Skocz do zawartości
rugo

Tuba Voice Kraft warto czy śmietnik?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisał czikabonita Zobacz post

Blaupunkta sobie odpusc w jakiejkolwiek postaci.

I tutaj bym się nie zgodził na całej linii...

 

mozesz sie nie zgadzac ale ten chlam nie nadaje sie do niczego-sluchalem,to wiem.

 

czarny - wez tego signata onyxa jesli zalezy ci na pieniadzach.dobry glosnik.

jesli magnat - to bas reflex z racji tego ze masz sedana. no ale przekracza twoj budzet.jak masz 250 to znajde ci cos lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie ma to jak porządna skrzynia..według mnie najlepiej z głośnikiem Alpina albo Blaupunkta

te firmy to niech lepiej produkują radyjka a nie głośniki bo pomimo ceny nie powalają jakością

 

Wolałbym coś gotowego. A te tańsze magnaty czy blaupunkty. Ten gośnik ma 200 rms-u a mój wzmak 165. Pociągnie takie 200 WATT?

czy ty zdajesz sobie prawe co to jest 200 wat RMS?

po co w samochodzie ci taka moc? do czego do popisów? bo słuchać się nic nie da.

jedynie jeden wielki hałas

 

do 200zł to na allegro np jest niewiele

http://allegro.pl/rockford-fosgate-punch-skrzynia-profesjonalna-250w-i1419924731.html

ale to chyba właściciel nie do końca wie do czego to służy bo kto widział głośnik rockforda podłączony do jakiejś wiezy, i również na 8-ohmowa impedcja budzi podejżenia że miał wymienianą cewkę czyli był naprawiany

w sumie te głośniki 10 cali najładniej grają ale w większości skrzynie rockforda mają zamknięta konstrukcje,

a prodycent jasnio określa jaką mam mieć pojemność.

 

 

 

jeśli lubisz cieszyć ucho głębokim i delikatnym basem mogę polecić to

http://allegro.pl/rockford-punch-subwoofer-skrzynia-tuba-i1405869464.html

miałem kiedyś i byłem zadowolony. troszkę głośniej też jest znośne.

dowiedz się od sprzedającego czy skrzynia jest wykonana z płyty wiórowej czy z MDF-u

 

 

paniętaj że głośnik powinien zawsze mieć o minimum 20 procent większą moc niż wzmacniacz.

ale nie sugerój się tym co pisze na wzmakach 150-400-500-100wat itd.

 

 

 

 

Napisał czikabonita Zobacz post

Blaupunkta sobie odpusc w jakiejkolwiek postaci.

I tutaj bym się nie zgodził na całej linii...

 

Jeśli chcesz kupować używkę to tylko i wyłącznie z odbiorem osobistym i możliwością odsłuch

 

i ja się z tobą tutaj nie zgodze ponieważ w każdym pojeździe sprzęt nawet o identycznej konfiguracji będzie grał inaczej. więc nie wolno się sugerować jak coś gra u kogoś.

 

najgorzej jest w audi i BMW które to mają blache za oparciem tylnego siedzenia. a wożenie tuby w kabinie jest niedopuszczalne, mój znajomy miał kiedyś w hondzie i jak miał wypadek to przy uderzeniu tuba połamała mu zagłówek i oparcie siedzenia kierowcy. a co by było np gdyby nie imał zagłówka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
paniętaj że głośnik powinien zawsze mieć o minimum 20 procent większą moc niż wzmacniacz.

ale nie sugerój się tym co pisze na wzmakach 150-400-500-100wat itd.

 

chyba raczej na odwrot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał piotrp31 Zobacz post

paniętaj że głośnik powinien zawsze mieć o minimum 20 procent większą moc niż wzmacniacz.

ale nie sugerój się tym co pisze na wzmakach 150-400-500-100wat itd.

chyba raczej na odwrot

nie nie na odwrót. dokładnie tak jak napisałem. i tu każda co nieco zorientowana osoba mnie poprze.

spróbuje ci to wytłumaczyć w łopatologiczny sposób.

 

wyobraź sobie że wzmacniacz 100 wat to np pompa wody o wydajności 100 litrów na godzinę, Jakaś dobra pompa.

a głośnik wo szlauf, rura czy jak to tam zwać wo przepustowości np 80 litrów na godzinę.

no i włączymy pompę na pełną moc...pompa jest przeciążona, w rurze robi się większe ciśnienie, w rezultacie uszkadza się pompa lub pęka rura.

a gdybyśmy zastosowali rurę która ma przepływ np 120 litrów na godzinę wtedy pompa sobie spokojnie pracuje bez przeciążeń a i rura ma zapas mocy i nie jest w żadem sposób nadwyrężona. i wszyscy są happy

identycznie niemal będzie ze wzmakiem. jeśli zastosujesz np wzmaka 100w i do niego głośnik 80w to po cichu będzie wszystko ok. ale jak to tuba czasem ręka swędzi żeby sobie podudnić. i sam się zapomnisz albo weźmiesz jakąś głupią osobę do auta i ci zacznie kręcić. albo co fajniejsze jakieś dziecko ci przekręci pokrętło na maxa (mają takie odruchy).... wtedy głośnik dostanie w pi**ę momentalnie przegrzeje się cewka, puści na niej klej i ją rozwinie w srodku i zablokuje membrane i zrobi zwarcie. w dobrym wzmaku natychmiast włączy się protect ale i to działa jak chce. zrobi się fajny smrodek. a nie daj bóg jak jakiś amator kiedyś naprawiał wzmaka. i ominął protecta bo się nie wiadomo czego sam załączał.

 

a jeśli do tego samego wzmaka będzie głośnik 120w to będzie w takiej sytuacji najwyżej wstyd.

 

proszę mnie nie krytykować bo nic innego właśnie mi nie przyszło do głowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wzmacniacz ktory ma 100w rms zeby pociagnac glosnik ktory ma 150w rms bedzie musial pracowac na 100 % mocy a i tak nie bedzie kontrolowal glosnika,zabije go przesterowaniami oraz zakloceniami.

 

Wzmacniacz ktory ma 200w rms zeby napedzic glosnik majacy 150w rms bedzie gral na 70-80 % swoich mozliwosci, bedzie mial mniejsze zaklocenia i o wiele lepsza kontrole nad glosnikiem i przesterowaniami - glosnik bedzie gral lepiej,czysciej,mocniej i nie padnie od przesterowania. Pamietac tylko musisz,aby nie dawac mocy na full.

 

Jezeli nie wiesz,ze glosnik zabija sie nie moca a przesterowaniem i poziomem zaklocen, to odsylam do lektury podstaw car-audio.

 

Glosnik to nie wąż ogrodowy a wzmacniacz to nie pompka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100 procent to się nie używa. to nie DBdrag

 

Pamietac tylko musisz,aby nie dawac mocy na full.

 

i właśnie w tym tkwi 99 procent problemu.ponieważ przy wykonywaniu montaży zawsze ograniczałem wzmaka co najmniej wbudowanym tym pr-kiem od regulacji. ale montaże polegały przeważnie na tym że się połączyło coś kto z czego miał i na chińczykach niestety. jakimś młodym nie wyżytym ludziom. i było good do póki sam sobie nie pogrzebał bo "chciał żeby lepiej grało" a 90 procent ludzi którzy to zakładają nie wiedzą nawet w jakim to jest celu wymyślone poza szpanem. bo właśnie tych 90 procent montaży to jest oceniane np po tym jak włączy muzykę pootwiera szyby i odejdzie na kilka metrów od samochodu. a w środku jak słychać to ma znaczenie drugoplanowe.

ja mam u siebie wzmaka 550w w rms i na nim rockforda 250 w rms i w budzie zamkniętej z 28mm MDF-u i to u mnie już niemal 3 lata gra. a gdybym dał to swojemu 20-to letniemu sąsiadowi do jego hondy civic to by zaraz go spalił.

niestety. tak to jest młodzieży się tak zakłada. bo jeśli starszy czy w ogóle jakiś rozważny człowiek sobie zakłada jakiegoś suba to już pewnie wie jak nad tym panować i potrafi naprawdę docenić jakość a nie tylko moc. i zakłada to dla siebie a nie dla widowni.

 

pompka i wąż to był najprostszy przykład jaki przyszedł mi do głowy w tamtej chwili.

i niech wszyscy domowi DB-maniacy bez podstawowej wiedzy się do niego stosują.

ale oczywiście ci najmłodsi to się nie posłuchają bo ich bardziej kręci podnieta z telepiącego się na postoju lusterka i szpan przed gimnazjalistkami niż rozwaga pod tym względem. naoglądają się na amerykańskim YouTube filmików z DB-dragów i z uśmiechem mówią że też tak chce mieć w swoim golfie III 1.4 B+G

 

 

tobie kolego czikabonita z uwagi na twój wiek i jednoczesne zainteresowanie tym tematem domyślam się że nie trzeba dużo tłumaczyć.

kiedy to młodzi tuningowy pseudo sportowych samochodzików z napędem na przód. instalacją LPG i masa niebieskich światełeczek w środku i nie tylko, pytają się po co mi taki sprzęt w aucie skoro ja sobie słucham Krawczyka,Grechuty,Roxette, Savage`a, Krajewskiego i czasem Boysów ponieważ oni sami nie bardzo czasem umieją odróżnić prawdziwą muzykę od wypromowanego medialnie przez radio ESKA motłochu.

a kiedy się puści utwór Santany - Samba pa ti to się po prostu śmieją.

al eto są gusta, a i nich się nie dyskutuje.

a naprawdę miło jest usłyszeć genialnego głosu. w dobrze zkompilowanym sprzęcie

 

to coś jak namówić nastolatka żeby zamiast na dyskotekę swoja dziewczynę zabrał do opery albo teatru

 

---------- Post added at 14:30 ---------- Previous post was at 14:24 ----------

 

kurde niech tylko sobie nikt nie pomyśli że ja jestem jakimś przeciwnikiem nowoczesnej muzyki.

poza tym my chyba za bardzo uciekamy od tematu a mieliśmy poradzić koledze coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha no ładne pouczenie daje trochę do myślenia hehe

 

to coś jak namówić nastolatka żeby zamiast na dyskotekę swoja dziewczynę zabrał do opery albo teatru

fajne podsumowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale przydało by się wnieść coś do tematu. bo to się nadaje co najmniej do off-topika jeśli nie w ogóle na inne forum.

czekamy na rozsądne podpowiedzi w kwestii sprzętu.

i zaraz zostanę zrugany przez jakiegoś opiekuna że piszę posty nie wnoszące nic do tematu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam u siebie wzmaka 550w w rms i na nim rockforda 250 w rms i w budzie zamkniętej z 28mm MDF-u i to u mnie już niemal 3 lata gra

a mnie zrugałeś za 200 i 165 RMS-u. Tego puncha http://allegro.pl/rockford-punch-sub...405869464.html też patrzyłem i zainteresował mnie. Co jeszcze możecie zaproponować? Dodam że ja słucham muzy różnej od roxette przez hip-hop do nawet czasami disco z pola oraz Eski ( sumie moje ulubiona rozgłośnia ) i chodzi mi o podkreślenie basu przy cichym z reguły odsłuchu ( jazda z dzieckiem ).

Edytowane przez czarny110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wzmaka kupiłem za śmieszne pieniądze na angielskim karbucie (coś jak giełda)

gość który mi to sprzedał nie do końca wiedział co to jest a ja to kupiłem bo potrzebowałem taką obudwe. ale z kolegą udało nam się go naprawić i z wyliczeń wynikło taka moc co nie znaczy że ja jej używam, głośnik kupiłem na giełdzie w nowołyńsku na Ukrainie używany też a bodę do niego sobie zrobiłem sam według zaleceń producenta.

 

a z linkiem do allegro coś zkrochmaliłeś albo aukcję usunięto.

powiedz jak masz w swoim passacie rozmieszczone głośniki bo nie samego basu się słucha

 

---------- Post added at 23:28 ---------- Previous post was at 23:17 ----------

 

już znalazłem ta aukcje ale się zakończyła, poza tym na moje oko ta skrzynia wydaje się za mała do tego głośnika google też nie wiele wie na temat tego głośnika, na oficjalnej stronie rockforda też nie mogę go znaleźć. to po prostu nosi znamiono podróby. ale mogę się mylić.

 

---------- Post added at 23:32 ---------- Previous post was at 23:28 ----------

 

rozważ opcję zakupu samego głośnika, na stronie rockforda jest zakładka do wyliczania skrzynek do poszczególnych ich głośników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarny jeszcze raz okresl,ile masz do wydania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i określ gdzie masz zamontowane już głośniki w aucie i jakie radio. może uda się to ładnie ze sobą wszystko zpiąć. żeby ładnie grało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czarny jeszcze raz okresl,ile masz do wydania

Maksymalnie 250 PLN z wysyłką.

Radyjko mam kiepskie Pioneer DEH-1100 MPB, w drzwiach przednich siedzą signaty h16 i tweetery signat t5 oraz zwrotnice signata (nie pamiętam modelu). Drzwi przednie są wygłuszone taśmą dekarską a głośniki napędza wzmacniacz signat roc1. Tylne drzwi z seryjnymi głośnikami napędzane z radia i dodatkowo wyciszone aby nie zakłucały przodu.Wszystko gra dość sympatycznie jak na budżet jaki przeznaczyłem na sprzęt. Jednak chciałbym troszkę więcej basu. Ma być przyjemny dla ucha a nie głośny.

Tego puncha sam mi poleciłeś a teraz piszesz,że skrzynka za mała?:niekumam

jeśli lubisz cieszyć ucho głębokim i delikatnym basem mogę polecić to

http://allegro.pl/rockford-punch-subwoofer-skrzynia-tuba-i1405869464.html miałem kiedyś i byłem zadowolony. troszkę głośniej też jest znośne.

dowiedz się od sprzedającego czy skrzynia jest wykonana z płyty wiórowej czy z MDF-u

Edytowane przez czarny110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dokładnie tak jak napisałem. i tu każda co nieco zorientowana osoba mnie poprze.

spróbuje ci to wytłumaczyć w łopatologiczny sposób.

Tak jest - zawsze głośnik powinien mieć moc większą.

 

sluchalem,to wiem.

Też słuchałem, używałem, montowałem klientom którzy chcieli mieć głośniki Blaupunkt - zawsze polecałem Blaupunkt - Velocity.

Maja jedynie jedna wade jak dla mnie - wymagaja wyliczenia i opracowania zabudowy tylnej nawet w drzwiach.

 

i ja się z tobą tutaj nie zgodze ponieważ w każdym pojeździe sprzęt nawet o identycznej konfiguracji będzie grał inaczej. więc nie wolno się sugerować jak coś gra u kogoś.

 

Chodziło mi o to czy w ogóle gra - czyli o to czy jest sprawny, nieuszkodzony itd... Allegro pełne jest zarżniętych głośników dlatego jeśli kupuje się używkę to lepiej móc zobaczyc jak pracuje, czy nie charczy, czy nie jest oberwany itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak jest - zawsze głośnik powinien mieć moc większą.

Też słuchałem, używałem, montowałem klientom którzy chcieli mieć głośniki Blaupunkt - zawsze polecałem Blaupunkt - Velocity.

 

wiekszych bzdur dawno nie slyszalem.no ale coz,nie kazdy rozumie po swojemu.

sproboj podlaczyc glosnik 500w rms do wzmaka 100 rms,zobaczysz granie...

 

to,ze polecasz komus bazarowy sprzet nie znaczy,ze to ten chłam prezentuje jakakolwiek jakosc. blaupunkt to max kupa,niestety.

 

wracajac do tematu : za 250 ze skrzynia poszukaj magnat xpress, signat onyx,jakis uzywany rockford.

http://allegro.pl/skrzynia-rockford-fosgate-punch-p1s412-30cm-i1410301867.html

 

http://allegro.pl/skrzynia-basowa-dls-z-glosnikiem-dls-w-312b-i1412352181.html

 

 

jak chcesz pierdzenie buczenie i lupanie - bierz blaupunkta. wrazenia gwarantowane :)

 

o np taki http://allegro.pl/skrzynia-blaupunkt-gt-1200-700rmsu-masakrator-i1421504716.html

 

masakrator ! hehe jak widze takie brednie to smiac mi sie chce. 700 rms... to on widzial na papierze. ale jak chcesz byc zmasakrowany przez blałpunkta... to smialo. ale mysle ze nie jestes na etapie lupania tylko sluchania muzyki - wybor nalezy do Ciebie Czarny.

Edytowane przez czikabonita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie nie na odwrót. dokładnie tak jak napisałem. i tu każda co nieco zorientowana osoba mnie poprze.

spróbuje ci to wytłumaczyć w łopatologiczny sposób.

 

wyobraź sobie że wzmacniacz 100 wat to np pompa wody o wydajności 100 litrów na godzinę, Jakaś dobra pompa.

a głośnik wo szlauf, rura czy jak to tam zwać wo przepustowości np 80 litrów na godzinę.

no i włączymy pompę na pełną moc...pompa jest przeciążona, w rurze robi się większe ciśnienie, w rezultacie uszkadza się pompa lub pęka rura.

a gdybyśmy zastosowali rurę która ma przepływ np 120 litrów na godzinę wtedy pompa sobie spokojnie pracuje bez przeciążeń a i rura ma zapas mocy i nie jest w żadem sposób nadwyrężona. i wszyscy są happy

identycznie niemal będzie ze wzmakiem. jeśli zastosujesz np wzmaka 100w i do niego głośnik 80w to po cichu będzie wszystko ok. ale jak to tuba czasem ręka swędzi żeby sobie podudnić. i sam się zapomnisz albo weźmiesz jakąś głupią osobę do auta i ci zacznie kręcić. albo co fajniejsze jakieś dziecko ci przekręci pokrętło na maxa (mają takie odruchy).... wtedy głośnik dostanie w pi**ę momentalnie przegrzeje się cewka, puści na niej klej i ją rozwinie w srodku i zablokuje membrane i zrobi zwarcie. w dobrym wzmaku natychmiast włączy się protect ale i to działa jak chce. zrobi się fajny smrodek. a nie daj bóg jak jakiś amator kiedyś naprawiał wzmaka. i ominął protecta bo się nie wiadomo czego sam załączał.

 

a jeśli do tego samego wzmaka będzie głośnik 120w to będzie w takiej sytuacji najwyżej wstyd.

 

proszę mnie nie krytykować bo nic innego właśnie mi nie przyszło do głowy

 

 

Coś nowego:hehe.Każdy hydraulik ci powie że pompa powinna pracować na lekkim nadciśnieniu,a po drugie pompa to nie piecyk(złe porównanie).

 

---------- Post added at 06:50 ---------- Previous post was at 06:39 ----------

 

czikabonita ma świętom racje wzmacniacz powinien mieć zapas mocy. Moc głośnika to nie tylko parametry ale tęż waga (ciężar mębramy).Optymalny stosunek mocy do masy to 1:1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wracajac do tematu : za 250 ze skrzynia poszukaj magnat xpress, signat onyx,jakis uzywany rockford.

http://allegro.pl/skrzynia-rockford-...410301867.html

 

http://allegro.pl/skrzynia-basowa-dl...412352181.html

Powiedz mi jeszcze czy lepiej skrzynia zamknięta cz BR?Wlałbym zamkniętą bo mniejsza, ale jeśli ma to wpłynąć poważnie na jakość basu to wezmę BR.

Edytowane przez czarny110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z typem obudowy jest roznie - jedne glosniki sa zaprojektowane do br, drugie do closed. Br gra glosniej, closed precyzyjniej - teoretycznie.co kto woli. jakiejs mega roznicy nie bedzie jesli moc wzmacniacza bedzie pasowac . Co bys nie zakupil z podanych propozycji - rockford,signat,magnat xpress,jakos to zagra na poczatek i bedziesz zadowolony ( napewno sto razy lepiej niz blumpunkty i boszmany).

 

---------- Post added at 09:06 ---------- Previous post was at 08:39 ----------

 

http://allegro.pl/magnat-xpress-10-w-skrzyni-bass-reflex-sklep-mlaw-i1421633697.html

 

nowka by byla w tych pieniadzach.

 

uzywki :

axton tez potrafi kopnąc

http://allegro.pl/axton-z-series-cab306-music-250watt-30cm-i1427556474.html

 

tez nie glupia propozycja

http://allegro.pl/nowy-rockford-r1s410-gratis-liczona-obudowa-z-mdf-i1411474203.html

 

to tez ci fajnie zagra,niszowa marka,w zwiazku z czym malo kto bedzie licytowal przy odrobinie szczescia :

http://allegro.pl/skrzynia-basowa-i1428698571.html

 

ta seria magnata tez fanie grala:

http://allegro.pl/magnat-xtc-1200-30cm-skrzynia-subwoofer-i1424369970.html

 

za ta kase bardzo przyzwoity glosnik:

http://allegro.pl/rockford-punch-subwoofer-skrzynia-tuba-i1427557038.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności