Skocz do zawartości
pioters

Wycie/huczenie/szczekanie (?) na wolnych obrotach

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

po wymianie rozrządu jakieś 2tys km. temu nasila się huczenie/dziwne wycie gdzieś z silnika zarówno na postoju jak i podczas jazdy na luzie. Buczy z krótkimi przerwami. Macie jakieś pomysły gdzie szukać przyczyny? Pojechałbym do mechanika, który robił z rozrząd z reklamacją - ale to taki typ, że żadnego huczenia nie usłyszy. TUTAJ jest link do krótkiego nagrania - coś słychać. Ciężko mi opisać to huczenie i stwierdzić, że jest takie jakie niektórzy opisywali w innych postach. Jakieś pomysły?

Pozdrowienia

Piotrek

Edytowane przez pioters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a do jakiego mechanika postawiles samochod cos w stylu wiesiek ktory ma warsztat w stodole i uczyl sie na duzych fiatach mechaniki :taksobie ?? jesli odglosy pojawily sie po wymianie rozrzadu to zapewne jest za mocno napiety i dlatego wyje pasek czy wymienil pasek czy rowniez rolke napinajaca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warsztat niby spory - ale po fakcie dowiedziałem się od kolegów z forum, że nie do końca dobry. Od razu po wymianie rozrządu piszczał jakiś pasek - nic nie usłyszeli, potem stwierdzili, że się pasek musi przez 10tys ułożyć. Ale jak już przyjechałem z kimś kto się zna, to okazało się że jednak piszczy. Tak samo twierdzili, że nie ustawia się kątu synchronizacji (?) pod komputerem przy wymianie rozrządu - po odbiorze z reklamacji okazało się, że jednak się ustawia.

 

Facet raczej nastawiony w stylu "jak śmiesz przyjeżdżać do mnie i marudzić?".Odsyła do rzeczoznawcy, który de facto okazuje się jego znajomym.

 

Teraz z kolei nie słychać pisku paska tylko jakieś buczenie jak w linku (może trochę kiepskie nagranie ale lepiej nagrać nie dam rady).

 

Rolki niby były wymienione, poza tą od alternatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności