopaki!

po dłuższych męczarniach z czujnikiem położenia wałka rozrządu i błędem 515, jedyne co mi zostało to rozrząd do sprawdzenia. jutro mam zamiar rozbierać.

wydaje mi się tak:

impulsator na wałku się rozsypał. i tu jest taki myk, że nie wiem co tam siedzi na kółku od wałka.

opcja pierwsza: Kumpel ma vre rozebraną. na wałku 1,3,5, czyli tym przy czujniku, na kole jest jakaś wypustka, kosteczka, z tego podejrzewam zbiera czujnik. silnik jest z 94 roku. aaa. łańcuch jest podwójny.

Ale! ! ! opcja druga: Na necie znalazłem zdjęcie, że na kółku od wałka jest taki śmieszny bordowy plastik. W tym silniku z neta łańcuch jest pojedynczy szeroki.

I w tym problemos.

Nie wiem co siedzi u mnie, 96 rok. Przez dziure od czujnika dojrzałem numer kołka od wałka jest to 021 905 163. A że nie chciałbym rozebrać, żeby to stało, to chce się zaopatrzyć w ten śmieszny plasticzek wcześniej.

Pytania!

1. Czy jesteście w stanie określić co w moim roczniku było?

2. Jaki numer ma część- ten plasticzek?

 

Trzymajcie kciuki żeby się okazało, że wystarczy rozrząd ustawić :D:dobrze bez żadnych wymian :)

 

dodaję zdjęcie tego plasticzka (niebieska strzałka), chyba właśnie coś takiego siedzi u mnie, ale w dotyku to raczej jest metalowe... sam juz nie wiem... ale to by świadczyło, ze nic nie sypneło, tylko rozrząd do ustawienia

TimingChain14.jpg

zerknij [ATTACH]45746[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz taki rysunek na 96 rok? chciałbym porównać :)

zauważyłem pewną niezgodność. wg rysunku kółko czujnika wałka krzywkowego jest na wałku, 246. u mnie jest na 135.

chyba to kółko wykluczę, bo nie chce mi się wierzyć, że to się mogło rozwalić.

ale w razie czego czy da się zdjąć same te kółko po odkręceniu śruby? czy trzeba wybijać kółko łańcuchowe z wałka?

Edytowane przez radeek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
masz taki rysunek na 96 rok? chciałbym porównać :)
jak dla mnie bez różnicy oprócz nr [ATTACH]45747[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze takiego nie widziałem. ja mam inny plasticzek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności