Skocz do zawartości
Gość trojkaT

dym spod maski

Rekomendowane odpowiedzi

Gość trojkaT

Witam

Mam Passata 1 ,9 TDI rocznik 1998. Przejechalem dzis ze 100 km autem. Wszystko było wporządku. Posiedziałem w domq i pojechalem do kuzyna u niego wyłączyłęm silnik. I jak wszyscy wsiedi odpalam auto a w śreodku zaczeło śmierdzień spalenizną, po chwili zobczyłem dym leciący spod maski. Otworzyłem maske i kopciło z miejsca pod paskiem rozrządu (chyba) tam pod silnikiem, przy dolnej części tego wielkiego wiatraka na grilu. Zauważyłem że kopci jak jest Climatronic włączony jak wyłączałęm to nie kopciło. Co się stało ?????

Czyżby filtry do wymiany, klima się wyłdowała ?????

 

 

I 2 rzecz jechałem sobie wolno i jak wrezucałem 2 auto zgasło mi na śrdoku skrzyżowania tak jak bym wyłączył kluczyk, po chwili odpaliłem i normalnie działało co się stało że zgasło ???? Bałem się że pasek rozżądu zerwał się bo kupiłem auto niedawno i jeżdże 3 dzień.

 

Dziękuje za Pomoc (maniacy VW)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zauważyłem że kopci jak jest Climatronic włączony jak wyłączałęm to nie kopciło. Co się stało ?????
Przepaliła się cewka załączająca sprężarkę. Może to mieć związek z uszkodzeniem/zatarciem łożyska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość trojkaT

Jaki moze byc koszt naprawy ?? czy da rade samemu zrobic ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy da rade samemu zrobic ??

nie, ponieważ trzeba wymontować sprężarkę, co wiąże się z rozszczelnieniem układu i stratą czynnika, pomijając niebezpieczeństwo uszkodzenia ciała przy tej operacji. Myślę, że ze 200 zł min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pupilek

objawy wskazują na zatarcie się spręzarki, na pewno nie na przepalenie się cewki sprzegła elektomagnetycznego na spęzarce, w takim wypadku nie dzieje sie nic poza brakiem załanczania spręzarki, jeśli się zatarła to tylko wymiana na nową, tzn uzywana bo nowa to koszt pare tyś. Przed włożeniem nowej i napełnieniem układu trzeba jeszcze sprawdzić czy opiłki z zatarcia nie poszły w uklad, jesli tak trzaba układ wyczyscic, ogólnie tamat dla zakladu od klimatayzacji samochodowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin33

Witam mialem podobno sytuacje mianowcie ruszajac samochodem zgasl mi silnik po paru metrach patrze ze leci dym spod maski , otwieram maske a tam byl pękniety pasek od klimatyzacji ktory jest zalozony na spreżarce i zaczol sie topic poniewaz sprzegielko sie zacielo i pasek zaczal sie slizgac az w koncu pekl.Wiec trzeba bylo wyjac sprezarke i poszukac innej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
objawy wskazują na zatarcie się spręzarki, na pewno nie na przepalenie się cewki sprzegła elektomagnetycznego na spęzarce, w takim wypadku nie dzieje sie nic poza brakiem załanczania spręzarki, jeśli się zatarła to tylko wymiana na nową
Tak, to jest wielce/bardziej prawdopodobne, a dymi pewnie pasek ślizgający się na kole sprężarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość saba255

Witam :vw:

 

Wracając do tematu dymu :cwaniak: - u mnie siwego .. dla spolecnzosci vw :) u mnie równiez ukazal sie dym siwy , ale było to związane z przebiciem sie weza dochodzącego do rurek chłodnicy klimatyzacji, poprostu spodem autka lekko gdzies musialem podbic, a tam przechodza dwie rurki aluminiowe z wezami akurat pech trafil ze wąż wysokocisnieniowy dostal sie pod srube i poprostu przecieralo go przy jezdzie samochodem- a co za tym idzie rozszczelnienie układu i ukazanie sie siwego dymu (gazu) . Specjalista od klimatyzacji z mojej okolicy zalozyl mi zlaczki nacinajac wąż, nastepnei sprawdzil szczelnosc i nabil klime, daja gwarancje ze bedzie ok, jeśli by szczelnosc puscila to obiecal ze na swoj koszt nabije od nowa zakladajac mi nową rurke od chlodnicy do skladania - Polecam jeśli ktoś chciałby info gdzie to pisac na PW :padam:

 

Pozdrawiam serdecznie ;)

 

:ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehehe odgrzewam kotlecika...dzisiaj wracam z pracy stoję w korku na krzyżówce aż tu nagle dym spod machy...dym z nawiewów...słodki zapach itp..wysiadam, otwieram maske nic nie widać ale po prawym nadkolu cieknie klejący płyn, domyśliłem się że to klima...podjechałem do znajomego mechesa i się faktycznie okazało że przetarł się wąż biegnący do skraplacza i znajduje się z przodu nadkola. powiem wam że przez jakieś 6-10 sekund na ulicy jest ciekawie, wszyscy patrzą jakby się fura paliła...niezła wiksa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności