Skocz do zawartości
rzulu

Wibracje samochodu przy rownej jezdzie

Rekomendowane odpowiedzi

nie mam zadnych wibracji na kierownicy ... caly samochod buja
a jak złapiesz za półoś przy skrzyni i ruszasz góra dół przód tył (luz na osi skrzynia-piasta normalna sprawa) to wyczuwasz luz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten sam silnik i ten sam objaw- przy 60 auto wibruje, mam to od początku czyli już 2 lata, zrobiłem 40 tys km i nic si nie zmilo znaczy ani lepiej ani gorzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Wibracje dalej sie pojawiaja. To napewno nie jest DM (jak wymienialem sprzegla okazalo sie ze jest w dobry stanie).

Zauwazylem natomiast pewna zaleznosc. Ostatnio w bagazniku mialem silnik i zatankowane auto pod full czyli dodatkowo jakies 100 kg obciaezenia, jak nie wiecej. I wibracje byly znacznie mniejsze.

W jednym z warsztatow zasugerowali mi ze to moga byc tuleje belki tylnej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

**** a nie tuleje belki zmien na poczatek warsztat co maja tuleje do wibracji ? masz problem z dwumasa lub z przegubem wew a co do oceny dwumasy na oko to tez juz nie jedz do tego warsztatu pewnie to ten sam co ci mowi ze to tuleje tylnej belki :) sprawdz dwumase tz bieg jalowy auto stoi wciskasz sprzeglo sluchasz i puszczasz jesli uslyszysz stukanie to dwumasa mozesz pomuc sobie i niech ktos operuje sprzeglem a ty podnies i sluchaj pod maska w okolicach skrzyni i dodatkowo jak gasisz auto bedzie ci szarpac autem

co do przegubow wibracje pojawiaja sie w okreslonym zakresie predkosci tz w ok 60 / 80 km na h w czasie jazdy na wprost ciezko byc pewnym ze to akurat wew przegub ale mi juz pare razy udalo sie trafic i po wymianie problem znikna

 

---------- Post added at 21:59 ---------- Previous post was at 21:58 ----------

 

po doladowaniu bagaznika wibracje zmiejszyly sie bo odciazyles przednia os

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, to sa dwa rozne warsztaty, tzn jeden sugeorwal tuleje a drugi sprawdzal DM przy wymianie sprzegla. Jezeli by to byly przeguby to czy nie czul bym tego na kierownicy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności