Skocz do zawartości
bobek_1987

Lewy Kierunek i Wsteczny świecą

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem świeci mi cały czas lewy kierunek i wsteczny, bezpiecznik od kierunków jest spalony, Na pewno powstało jakieś zwarcie tylko gdzie szukać, może mi pomożecie :mlask

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

instalacja od żarówki do manetki od sprawdzenia i czujnik wstecznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mruga jeszcze kontrolka świateł przeciwmgielnych, wyciągnąłem włącznik awaryjnych, kierunek zgasł, jak zakładam nowy bezpiecznik, od razu go pali, a i kierunki świecą po lewej stronie wszystkie, może manetkę rozbiorę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kierunki świecą po lewej stronie wszystkie,

Zalany moduł komfortu. Miałem to samo.

 

 

i czujnik wstecznego

Czytaj uważnie :fajny On miał na myśli kierunek wsteczny, czyli tylny. A nie światło cofania :idiota:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zalany moduł komfortu. Miałem to samo.

 

Trzeba wymieniać czy da radę coś innego zrobić np osuszyć

Czytaj uważnie On miał na myśli kierunek wsteczny, czyli tylny. A nie światło cofania

 

Nie sam tylni tylko wszystkie i światło cofania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy wyjąć, rozebrać, osuszyć, popryskać czymś płytkę z modułu komfortu, wysuszyć i powinno działać. Jest trochę roboty :bry2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro muszę kupić bezpieczniki, pierwsze ściągam kierownice i manetkę czyszczę,

dzięki za odpowiedz jutro będe pisał jak postępy pracy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a potem wyciągasz siedzenie kierowcy, odwijasz tapicerkę i wyciągasz moduł komfortu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
popryskać czymś płytkę z modułu komfortu,

 

Preparatem do czyszczenia i odwilgacania elektroniki ;) Są takie dostępne na rynku,najlepiej w spray'u.

 

---------- Post added at 07:36 ---------- Previous post was at 07:33 ----------

 

Witam mam problem świeci mi cały czas lewy kierunek i wsteczny, bezpiecznik od kierunków jest spalony, Na pewno powstało jakieś zwarcie tylko gdzie szukać, może mi pomożecie :mlask

 

Włącznik stwierdziłeś że jest OK-ten z awaryjnych,sprawdź rzeczywiście tą manetkę,ale zanim to zrobisz to najmniej pracy będziesz miał ze sprawdzeniem kabli zaraz przy bezpiecznikach-zdemontuj skrzynę bezpiecznikową i sprawdź z tyłu instalację.Sądzę raczej że będzie to jednak komfort.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i zrobiłem :) moduł komfortu wydarłem, umyłem preparatem styki, masę zaśniedziałą, później włącznik awaryjnych, wymiana bezpieczników i chodzi. Tylko jak zamykam centralką drzwi to po prawej stronie mrugają kierunki a po lewej nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i zrobiłem :) moduł komfortu wydarłem, umyłem preparatem styki, masę zaśniedziałą, później włącznik awaryjnych, wymiana bezpieczników i chodzi. Tylko jak zamykam centralką drzwi to po prawej stronie mrugają kierunki a po lewej nie.

 

Wyjście z modułu o ile dobrze pamiętam jest na dwie strony osobne...Ale pewności niemam.Możliwe że wyjście na drugą stronę padło.Ale i tak jest duuuużo lepiej widzę niż było ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy i koleżanki.

Przed chwilą problem rozwiązałem. Czas operacyjny 1,5h. Też mi się włączył alarm seria (czyli klakson i migacze) wychodzę na dwór i świeci kierunek. Lewy 3 żarówki. Zdurniałem co się dzieje. Siedzę za kierownicą próbuję nic nie daje rady. Kierunek wyłączyć mogę tylko przy pomocy klemy. Wystraszyłem się trochę bo jak jutro do roboty :/

Podzwoniłem, poczytałem. Wychodzę do mojego b5 97 afn kombi red devil i naprawiłem

Pięścią przy siedzeniu kierowcy i zgasło :D

Zebrałem jeszcze wodę z podszybia bo też się tam zebrało trochę teraz odwilż. Cieknie, woda podchodzi.

 

Wiadomo może się problem powtarzać, ale już coś wiem na ten temat.

 

 

3 dni później:

- ten sam problem.

Coś jest z seryjnym alarmem. Albo modół komfortu zamókł, albo coś też tylna klapa wariuje. Ponieważ zauważyłem że czasem po zamknięciu nadal świeci lampka wewnętrzna bagażnika. Passaciku nikt nie chce Cię ukraść nie bój!!! Na razie sprawdzam co jakiś czas passka czy nie świeci i nie krzyczy (klaksonem, czy tam jak inni mówią syreną w bagażniku).

A w sobotę, jak nie wcześniej. Elektryk, bo nie da wytrzymać.

 

TAK, to wina klapy. Uspokoiło się, do modułu nie zaglądałem i jest spokój już przez tydzień.

Edytowane przez Desperski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności