Skocz do zawartości
aron20000

Wkładka stacyjki Passat b4 1.9 TDi demontaż

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałem przeszlifować zapadki we wkładce stacyjki z mojego passata B4 ponieważ się zacina. Teraz jestem na etapie jak na zdjęciu:

 

Zdjęcie 1:

65473585.th.jpg

Zdjęcie 2:

77555172.th.jpg

Zdjęcie 3:

79161673.th.jpg

Zdjęcie 4:

93423770.th.jpg

 

Jak teraz wyjąć środkową część z zapadkami?

Edytowane przez aron20000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stacyjki coprawda nie rozbierałem, ale w wkładce zamka trzeba włożyć i przekręcić kluczyk - wtedy "bebechy" wychodzą. Tylko uwaga żeby nie pogubić części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przekręcam i nic, nie chce wyjść. Myślałem jeszcze o tym czarnym plastiku, przy miejscu wkładania kluczyka, może on trzyma ten środek? Nie chcę nic połamać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten czarny element jest z metalowej blachy i niestety całkiem grubej. Śrubokręt który podchodzi pod ten element (o odpowiedniej grubości) się wygina, a przy użyciu lepszej klasy narzędzia, pęka (narzędzie:)) więc pozostaje cięcie? Ale VW wymyślił oryginalny patent. Ciekaw jestem jak sobie z tym radzi "klucznik" z prawdziwego zdarzenia, chyba musi mieć na to jakiś patent, chyba że kupuje wkładkę i kombinuje z kluczykiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piniu79

Moze sie myle ale: wydaje mi sie, ze zle nawierciles zabezpieczenie zeby wyjac wklad. Nie "wcelowales" sie w blaszke i poszarpales bebechy i lipa, przerabialem to. Mam taka stacje z kluczykiem jak cos i jesli to ta sama co u mnie(passat b4 94.r) to zorientuj sie i daj znac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkład jest wyjęty zresztą zdjęcia są wykonane przeze mnie osobiscie, wcelowałem w koniec blachy, troche blachę z jednej strony przeszlifowałem, ale wyszła bez naruszenia wnętrza (tak głęboko nie wierciłem). Chodzi mi teraz jak te bebechy z tego wkładu wyjąć bez użycia ciężkiego sprzętu, chyba, że sie nie da. Chodzi dokładnie o przeszlifowanie zapadek które znajdują się we wnętrzu tego wkładu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności