Skocz do zawartości
rugo

Tuba Voice Kraft warto czy śmietnik?

Rekomendowane odpowiedzi

to,ze polecasz komus bazarowy sprzet

no to polecam czytanie ze zrozumieniem...

 

Napisałem jak byk:

którzy chcieli mieć głośniki Blaupunkt

 

A "klient nasz pan"... trafiają się tacy którzy upierają się na Blaupunkt "bo ktos tam...", są tacy którzy chcą mieć zestaw Hertz, JBL czy Magnat (tym bardziej przereklamowane).

 

A co do stosunku wzmacniacz-głośnik to ja życzę powodzenia wszystkim którzy komuś wrzucą wzmacniacze o dużo większej mocy niż głośnik :D

 

Kolejny ważny czynnik przy doborze sprzętu (pomijając cenę, markę itp) - gatunek preferowanej muzyki do odtwarzania...

 

Ale skoro "grochem o ścianę" to nie będę tutaj rozpisywał zależności z prostych względów - są tacy którzy wiedzą wszystko naj...

Edytowane przez ziayoz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiedz mi jeszcze czy lepiej skrzynia zamknięta cz BR?Wlałbym zamkniętą bo mniejsza, ale jeśli ma to wpłynąć poważnie na jakość basu to wezmę BR.

Jeżeli to sedan bandpass,a kombi to lepiej zagra bassreflex.

No i zależy jakiej muzy słuchasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale skoro "grochem o ścianę" to nie będę tutaj rozpisywał zależności z prostych względów - są tacy którzy wiedzą wszystko naj...

 

no trudno zeby ktos sluchal jak polecasz blałpunkty i wzmacniacz mniejszej mocy niz glosnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:) posiadam oryginalne radyjko MFD wersja B (prawdopodobnie) chce sobie polepszyc niskie tony i podłączyc do nawi tube. Wiec tu sie rodzi pytanie, czy to radyjko ma wyjscie pod subwoffer?

gdzie pod jaki wtyk sie podłączyc?

mam wzmacniacz 1- kamałowy i tube w głosnikiem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tej aukcji z tej kostki mini iso wychodzi 5 chinchy z tego co mi sie wydaje to 4 chincze to sa 4 kanały, a ten dodatkowy piąty to jest do podłączenia subwofera/tuby.

Wie moze ktoś na których pinach z tego mini iso wychodzi sygnał pod subwofer??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co widac na tym schemacie to pod to gniazdo C1 mozna podłączyc wzmacniacz 4 kanały, nie ma tam wyjscia sygnału pod subwofer. Ja posiadam wzmacniacz jednokanałowy+ tube z głosnikiem. Myslalem ze da sie jakos uzyskac z radia sygnał niskich tonów i podłączyc pod wzmacniacz tak jak jest to w kinie domowym i sie podłącza aktywny subwoofer:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja posiadam wzmacniacz jednokanałowy+ tube z głosnikiem

Co to za wzmacniacz? Każdy w miarę dobry fabryczny dopalacz powinien mieć wejścia dla sygnału podawanego bezpośrednio z głośników auta.

 

Myslalem ze da sie jakos uzyskac z radia sygnał niskich tonów i podłączyc pod wzmacniacz tak jak jest to w kinie domowym i sie podłącza aktywny subwoofer

Co do tej części wypowiedzi to da się też inaczej, tylko trzeba trochę znać się na elektronice. Poniżej szybki schemat filtra dolnoprzepustowego gdzie trzeba dobrać wartości elementów.

 

Od lewej R1 i R2 sumują sygnał z wyjść głośnikowych radia, następnie jest potencjometr do regulacji głośności, dalej wchodzi wszystko na filtr dolnoprzepustowy i wychodzi gotowy sygnał na wzmacniacz zewnętrzny. Można zrobić znacznie prościej ale nie daję gwarancji że zadziała.

 

low%20filter.JPG

Edytowane przez avr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli rozumie ze z radyjka MFD nie uzyskam sygnału niskich tonów by go wzmocnic, tylko musze zrobic sobie filtr dolnoprzepustowy. Mam pytanie czy mozna ten układzik co jest powyrzej na schemacie podłączyc zamiast pod głosniki to pod wyjscie w radiu na wzmacniacz, tzn np. pod kostke C1 pod 2 chincze na kanał prawy przód i lewy przód? pozostawiając tylnie 2 wolne.

Kolejne pytanie sie rodzi jakie wartosci tych kondensatorów i rezystorow??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli rozumie ze z radyjka MFD nie uzyskam sygnału niskich tonów by go wzmocnic, tylko musze zrobic sobie filtr dolnoprzepustowy. Mam pytanie czy mozna ten układzik co jest powyrzej na schemacie podłączyc zamiast pod głosniki to pod wyjscie w radiu na wzmacniacz, tzn np. pod kostke C1 pod 2 chincze na kanał prawy przód i lewy przód? pozostawiając tylnie 2 wolne.

Kolejne pytanie sie rodzi jakie wartosci tych kondensatorów i rezystorow??

 

kolego napisz jaki masz wzmacniacz, bo może niepotrzebnie kombinujesz...

masz 1-kanałowy wzmak, czyli monoblok, on sam w sobie powinien mieć filtr dolnoprzepustowy, podajesz mu na wejście dwa kanały L+P, ustawiasz filtry jak trzeba i na wyjściu masz basik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wzmacniacz jednokanałowy 1x50W słuzył mi w domu do wzmocnienia niskich tonów w suboferze. Sygnał był podawany z amplitunera, wzmocniowy przez ten wzm i podłączony pod subwofer(sam głosnik basowy śr 30cm w skrzyni). Chciał bym teraz sobie to zamontowac w aucie, ale musze podac na wzm niskie tony, tak jak to robił amplituner w domu. Jesli gra nie warta swieczkie to sobie to podaruje i kupie wzmacniacz jakis na allegro odrazu z filtrem, ale szkoda mi tego co juz posiadam bo naprawde dobrze grał, potrafił zatrząśc meblami:) hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od lewej R1 i R2 sumują sygnał z wyjść głośnikowych radia, następnie jest potencjometr do regulacji głośności, dalej wchodzi wszystko na filtr dolnoprzepustowy i wychodzi gotowy sygnał na wzmacniacz zewnętrzny. Można zrobić znacznie prościej ale nie daję gwarancji że zadziała.

 

 

No jak ma być porządnie, to ja bym dodał jeszcze parę elementów a nie odejmował ;-)

 

Jak już jesteśmy w tematyce filtrów, to filtr aktywny jest lepszy od pasywnego, tylko z drugiej strony więcej kłopotów z jego podłączeniem... Ale jeśli nie ma się wyjścia na sub to lepiej jednak zrobić taki mały filterek, będzie można wyregulować odcięcie tak jak komu pasuje :-)

 

wzmacniacz mniejszej mocy niz glosnik

Ja bym tu się nie kłócił, bo i jeden i drugi ma rację... tyle, że wyłącznie w przypadku odkręcenia wzmacniacza na full. Zwykle wykorzystuje się maks połowę tego wzmocnienia. Przy czym czikabonita ma podejście można powiedzieć, bardziej audiofilskie a czarny110 podejście techniczne...

Jeśli ma to być dla potencjalnego zjadacza chleba, który chce duże łubudubu za małe pieniążki i zapewne nie raz będzie chciał dopalić przed znajomymi na maksa by membrany skakały, to polecam tak jak czarny110 radzi - głośnik o 20% mocniejszy od wzmacniacza. Jeśli jednak budujemy coś za potężne pieniążki i ma to być czystość dźwięku jak po prani w vizirze ;-) To wtedy tak jak czikabonita radzi, mocniejszy wzmacniacz do słabszych głośników gdyż faktycznie nie będzie przesterowywać jak się dopali i czystość pozostanie :-) pod warunkiem zdrowego rozsądku by nie wypluło głośnika... Swoją drogą i w przypadku wzmacniaczy tak i głośników faktyczna moc gotowego produktu jest zawyżona, gdyż testowana w warunkach laboratoryjnych w komorach bezechowych... :-)

 

Chciał bym teraz sobie to zamontować w aucie, ale musze podac na wzm niskie tony, tak jak to robił amplituner w domu.

A na jakie napięcie ten wzmacniacz?

To wystarczy filterek aktywny wpiąć z przednich lub tylnych głośników :-)

Edytowane przez druidionin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten wzmacniacz jest na DC12V lub AC230V. Ma wmontowany zalilacz na 12V. Mozna gdzies kupic taki filterek do niskich tonów? Dzis bylem w sklepie elektronicznym i od roku nie maja juz takich filtrow, wycofali z sprzedarzy:/

 

---------- Post added at 16:25 ---------- Previous post was at 16:18 ----------

 

http://allegro.pl/filtr-dolnoprzepustowy-tuba-glosnik-niskotonowy-i1421156204.html

Znalazłem cos takiego, ale to nie rozwiąze kwesti podawania na wzmacniacz subwofera sygnału. Poniewaz radio samochodowe jest stereo 2 kanały, a tu na wejsciu wchodzi tylko jeden sygnał lewa lub prawa strona, a moj wzmacniacz tez jest mono jednokamałowy:/ jedno wejscie:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://allegro.pl/filtr-dolnoprzepus...421156204.html

Znalazłem cos takiego, ale to nie rozwiąze kwesti podawania na wzmacniacz subwofera sygnału.

To moim zdaniem nie zagra zbyt dobrze, bo to filtr pasywny.

czy mozna ten układzik co jest powyrzej na schemacie podłączyc zamiast pod głosniki to pod wyjscie w radiu na wzmacniacz, tzn np. pod kostke C1 pod 2 chincze na kanał prawy przód i lewy przód? pozostawiając tylnie 2 wolne.

Można, trzeba tylko dobrze dobrać wartości elementów.

Kolejne pytanie sie rodzi jakie wartosci tych kondensatorów i rezystorow??

To zależy od tego jakiej stromości filtr chcesz uzyskać? 3dB/oktawę, 6dB/oktawę czy może 12dB/oktawę.

Znalazłem cos takiego, ale to nie rozwiąze kwesti podawania na wzmacniacz subwofera sygnału. Poniewaz radio samochodowe jest stereo 2 kanały, a tu na wejsciu wchodzi tylko jeden sygnał lewa lub prawa strona

Teoretycznie można się podpiąć pod jeden kanał, ponieważ bass rozchodzi się niekierunkowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos wie gdzie mozna kupic taki filtr dolnoprzepustowy? (jakieś linki mile widziane)

Najlepiej zeby na wejscie sie podłączało sygnał z dwoch kanałow lewy + prawy(stereo)

PozdraWiam

 

---------- Post added at 22:09 ---------- Previous post was at 21:05 ----------

 

znalazłem filterek dolnoprzepustuwy regulowany:)

http://www.cartonaudio.mael.pl/modul_sub4.html

Co wy na to? moze ktos cos podpowie i oceni:)

Jeszcze na allegro mozna kupic cos takiego, ale cena jest smieszna jak niby za tak dobry wzmacniacz z filtrem. http://allegro.pl/wzmacniacz-do-subwoofera-tuby-500w-1000w-mp3-i1419317332.html

moge kupic to z allegro, ale czy to zagna na moim głosniku 50W srednicy 30cm??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
znalazłem filterek dolnoprzepustuwy regulowany

http://www.cartonaudio.mael.pl/modul_sub4.html

Pierwszy odpada bo cytuję:

Moduł aktywnego filtra SUB4 wymaga zasilania napięciami symetrycznymi o wartości z przedziału od ±9VDC do ±15VDC.

a w aucie mamy dostępne 14,4VDC.

Jeszcze na allegro mozna kupic cos takiego, ale cena jest smieszna jak niby za tak dobry wzmacniacz z filtrem. http://allegro.pl/wzmacniacz-do-subw...419317332.html

moge kupic to z allegro, ale czy to zagna na moim głosniku 50W srednicy 30cm??

Nawet wzmacniacz 1W pociągnie Twój i nie tylko Twój głośnik. Choć według mnie to chyba taki półśrodek.

 

Ja mam -> TAKIEGO BLAUPUNKTA <- i wcale nie płaczę.

Edytowane przez avr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie spisuje wzmacniacz?

moze kupie cos nowego zamiast sie bawic w jakies filtry dolnoprzepustowe:)

Dziekuje wszystkim za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności